Martin Károly Basketbal

Ďalší úspech žiarskych basketbalistov

Žiarski basketbalisti sa pod vedením nového trénera zúčastnili basketbalového turnaja mužov o pohár primátora mesta Lučenec, ktorý sa uskutočnil od 3. 9. do 5.9. 2010. Okrem nášho družstva sa turnaja zúčastnili aj tímy Lučenca, Zvolena a Prešova.

V prvom zápase po vyrovnanom prvom polčase sme v tretej štvrtine vďaka dobrej obrane odskočili súperovi na 10 bodov a nakoniec sme vyhrali 60:44. Najlepší strelci nášho týmu boli: Fábri M. s 13. bodmi a Kováč F. aj Gašparík A. s 11. bodmi. V druhom zápase, kvôli nášmu nesústredenému výkonu v prvom polčase sme prehrávali o 12 bodov. V druhom polčase sme zlepšili obranu, začalo sa nám aj strelecky dariť, ale to nakoniec nestačilo. Prehrali sme tesne 68:65. Najviac bodov : Gašparík A. 19 a Oravec J. 12.

Najlepší zápas ktorý sme odohrali bol posledný proti Prešovu. Od začiatku stretnutia, agresívnou obranou a rýchlymi protiútokmi sme sa súperovi stále viac a viac vzdialovali a nakoniec presvedčivo vyhrali 120:55. Najlepší strelci : Fábri M. a Štefanec F. so 17. bodmi a Vrtík M. s 15. bodmi. Po dvoch vyhratých zápasoch a jednom tesne prehratom sme obsadili konečné 1. miesto a veľký pohár primátora mesta Lučenec skončil v našich rukách.