Jakub Tílesch Futbal

Futbalový víkend v regióne

II. liga : TJ Sokol Dolná Ždáňa – Partizán Bardejov 2:0 Futbalisti Dolnej Ždáne aj naďalej pokračujú v dobrých výkonoch a sú milým prekvapením súťaže 2.ligy. V nedeľu si doma poradili s Bardejovom, keď úvodný gól strelili už v prvej minúte

Domáci si v prvom polčase vypracovali ešte ďalšie príležitosti, ale v koncovke neboli úspešný. V druhom polčase mali naopak viac z hry hostia, ale väčšie šance si nevytvorili. O víťazovi nakoniec rozhodol v 71. minúte domáci Orolín a stanovil konečné skóre na 2:0. Ždáňa podala pekný kolektívny výkon a v priebežnej tabuľke sa pohybuje na peknom 4.mieste. Góly: 1. Páleník, 71. Orolín, 550 divákov

lV. Liga : V. Blh – Žiar na Hronom 0:1 V prvom polčase mali obe mužstvá po jednej sľubnej príležitosti, no svoje šance nevyužili. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 53.minúte zápasu, keď prvý a zároveň jediný gól zápasu vsietil po rohovom kope Kubík. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie ale Žiarčania umnou hrou dotiahli zápas do víťazného konca. Góly : 53. Kubík, 150 divákov B.Štiavnica – Hliník n. Hr. 4 : 1 Domáci boli po väčšinu zápasu lepším týmom a v okresnom derby zápase zaslúžene zvíťazili. Zápas zdramatizovali hostia až v závere keď v 84.minúte znížili na 2:1, no v samom závere napokon inkasovali ešte dva krát. Góly : 4. Kminiak, 51. Drexler, 88. Ľupták, 90. Kosec – 84. Krčmárik Ostatné výsledky : JUPIE BB – D. Strehová 6 : 0, Brusno – Poltár 1 : 2, Revúca – Divín 0 : 2, Š. Bane – Kováčová 2 : 1, Málinec – Č. Balog 0 : 1

V. liga : Žarnovica – Lutila 2 : 1

Ostatné výsledky : S. Ľupča – Šalková 1 : 1, Hodruša – Priechod 3 : 1, Žarnovica – Lutila 2 : 1, Sásová – Jasenie 3 : 0, Krupina – Pliešovce 1 : 0, Badín – Radvaň 2 : 2,

Kremnica – Tekovská Breznica 4:0 ( 1:0 )**

Domáci zvládli svoj úvodný zápas sezóny a po výbornom výkone hlavne v druhom polčase sa zaslúžene tešili z jednoznačného víťazstva. V prvom polčase sa po rohovom kope a následnej dorážke presadil Bíreš. Ďalšie sľubné šance domáci nevyužili a tak sa išlo do šatní s tesným skóre 1:0. Po prestávke najskôr Chladný nezakončil samostatný útok na brankára ale z následnej akcie dal po krásnej centrovanej lopte pohotovo hlavou na 2:0. Domáci potom úplne ovládli hru a po góloch Tokára a Majliša nakoniec zvíťazili hladko 4:0. 220 ivákov

Brehy – Horná Ves 2:0 (0:0)

Hostia boli po väčšinu času vyrovnaným týmom a vypracovali si aj niekoľko sľubných možností, z ktorých ale nedokázali skórovať. Zápas nakoniec rozhodli domáci v úvode a závere druhého polčasu, kedy sa presadili mladíci v domácom mužstve. Góly : 50. Šalka, 90. Šuhaja 100 divákov

Ostatné výsledky : Slaská – Kosorín 2:2, Vyhne – Lovča 2:0, Rudno nad Hronom – Dolná Ždáňa B 2:3, Voznica – Župkov 1:1, Repište – Bzenica 3:1

1 Vyhne 2 3:1 4 2 Župkov 2 5:4 4 3 D. Ždáňa B 2 4:3 4 4 Tek. Breznica 3 3:6 4 5 Kremnica 1 4:0 3 6 Repište 2 6:5 3 7 Brehy 2 4:3 3 8 Bzenica 2 2:3 3 9 Slaská 2 2:2 2 10 Kosorín 1 2:2 1 11 Voznica 1 1:1 1 12 Rudno 2 2:4 0 13 Lovča 1 0:2 0 14 Horná Ves 1 0:2 0

**II. trieda sever : Krahule – Jastrabá 6:0 ** Krahule doma zaslúžene zvíťazili s Jastrabou, ktorá najmä v prvom polčase ukázala že nebude len nováčikom do počtu. V druhom polčase už hosťom chýbali najmä psychické sily, navyše v 75. minúte za stavu 4:0 nepremenili pokutový kop a následne inkasovali po pekne zahratom priamom kope piaty gól. Skóre uzavrel v 90. minúte nádhernou strelou z 25 metrov Ivan. Góly : Valko 2, Petruš 2, Ivan D. , Korsch

Ostatné výsledky : Š. Podhradie – Kr. Bane 1:1, Nevoľné – St. Kremnička 0:3 ( kontumačne – neoficiálne ), Kopernica – Trnavá Hora 2:3, Lovčica – Hr. Dúbrava 10:2, Ihráč – J. Lehota 0:1

1 Trnavá Hora 2 6:4 6 2 Krahule 2 7:1 4 3 St. Kremnička 1 10:1 3 4 Lovčica 1 10:2 3 5 Nevoľné 1 1:0 3 6 J. Lehota 1 1:0 3 7 Hr. Dúbrava 2 5:12 3 8 Š. Podhradie 1 1:1 1 9 Kr. Bane 1 1:1 1 10 Kopernica 2 4:6 0 11 Ihráč 2 2:4 0 12 Jastrabá 2 0:7 0 13 Pitelová 1 1:10 0

II. trieda juh : Veľká Lehota – Prenčov 11:0, ( 7:0 )

Pred peknou diváckou návštevou domáci jasne dominovali nad súperom, ktorý sa snažil bojovať do konca zápasu aj napriek nepriaznivému výsledku. Góly : Adamík-1,Víglaský F.- 2, Psotka – 1, Víglaský T.-2, Mašír-1, Hudec-1,Kocian-1,Víglaský M.-1, Víglaský A.-1 rozhodoval Tabernaus, počet divákov 120.

Ostatné výsledky tejto súťaže nám do redakcie nezaslali.

** Ak ste futbalový fanúšik, funkcionár prípadne hráč, posielajte nám prosím svoje komentáre o stretnutiach l. a ll. triedy s fotografiami ale aj bez nich na mail futbal.ziar@global24.sk prípadne SMS na číslo 0903535212 a prispejte tak k propagácii súťaže. Aktívnych prispievateľov budeme odmeňovať. **