Atraktívny týždeň v Žiari a okolí: Akcie, ktoré by bola škoda prepásť

Týždeň na prelome letných mesiacov prichádza s naozaj zaujímavými lákadlami. Vyberajte!

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Atraktívny týždeň v Žiari a okolí: Akcie, ktoré by bola škoda prepásť
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

KINOTIP: Ako sa stať zlatokopom

streda o 19:00 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Hlavným hrdinom bláznivej letnej komédie je zhrdzavený playboy za zenitom, ktorého pokusy vrátiť sa po rokoch ako obávaný dobyvateľ ženských sŕdc a peňaženiek už neprebúdza libido, ale skôr súcit a úsmevy.

Letný Big Air v meste

piatok až nedeľa, Kúpalisko Katarína, Kremnica
Letná verzia obľúbeného Big Airu sa presunie na kremnické kúpalisko. Adrenalínoví jazdci budú skákať do vody dvanásťmetrového mostíka a akcia bude zároveň letným festivalom s bohatým line-upom.

Žiarsky chlpáč 2017

piatok, Park Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom
Tradičná žiarska výstava psíkov, na ktorej dostane šancu každý. Podujatie sa teší obľube i preto, že porotu nezaujímajú papiere o pôvode psov. Môžu sa ho teda zúčastniť aj takzvaní orechovia, či bývalí útulkáči. Tí súčasní tu zase môžu nájsť nový domov.

Starosvetská mlatba na Kľačanoch

sobota, Kľačany (Trnavá Hora)
Minulosťou to v dedinke pri Žiari nad Hronom ožije v prvú augustovú sobotu popoludní. Akcia nesie podtitul ,,Starým pre spomienku, mladým pre ponaučenie". Návštevníkom ponúkne autentický pohľad do niekdajšieho života tamojších obyvateľov.

City fest 2017

sobota, Park Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom
Dvanásty ročník mestského festivalu sľubuje line-up zložený z osvedčených mien, ale aj z vystupujúcich, ktorí budú mať v Žiari premiéru.

Nat Osborn Band

nedeľa o 20:00 hod., Zechenterova záhrada, Kremnica
V rámci série letných podujatí pod holým nebom v prostredí Zechenterovej záhrady uvádza kremnická Akropola ďalší koncert. V augustovú nedeľu vystúpi Nat Osborne Band. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do Kina Akropola.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame