Martin Károly Futbal

Body nakoniec zostali v Dolnej Ždani

TJ Sokol Dolná Ždaňa si minulý týždeň zmerala sily s Vranovom na domácej pôde. Po vydreté víťazstvo si treťoligisti zašli aj do Lipian.

Dolná Ždaňa-Vranov nad Topľov 2:1 /0:1/

V týždni po víťazstve na Starou Ľubovňou sme očakávali silnejšieho súpera Vranov,čo sa aj v zápase potvrdilo. Celý zápas sme odohrali vo vysokom tempe a tlaku až na dosiahnutý gól bol aj tréner spokojný s predvedeným výkonom.

V 35. minúte Sedliak obišiel aj brankára, ale strelu vykopol obranca hostí. V 37. minúte, po rohu Pinku dal Krivjančin hlavou brvno. Nedali sme ani ďalšie šance a hostia nás vytrestali v 45. minúte po úniku po pravej strane nekrytý Šamo s prehľadom skóroval. Bola to pre nás studená sprcha, chceli sme naštartovať druhý polčas,ale boli to hostia ktorí mali dve šance na zvýšenie náskoku, nedali a v závere za to pykali. V 57. minúte po sérii narážačiek centroval Orolín a hlavičku Pinku brankár vyrazil. Záverečných desať minút sme hrali len na troch obrancov a náš tlak bol ohromný prišlo vyrovnanie z hranice 16-ky trafil Sedliak 1:1. V 82. minúte po centri Krivjančina nedorazil center Sekereš ale po Krivjančinovom vyvezení lopty trafil nekrytý Líška k žrdi v 90. minúte a body ostali doma.

Zostava: Gramblička – Krivjančin , Kamas/66Ondrejka/, Sekereš, Orolín, , Pinka,Puliš/78´Kra­várik/ ´,Sepeši, Sedliak, Líška,Cimerman,

Rozhodovali: Špaček, 222 divákov

Lipany-Dolná Ždaňa 3:4 /2:1/

Za hrozného počasia neustály dažď a veľmi prudký vietor ,sme videli zápas ako na hojdačke,ale s víťazným koncom pre naše farby.

Už v 4.minúte po centri Orolína hlavičkoval Líška a viedli sme 0:1. Domáci rozohrali a stredom ušiel Štefčák a bolo 1:1.O dve minúty fauloval Kravárik domáci Andraščík dal z priameho kopu do brvna ale strelu dorazil zase Štefčák 2:1. V 27. minúte išiel Líška sám na brankára ale trestuhodne zahodil a tak sme po veľkom tlaku domácich prežili polčas a verili sme že v druhom dáme nejaký gól. Tréner vymenil dvoch obrancov a prišiel obrat.

Začali sme však zle domáci nám nastrelili v 62. minúte žrď a dva razy nás podržal brankár Gramblička. Potom však prišli naše chvíle v 76. minúte po rohu Pinku zavelil do útoku Sekereš, ktorý vyrovnal hlavou na 2:2.O dve minúty sme obrátili skore Zvarom ktorý bez prípravy zvýšil na 2:3.V 83. minúte išiel sám Orolín ale brankár ho vychytal, čo si vynahradil v 90. minúte, keď 70 metrovým sólom cez troch hráčov a brankára upravil na 2:4.

Našu radosť využil domáci Štefčák na strelenie hetriku ale na vyrovnanie to nestačilo.V nedeľu privítame doma Námestovo a chceli by sme vo víťaznom ťažení pokračovať.

Zostava: Gramblička – Krivjančin (46´Cimerman), Kravárik, Kamas, Sekereš, Orolín, Ondrejka (62´Puliš), Pinka, Sepeši, Sedliak (71´Zvara), Líška

Rozhodovali: Weiss R. – Tomčík, Ličko

Stanislav Neuschl

//Tabuľka III. ligy Východ po 12. kole – 2011/2012 //

Por. Mužstvo Z V R P Skóre Body 1 Partizán Bardejov 13 9 4 0 24:9 31 2 FC Lokomotíva Košice 14 9 3 2 34:13 30 3 FK Baník Ružiná 13 9 0 4 30:17 27 4 FK Dukla Banská Bystrica B 13 7 4 2 28:15 25 5 TJ Sokol Dolná Ždaňa 13 7 3 3 21:11 24 6 FK Poprad 13 5 6 2 17:6 21 7 1.FC Tatran Prešov B 13 5 5 3 25:17 20 8 MFK Vranov nad Topľou 13 5 4 4 18:18 19 9 FK Moldava nad Bodvou B 13 6 1 6 18:25 19 10 ŠK Kremnička 13 5 2 6 19:18 17 11 MFK Košice B 13 4 4 5 25:23 16 12 FK Slavoj Trebišov 13 5 0 8 17:22 15 13 ŠK Odeva Lipany 14 4 2 8 22:25 14 14 FK Spišská Nová Ves 13 2 7 4 12:15 13 15 MFK Lokomotiva Zvolen 14 3 4 7 15:26 13 16 MŠK Námestovo 13 2 1 10 10:27 7 17 MFK Stará Ľubovňa 13 0 0 13 6:54 0