Martin Károly Basketbal

Basketbalové výsledky

Žiar nad Hronom 25. októbra - Cez víkend 23. a 24. októbra odohrali I. ligoví muži zápasy v Košiciach a a Michalovciach. Starší žiaci bojovali v Prievidzi.

1. LIGA – MUŽI:

Slávia TU Košice – MŠK BK Žiar nad Hronom 106:43 (27:04, 23:07, 31:14, 25:18)

Najlepší strelci: Kysela 12, Vrtík 10, Fábry a Štefanec 5

Prvý zápas mužov vonku bola nečakaná katastrofa, či už hráčska alebo rozhodcovská. Hráčska preto, že za prvú štvrtinu sme vystrelili spod koša len raz a to neúspešne, z poľa sedem krát s jediným úspechom a štyri trojkové pokusy zostali bez úspechu. Preto sa nemôžeme diviť, že po 1. štvrtine svietil na tabuli stav 27:04. Svoje odviedli aj rozhodcovia, ktorí doslova poľovali na nášho najviac doteraz bodujúceho hráča Gašparíka. Po dvoch jasných fauloch na neho pri jeho streľbe mu bol pri čistom bloku odpískaný faul, po slovnom komentári „To bolo čisté.“, mu rozhodca udelil technickú chybu a po úsmeve a mávnutí rukou bol vylúčený zo zápasu. To znamená 6 trestných hodov, lopta pre súpera a náskok v 5. minúte 16:04. Tieto udalosti tak rozhádzali psychiku našich hráčov, že do konca zápasu sa nedokázali skonsolidovať a naše družstva tak veľmi vysoko prehralo.

1.BK Michalovce – MŠK BK Žiar nad Hronom 98:60 (28:14, 30:07, 20:22, 20:17)

Najlepší strelci: M. Fábry 17, Schubert 15

Nedeľňajší zápas sa začal podobne ako v sobotu – nesústredenou hrou, slabou obranou a vylúčením podkošového hráča v prvej štvrtine. V druhej štvrtine hrali naši hráči odovzdane, bez záujmu a motivácie. Po dohovorení trénera cez polčas muži ukázali, že basketbal hrať vedia a tretiu štvrtinu sme vyhrali. Aj keď počas štvrtej štvrtiny hráči držali krok so súperom, celkový výsledok to už nezmenilo.

Pavol Kysela

MO – STARŠÍ ŽIACI:

BC Prievidza mládež – BK MšK Žiar nad Hronom 117 : 27 (21:07,41:02,­28:15, 27:02)

Strelci: Tenkel 12, Kašša 8, Štefanča 3, Koštál a Obert 2

BC Prievidza mládež – BK MšK Žiar nad Hronom 126 : 39 (25:3,40:08,3­1:18, 30:10)

Strelci: Štefanča 12, Tenkel 9, Kašša 6, Koštál, Mokroš 3, Skladan, Krajči, Šarközi 2

Tvrdá hra domácich bola nad sily hosťujúcich chlapcov, ktorí si nevedeli skoro celý zápas poradiť i s dobrým pressingom. Veľa zbytočných strát umožňovalo Prievidžanom rýchlo a úspešne zakončovať. Žiarčania sa snažili, s peknými akciami sa dostávali až pod kôš súpera, no koncovka bola mizerná i z vyložených šancí, čo sa nakoniec ukázalo aj na skóre.