Martin Károly Basketbal

Cez víkend pokračovala basketbalová juniorská súťaž

Žiar nad Hronom 26 a 27.septembra -Na domácej pôde sa juniorom darilo, žiaci odohrali menej úspešný zápas v Prievidzi.

ŽIAR-PRIEVIDZA 100:55 (38:11, 59:25, 81:45) Body: Štefanec21, Oravec 18, Šoltés 14, Schubert 13.

V prvom zápase naši juniori rozhodli o víťazstve už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali rozdielom triedy 38:11. Okrem dobrej obrany a veľa získaných lôpt naši chlapci pridali aj veľmi dobrú streľbu za 3 body ktorá mala 50 percentnú úspešnosť, čo sa nakoniec ukázalo ako rozhodujúci faktor pri našom vysokom víťazstve.

ŽIAR-HANDLOVÁ 92:73. (23:15, 54:42, 76:58)
Body: Schubert 24, Oravec 20, Štefanec 19, Kysela 13

Nedeľňajší zápas bol oveľa ťažší, ale naši chlapci ho zvládli. Do dvanástej minúty súper ešte udržiaval výsledok, (25:25) ale potom sme vo všetkých herných činnostiach boli lepši tím. Polčas sme vyhrali 54:42, a v druhej polovici zápasu, sme náš náskok ešte postupne zvyšovali a na koniec presvedčivo vyhrali. Okrem tradične dobrej obrany sa nám daril aj rýchly presun z obrany do útoku s presným ukončovaním, čo nám veľmi pomohlo k zaslúženému víťazstvu. V záverečnej štvrtine sa stala aj jedna nešťastná udalosť, kedy sa nám jeden z kľúčových hráčov J.Oravec zranil. Všetci veríme, že sa čoskoro uzdraví a ukáže znovu na palubovke.

Tréner: Jovica Kovinčić.

Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 87 : 36 Body: Šouc 10, Košťál 11, Obert a Supuka 4

Novo vytvorené družstvo žiakov pod vedením novej trénerky Valérie Fridrichovej odcestovalo na majstrovský zápas do Prievidze. Podľa predpokladov sme prehrali s lepším družstvom. Družstvo hrá v novom zložení a o rok staršími chlapcami. Robili sme chyby v obrane, stratili veľa lôpt a nedokázali premieňať šance. Prievidžania využili svoje skúsenosti a v zápase jasne dominovali.

Druhý zápas 76 : 31 Body: ; Obert 9; Valo a Šouc 8, Supuka 5

Druhý zápas mal rovnaký priebeh ako prvý.