Basketbal: Starší mini deklasovali Handlovú

Žiarsky basketbaloví minižiaci splnili úlohu favorita a bez problémov zvíťazili rozdielom dvoch tried. V Lučenci sa darilo aj kadetom.

Starší minižiaci MšK Žiar nad Hronom, 23.3.2012, 12.kolo

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 71:16 /35:10/
Majer 14, Horváth 14, Šály 9, Záhorec 7, Šarkozy 7, Mihálka 7, Štábel 7, Dérer 3, Nagy3

MŠK BK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 79:15 /37:7/ Horváth 18, Nagy 13, Majer 11, Záhorec 10, Dérer 7, Mihálka 6, Šály 6, Šarkozy 4, Štábel 2, Vinarčík 2

Pozitívom zápasu bolo maximálne nasadenie domácich hráčov v obrane a pekné a nezištné prihrávky v útoku. Chlapci si začínajú konečne uvedomovať svoju úlohu na palubovke a hlavne fakt, že dobrá prihrávka voľnému spoluhráčovi je viac ako dať kôš. [blockquote]Ži­arskych starších minižiakov čakajú posledné štyri zápasy sezóny a ak chcú postúpiť na majstrovstvá Slovenska, musia zabrať proti majstrom SR zo Žiliny a hlavne proti fyzicky výborne disponovanej Považskej Bystrici.[/bloc­kquote]
Všetko majú len vo svojich rukách. Medzinárodný Veľkonočný turnaj v Prahe, na ktorom o dva týždne štartujú za účasti Slovincov, Srbov, Talianov, Švajčiarov, Nemcov a Litovcov, ich určite dobre preverí.

Norbert Nagy, tréner

Stredoslovenský pohár – spojené družstvo kadetov a starších žiakov

1. zápas: MŠK BK Žiar nad Hronom – Daskit Lučenec 63 : 52 p Štvrtiny: 8:16, 22:27, 35:38, 48:48 Body: Štefanča 20, Košťál 14, Kašša 10, Tenkel 8, Šouc 4

2. zápas: MŠK BK Žiar nad Hronom – Daskit Lučenec 69 : 46 Štvrtiny: 7:15, 29:29, 49:32 Body: Štefanča 12, Kašša, Tenkel 10, Košťál, Skladan, Piatrik 8, Mokroš 5

Družstvo kadetov odohralo dva rôzne zápasy, no ani v jednom im nevyšla prvá štvrtina. V prvom sa trápili z nepremieňaním šancí spod koša , trestných hodov a častými stratami lopty v samotnej hre. Príchodom na ihrisko Jarka Supuku sa hra zlepšila a najme rýchle protiútoky začali hosťom robiť veľké problémy. No výšková prevaha Lučenca a dobré útočné doskoky nedovolili Žiarčanom bodovo sa vzdialiť od súpera. A tak sa muselo predlžovať , kde si už jednoznačne Žiarčania nedali pustiť víťazstvo z rúk.

Druhý zápas bol dosť o kondícii a najme dobrej obrane Žiarčanov. Rôzne obranné systémy narúšali hru hostí , ktorí nepresne strieľali , čo využili domáci na rýchle protiútoky a ľahké zakončovanie. Dôležitá bola tretia štvrtina, keď Lučenec dal len tri body. V závere zápasu dal tréner príležitosť zahrať všetkým hráčom z lavičky.

Zdroj: BK MŠK Žiar nad Hronom