Čarovný predvianočný zážitok na kremnickom hrade: Hráme o vstupenky!

Vítanie najkrajších sviatkov v roku v Kostole sv. Kataríny má neopísateľné čaro. Získajte vstupenku na adventný koncert za jedinú odpoveď!

Barbara Dallosová

Adventný koncert v Kostole sv. Kataríny na kremnickom hrade je v mestečku tradične vrcholom predvianočného obdobia. Aj tento rok organizátori sľubujú výnimočných hostí.

Odpoludnie na hrade

Koncert sa uskutoční v tretiu adventnú nedeľu, 17. decembra 2017 o 18.00 hodine v Kostole sv. Kataríny na Mestskom hrade v Kremnici. Vianoce na hrade však začnú už popoludní o 15.00 hodine vianočnými mini trhmi.

Tentoraz sa bude podujatie niesť v znamení folklórnych inšpirácií. Na koncerte sa predstaví hudobná skupina Banda a ženská vokálna skupina Vranky s programom adventných a vianočných piesní. Pred koncertom si návštevníci môžu vianočnú atmosféru vychutnať na hradných vianočných mini trhoch. Pripravené budú stánky s tradičnými remeselnými výrobkami, vianočnými ozdobami, maškrtami i vianočným punčom. Súčasťou podujatia bude tiež tvorivá dielnička pre deti.

V znamení folklóru

Banda je slovenská world music skupina, ktorá sa snaží ísť vlastnou cestou v chápaní tohto žánru. Okrem účinkovania na domácich festivaloch vystupovali v Nórsku, Nemecku, Veľkej Británii, Taliansku, Rakúsku, Českej republike, Poľsku a na Ukrajine. Kapela sa objavila aj v lyrickom hudobno-tanečnom filme Tanec medzi črepinami režiséra Mareka Ťapáka či ako špeciálny hosť v úspešnej folklórnej šou Zem spieva. Líder skupiny Banda Samo Smetana si v šou Zem spieva skúsil aj rolu porotcu.

Vranky z Nitry sa zameriavajú na interpretáciu slovenských ľudových piesní najmä z Ponitria a Tekova. Skupina sa snaží o štýlové prevedenie piesní a zachovanie lokálnych a regionálnych spevných osobitostí. Počas svojho fungovania účinkovali na rôznych podujatiach a folklórnych festivaloch a spolupracovali s rôznymi folklórnymi telesami.

Hráme o 6 lístkov

U nás si môžete vstupenky na obľúbené podujatie v historickom mestečku vysúťažiť. Voľný lístok na koncert, ktorého cena na mieste je 10 eur, môžete získať za jedinú odpoveď.

Súťažná otázka: Ako sa volá líder skupiny Banda, známy aj ako porotca zo šou Zem spieva?

Správne odpovede nám posielajte na e-mailovú adresu ziar@global24.sk do piatka (8.12.2017) 18:00 hod. K odpovedi nezabudnite uviesť aj celé meno a telefónne číslo, aby sme mohli výhercov čo najrýchlejšie kontaktovať . Viac info o koncerte a vstupeknách na na www.muzeumkremnica.sk.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame