Martin Károly Iné športy

Hokejbalisti N-SPORT TRENDu porazili Žilinu

Nelichotivú šnúru šiestich prehier v rade sa podarilo hokejbalistom N-SPORT TRENDu pretrhnúť v 12. kole Slovenskej hokejbalovej extraligy, keď porazili na domácom ihrisku družstvo zo Žiliny.

V prvej tretiny sa naskytlo Žiarčanom niekoľko presilových hier, v ktorých si vypracovali pár sľubných šancí, ujala sa však až strela Dobríka od modrej čiary. V druhej tretine hráči N-SPORT TRENDu potvrdili, že im prostredná časť hry vôbec nevychádza. Súper dokázal otočiť stav zápasu a dostať sa do jednogólového vedenia v priebehu dvadsiatich sekúnd. Žiarsky tím však vyrovnal prostredníctvom Takáča, ktorý sa po nahrávke ocitol sám pred žilinským brankárom. Hostia sa však opäť dostali do vedenia po chybe na strane domácich, útočník hostí sa dostal do nájazdu bol faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré žilinský hráč premenil. V tretej tretine domáci v snahe vyrovnať otvorili hru, čím sa naskytli šance pre súpera, ktoré však výborne chytajúci brankár Náter pokryl. Vyrovnanie mal na hokejke Uhrovič. Po jeho strele rozhodcovia hru prerušili, no po konzultácia avizovaný gól nakoniec neuznali. Žiarčania sa ale nakoniec vyrovnania dočkali, keď po závare pred súperovou bránou sa najlepšie zorientoval opäť Takáč a umiestnil loptičku do žilinskej brány. Viac gólov nakoniec nepadlo, hoci Ruttkay štyri sekundy pred koncom zápasu ešte prestrelil brankára hostí, loptička však bránu minula. Nasledovali teda trestné strieľania, v ktorých sa opäť vytiahol brankár Náter. Z troch nájazdov nepustil za svoj chrbát ani jeden a hoci na žiarskej strane Nemček nepremenil o víťazstve rozhodol efektným blafákom Takáč.

N-SPORT TREND Žiar n/Hr. – HBC Žirafa Žilina 4:3 (1:0, 1:3, 1:0 – 1:0) Góly: Takáč 2, Dobrík, rozhod. nájazd – Takáč

Zostava: Náter, Gordík – Pračka, Dobrík, Šulek, Strohner, Mojžiš, Kukla – Ruttkay, Plandor, Heckl, Pastorok, Matuška, Lukáč, Takáč, Nemček, Uhrovič, Pluhár

Ostatné výsledky: ŠK Profis 32 Bratislava – HBK Kometa Vrútky 1:5, Reebok Ružinov – Jokerit Petržalka 11:5, MŠK Kežmarok – ŠK 98 Pruské 8:2, LG TPS Bratislava – Imperial Vitamins Martin 2:6, HBK Nitrianski rytieri Nitra – DT Žirafa Pov. Bystrica 4:1 – predohrané, MHBO Géci Lipt. Mikuláš – voľno, predohrávka 26.kola – Reebok Ružinov – HBK Nitrianski rytieri Nitra 2:1

9. ŠK 98 Pruské 11 3 0 3 5 29:47 12

10. N-SPORT TREND Ž. n/Hr. 11 2 2 0 7 29:43 10 11. HBC Žirafa Žilina 11 2 1 2 6 24:42 10 12. Jokerit Petržalka 11 2 1 1 7 27:51 9 13. ŠK Profis 32 Bratislava 11 1 1 0 9 18:40 5