Martin Károly Basketbal

Basketbal juniori: Víťazstvo aj prehra v Košiciach

Žiarsky basketbalisti cestovali na východ potvrdiť, že chcú ešte zabojovať o prvú štvoricu finalistov. V sobotňajšom ťažkom zápase, plnom zvratov sa ukázalo, ako sa ťažko získavajú body od súperov na ich palubovkách.

Sobota: Slávia TU Košice B – ZH  57 : 70 Štvrtiny: 14 : 19, 24 : 42, 40 :55 Body: Kysela 19, Oravec 17, Štefanec 13

V prvej polovici zápasu dominovala tvrdá osobná obrana s ktorou si Košičania nevedeli poradiť. Dobré zdvojovanie z čoho Žiarčania robili rýchle protiútoky a dávali pekné koše. Po prestávke sa domácim podarilo za prispenia hostí ( Nedali sme kôš 8 minút) stiahnuť na rozdiel 9 bodov. Tým sa zápas zdramatizoval. Našťastie presná trojková streľba Oravca , Štefanca a dobrá rýchla hra Kyselu v závere zápasu nedovolili domácim zvrátiť priebeh zápasu.

Nedeľa: SLÁVIA TU Košice A – ZH 103:67 Štvrtiny: 17:28, 57:35, 79:47 Body: , Oravec 16,Vrtík 13, Bulko 10, Kysela 7, Šoltés 7

Nedeľný zápas s košickým A čkom bol o niečom inom. Zápas nám patril len prvé 2 minúty keď sme vyhrávali o 4 body no potom dobre organizovaná a najmä rýchla hra valcovala Žiarčanov v každej hernej činnosti. Dobre rozbehnutý rýchlik Košičanou sa nepodarilo zastaviť ani zmenou obrany, ani zmenou hráčov. K vysokej prehre prispela slabá dvojková streľba a odovzdaný výkon v obrane.