Martin Károly Basketbal

Hviezdny týždeň žiarskeho basketbalu

Starší mini odohrali 4 zápasy za týždeň a všetko vyhrali. Celkovo cez tento víked získali žiačania 7 výťazstiev. 4 starší mini, 2 juniori a jedno muži.

JUNIORI:

Malacky – Žiar nad Hronom 69 : 85 (14:19; 36:40; 56:57) Body: Oravec 22, Bulko 16, Vrtík 14, Štefanec 11, Šoltés 8, Kysela 7, Schubert 6

Zápas sa začal veľmi neskoro (20,30 hod. )..... 30 min po stanovení stanov SBA, ktorý to bude určite riešiť!? Nervozita bola na oboch stranách a kopilo sa veľa zbytočných chýb, čo na kráse tohto športu nepridalo .Obidve družstvá hrali väčšinou zónovo. Dôležité bolo, že sa Žiarčania nezlomili v tretej štvrtine, kde sa domácim podarilo skórovať najmä trojkami a odskočiť na rozdiel 7 bodov. No prišla posledná štvrtina, kde vynikajúca osobná obrana nedovolila bodovať Malačanom päť minút, čo hostia využili a zápas dotiahli do zaslúženého víťazstva. Treba pochváliť celé družstvo, no najmä perfektnú hru Filipa Bulka.

Inter Bratislava – Žiar nad Hronom 80 : 81

Body: Oravec 27, Kysela 17, Vrtík, Trubeni 10, Schubert 6, Štefanec, Bulko 4, Šoltés 3

Keď si Žiarčania chceli zachovať nádej do FINAL FOUR, museli u zlepšujúceho sa Interu bodovať naplno. Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko, no o to bolo radostnejšie.Za­čiatok patril hosťom, rýchlo išli do vedenia, ale dobrá záloha domácich im robila veľké problémy. Celý zápas sa mužstvá striedali vo vedení a tušilo sa, že rozhodnutie padne v posledných minútach. Trpezlivosť Žiarčanov priniesla nie len vytúžené ruže, ale najmä nádhernú výhru. Keď hráč Interu 3 min. pred koncom trochu zvýšil náskok o 9 bodov, vyžiadal si tréner hostí timeout a nakázal zdvojovanie súpera.Dobrá obrana, sústredená hra Kyselu a najmä presné trestné hody Oravca (13/13) i jeho vnik v posledných sekundách priniesol predĺženie. V ňom sa veľa taktizovalo, no ani jedno družstvo nedokázalo nakloniť víťazstvo na svoju stranu. Posledná akcia však patrila Žiarčanom, kde Štefanec peknou nahrávkou našiel voľného Vrtíka, ktorý tri sekundy pred sirénou dal krásny čistý kôš.

STARŠÍ MINI

BK MŠK Žiar nad Hronom – Handlová 20.3.2010

62 :19

Body: Obert 20; Holička 11, Supuka 10, Rajnoha 7, Horvath 5, Koniarik 5,

Domáce družstvo privítalo na svojej palubovke družstvo z Handlovej. Po dobrom kolektívnom výkone sme prvý zápas jasne vyhrali aj keď nám pre chorobu chýbali tradičné opory Matuška a Kadaši. Chlapcov treba pochváliť hlavne za veľmi dobrý výkon v obrane a kolektívne hranie v útoku. Veľmi dobre sa uchytili mladý hráči, ktorí budú túto súťaž hrať aj na budúcu sezónu. Horváth , Holička a Rajnoha. Pochvalu si zaslúžia ale aj starší chlapci Obert, Beňadik a Supuka ktorí veľmi pekne nahrávali na koše pre mladých hráčov.

60 : 17

Body: Supuka 11; Obert 8; Rajnoha 9, Holička 7; Ostaš 6, Beňadik 6, Horváth 6

Druhý zápas sme hlavne dobre bránili čo vidno na skóre. Chlapci si s chuťou zastrieľali a potešili svojich rodičov peknou kombinačnou hrou.

IMC Slovakia Považská Bystrica – BK MŠK Žiar nad Hronom 15.3.2010

44 : 50

Body: Obert 16; Supuka 13, Kadaši 12; Holička 4, Koniarik 3, Rajnoha 2, Horvath 2

V Považskej Bystrici sme odohrali dva zápasy ako dohrávku. Chlapci podali veľmi dobré výkony. Družstvo dobre bránilo. Najlepší výkon podali Obert, Supuka,a Kadaši. Z mladších hráčov Holička a Rajnoha.

28 : 42

Body: Supuka 9; Obert 20; Kadaši 3, Matuška 1; Holička 5; Rajnoha 4

Druhý zápas sme zvládli hlavne kondične, za čo treba chlapcov pochváliť a najmä Supuka ubránil najlepšieho súperovho hráča. Dobre zahrali aj Holička a Rajnoha , ktorí patria ešte do mladších mini. V útoku sa nám darili rýchle a presné kombinácie pri ktorých exceloval Obert s 20 bodmi.

MUŽI

Žiar : BSC Bratislava 73:53 (16:14, 28:30, 50:41)

Gašparík 26, Baláž 18, Fábry 12, Hörömpöli 10, Prokeš 5

Aj keď družstvo z Bratislavy prišlo posilnené o hráčov z extraligy, zrodilo sa jednoznačné víťazstvo Žiarčanov. Po vyrovnanom prvom polčase sme začali v tretej štvrtine lepšie kombinovať v útoku. Na našu zónovú obranu súper nevedel nájsť recept a tak náskok postupne narastal v náš prospech. Záver zápasu bol exhibíciou našich hráčov.