Eagles B. Bystrica bol v štvrťfinále nad sily žiarskeho SPORT TRENDu

Žiarske hokejbalové družstvo SPORT TREND sa v premiérovej sezóne I. Slovenskej hokejbalovej ligy - Stred (povôdne I. banskobystrická hokejbalová liga) umiestnilo na 5. mieste.

Nad sily Žiarčanov bol v štvrťfinále minuloročný víťaz Eagles BB, ktorému podľahli 0:2 na zápasy. Eagles Banská Bystrica sa nakoniec stal víťazom celej súťaže aj v aktuálnom ročníku, keď si v rozhodujúcom finálovom zápase odohranom 15.júna poradil s N-SPORT Lions Banská Bystrica v pomere 2:1.

Štvrťfinálové zápasy sa odohrali koncom mája. Prvý zápas bol plný očakávaní, no jednoznačne v rukách banskobystričanov, ktorí vysokou efektivitou a umnou hrou dotiahli výsledok do úspešného konca bez väčších problémov. V druhom zápase sa taktiež prejavila lepšia forma hráčov Eagles. Banskobystričania sa ujali vedenia v úvodnej tretine a tento stav prakticky zotrval až do poslednej minúty zápasu, kedy Žiarčania odvolali brankára a o výsledku zápasu rozhodol gól do prázdnej brány žiarskeho družstva. Hráčov SPORT TREND v štvrťfinálových zápasoch charakterizovala bezmocnosť vytvoriť si gólovú príležitosť a tlak, ktorým by mohli otočiť vývoj zápasov, čoho výsledkom bolo, že v dvoch dueloch súperovi nestrelili žiadny gól.

Žiarsky SPORT TREND však vo svojej prvej sezóne v I. SHBL – Stred nesklamal vzhľadom na úspešnú základnú, ale aj nadstavbovú časť, nezaznamenal však ani výraznejší úspech o čom rozhodlo I. kolo play off.

ŠTVRŤFINÁLE – 1. zápas SPORT TREND Žiar nad Hronom – Eagles BB 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) Zostava: Gordík – Valko K., Kotyk, Darmo – Vallo, Uhrovič, Pluhár, Valko T., Šulek ** ŠTVRŤFINÁLE – 2. zápas** SPORT TREND Žiar nad Hronom – Eagles BB 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Zdroj: www.sporttrend.eu Zostava: Gordík – Valko K., Kotyk, Darmo – Vallo, Považanec, Uhrovič, Pluhár, Valko T., Šulek