Ako sme volili v meste Žiar nad Hronom? Výsledky okrsok po okrsku

Novým županom bude v našom kraji definitívne Ján Lunter. Akú mal podporu v Žiari nad Hronom a ako volili vaši susedia z ulice? Pozrite si presné údaje.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Ako sme volili v meste Žiar nad Hronom? Výsledky okrsok po okrsku
Foto: Barbara Dallosová

Aj hlasy Žiarčanov rozhodli o vedení Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na najbližších päť rokov. Okrem poslancov krajského parlamentu si voliči vybrali aj predsedov žúp. V BBSK, ktorý mal spomedzi slovenských krajov najvyššiu účasť (40,29%), zvíťazil župný kandidát Ján Lunter.

V meste Žiar nad Hronom volili obyvatelia v šestnástich okrskoch. Pozrite, koľko hlasov získali podľa údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR kandidáti na župana v jednotlivých žiarskych okrskoch.

Volebný okrsok č. 1 – volebná miestnosť ZŠ s MŠ Š. Moysesa, A. Kmeťa 4

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 0
Miroslav Gálik NaS – ns 1
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 52
Michal Kantor SZS 0
Igor Kašper NEKA 22
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 6
Vojtech Kökény SRK 2
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 108
Ján Lunter NEKA 226
Stanislav Mičev NEKA 1
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 0
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 2

Volebný okrsok č. 2 – volebná miestnosť Materská škola, Rudenkova 1

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 1
Miroslav Gálik NaS – ns 2
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 46
Michal Kantor SZS 1
Igor Kašper NEKA 53
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 10
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 98
Ján Lunter NEKA 266
Stanislav Mičev NEKA 5
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 1
Ivan Saktor NEKA 1
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 6

Volebný okrsok č. 3 – volebná miestnosť Gymnázium Milana Rúfusa, J. Kollára 2

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 0
Miroslav Gálik NaS – ns 0
Pavel Greksa NEKA 2
Martin Juhaniak NEKA 31
Michal Kantor SZS 2
Igor Kašper NEKA 42
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 4
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 85
Ján Lunter NEKA 186
Stanislav Mičev NEKA 1
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 2
Ivan Saktor NEKA 1
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 6

Volebný okrsok č. 4 – volebná miestnosť Gymnázium Milana Rúfusa, J. Kollára 2

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 3
Miroslav Gálik NaS – ns 5
Pavel Greksa NEKA 1
Martin Juhaniak NEKA 49
Michal Kantor SZS 1
Igor Kašper NEKA 33
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 5
Vojtech Kökény SRK 1
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 103
Ján Lunter NEKA 157
Stanislav Mičev NEKA 4
Zdenek Očovan NAJ 1
Alena Pivovarčiová NP 1
Ivan Saktor NEKA 3
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 0

Volebný okrsok č. 5 – volebná miestnosť Pohronské osvetové stredisko, Dukelských hrdinov 21

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 2
Miroslav Gálik NaS – ns 2
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 16
Michal Kantor SZS 3
Igor Kašper NEKA 35
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 3
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 83
Ján Lunter NEKA 169
Stanislav Mičev NEKA 3
Zdenek Očovan NAJ 1
Alena Pivovarčiová NP 1
Ivan Saktor NEKA 1
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 2

Volebný okrsok č. 6 – volebná miestnosť Dom kultúry, Nám. Matice slovenskej 23

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 0
Miroslav Gálik NaS – ns 0
Pavel Greksa NEKA 1
Martin Juhaniak NEKA 24
Michal Kantor SZS 1
Igor Kašper NEKA 33
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 0
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 79
Ján Lunter NEKA 163
Stanislav Mičev NEKA 4
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 0
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 1

Volebný okrsok č. 7 – volebná miestnosť Základná škola, Dr. Janského 2

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 1
Miroslav Gálik NaS – ns 2
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 37
Michal Kantor SZS 0
Igor Kašper NEKA 35
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 1
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 94
Ján Lunter NEKA 173
Stanislav Mičev NEKA 3
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 4
Ivan Saktor NEKA 4
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 1
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 6

Volebný okrsok č. 8 – volebná miestnosť Základná škola, M. R. Štefánika 17

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 0
Miroslav Gálik NaS – ns 3
Pavel Greksa NEKA 3
Martin Juhaniak NEKA 39
Michal Kantor SZS 3
Igor Kašper NEKA 66
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 4
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 85
Ján Lunter NEKA 203
Stanislav Mičev NEKA 6
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 4
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 1

Volebný okrsok č. 9 – volebná miestnosť Základná škola, M. R. Štefánika 17

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 1
Miroslav Gálik NaS – ns 1
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 30
Michal Kantor SZS 3
Igor Kašper NEKA 32
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 4
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 97
Ján Lunter NEKA 176
Stanislav Mičev NEKA 3
Zdenek Očovan NAJ 1
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 2
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 1
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 1

Volebný okrsok č. 10 – volebná miestnosť Súkromná stredná odborná škola technická, Dr. Janského 10

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 6
Miroslav Gálik NaS – ns 4
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 34
Michal Kantor SZS 2
Igor Kašper NEKA 43
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 4
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 71
Ján Lunter NEKA 169
Stanislav Mičev NEKA 2
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 2
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 2
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 3

Volebný okrsok č. 11 – volebná miestnosť budova Stredoslovenskej energetiky, Svitavská 4

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 4
Miroslav Gálik NaS – ns 0
Pavel Greksa NEKA 1
Martin Juhaniak NEKA 34
Michal Kantor SZS 1
Igor Kašper NEKA 56
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 8
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 79
Ján Lunter NEKA 209
Stanislav Mičev NEKA 2
Zdenek Očovan NAJ 2
Alena Pivovarčiová NP 1
Ivan Saktor NEKA 0
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 5

Volebný okrsok č. 12 – volebná miestnosť Základná škola, Jilemnického 2

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 0
Miroslav Gálik NaS – ns 5
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 49
Michal Kantor SZS 1
Igor Kašper NEKA 44
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 5
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 112
Ján Lunter NEKA 251
Stanislav Mičev NEKA 0
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 1
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 1
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 1

Volebný okrsok č. 13 – volebná miestnosť Základná škola, Jilemnického 2

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 2
Miroslav Gálik NaS – ns 1
Pavel Greksa NEKA 1
Martin Juhaniak NEKA 45
Michal Kantor SZS 1
Igor Kašper NEKA 23
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 4
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 76
Ján Lunter NEKA 201
Stanislav Mičev NEKA 2
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 2
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 2
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 2

Volebný okrsok č. 14 – volebná miestnosť Stavebné bytové družstvo, Pod Donátom 3

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 0
Miroslav Gálik NaS – ns 1
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 28
Michal Kantor SZS 1
Igor Kašper NEKA 28
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 3
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 99
Ján Lunter NEKA 199
Stanislav Mičev NEKA 2
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 1
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 1

Volebný okrsok č. 15 – volebná miestnosť Stavebné bytové družstvo, Pod Donátom 3

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 1
Miroslav Gálik NaS – ns 3
Pavel Greksa NEKA 2
Martin Juhaniak NEKA 30
Michal Kantor SZS 0
Igor Kašper NEKA 24
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 6
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 109
Ján Lunter NEKA 139
Stanislav Mičev NEKA 3
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 1
Ivan Saktor NEKA 0
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 1
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 1

Volebný okrsok č. 16 – volebná miestnosť Kultúrny dom Šášovské Podhradie

Meno kandidáta Polit. subjekt alebo nezávislý kandidát Počet platných hlasov
Viliam Baňák JEDNOTA-ĽSS 0
Miroslav Gálik NaS – ns 0
Pavel Greksa NEKA 0
Martin Juhaniak NEKA 3
Michal Kantor SZS 0
Igor Kašper NEKA 10
Martin Klus SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, KDH, OKS 0
Vojtech Kökény SRK 0
Marian Kotleba ĽS Naše Slovensko 27
Ján Lunter NEKA 35
Stanislav Mičev NEKA 2
Zdenek Očovan NAJ 0
Alena Pivovarčiová NP 0
Ivan Saktor NEKA 1
Jozef Sásik Slovenská ľudová strana (SĽS) 0
Jozef Šimko NEKA 0
Milan Urbáni STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 1
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame