Čo s víkendom v Žiari a okolí? TOP 5 letných akcií

Posledný júlový víkend sa blíži. Ozvláštnite si voľné dni akciou, za ktorou nemusíte chodiť ďaleko. Máme pre vás päť tipov.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Čo s víkendom v Žiari a okolí? TOP 5 letných akcií

Sitnoblues

od piatku do nedele, amfiteáter pri Počúvadlianskom jazere
Na Počúvadle si na svoje prídu nielen bluesoví nadšenci. Festival, ktorý si za pár rokov získal rady priaznivcov, aj tento rok láka skvelým programom.

Sranda Banda

piatok o 16:00 hod., Letný pavilón, Námestie MS, Žiar nad Hronom
Komediálna Family show, v ktorej sa miešajú krásne bábky, výborná bruchovravecká technika a trefný multivrstvový humor. Neinfantilné energické divadlo je popretkávané gagmi tak, aby pobavilo celú rodinu. Show je absolútne unikátna a nikde inde v Čechách a na Slovensku ju neuvidíte.

Večer najlepších svetových reklám – komentovaná projekcia

piatok o 20:45 hod., Zechenterova záhrada, Kremnica
Šéfredaktor portálu Kinema.sk prichádza s krátkym audiovizuálnym žánrom – kino a televíznou reklamou. Pripravil si pre vás viac ako 150 reklám, ktoré považuje za výnimočné v symbióze kreatívy a prevedenia. Príde aj na slávnych filmových režisérov a ich prácu v reklamnom biznise, či návrat v čase, kedy existovali reklamy aj na také produkty, ako sú obaly od vajíčok, či melón…

Šášovské hradné hry

sobota, Šášovské Podhradie
Obľúbené podujatie pod hradom, ktorý sa týči nad naším mestom, bude písať svoj trinásty ročník. Organizátori už tradične sľubujú bohatý rodinný program.

Piknik na hrade

sobota, Kremnický hrad
Piknik na hrade s témou renesancia. Deň v kremnických hradbách prinesie nielen dobové gurmánske zážitky, ale aj fakírsku a žonglérsku show plnú napínavých a nebezpečných kúskov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame