Ľudovít Havra Futbal

II. liga západ: Pohronie úvod jari odštartovalo zápasom so Sereďou

Pozrite si výsledok, strelcov, štatistiky a aktuálnu tabuľku II. ligy západ, v ktorej reprezentujú náš región chlapci z Pohronia A.

Ilustračný obrázok k článku II. liga západ: Pohronie úvod jari odštartovalo zápasom so Sereďou

II. LIGA ZÁPAD

19. kolo – 8. 3. o 14.30 h:

Pohronie A – Sereď 1:3 (0:0)
Góly: R. Paraj – A. Morong, R. Meszlényi, T. Varhaník (11 m)

Už v 1. min. mohli ísť domáci do vedenia, keď z brejku pálil Garaj, no brankár hostí loptu vyrazil a dorážku dal Zuziak vedľa. Následne sa mužstvá iba oťukávali, až v 35. min. potiahol za dres unikajúceho Moronga Jarabica a domácich bolo o jedného menej. Zlom nastal o minútu neskôr, keď sa sám na brankára rútil Garaj, ale napálil iba do neho a z rohu dal Abrahám do žrde. Druhý polčas začali Pohrončania vylúčením v 51. min., keď šiel po druhej žltej z ihriska Sojka. Domáci sa zomkli a o minútu išiel opäť Garaj sám, ale výborný Rybánsky ho vychytal. Hostia udreli v 61. min., keď z päťky doklepol loptu do siete Morong – 0:1. Hostia zo Serede sa však z vedenia dlho netešili, veď v 65. min. trafil pekne po odrazenej lopte Paraj – 1:1. Domáci boli stále nebezpeční aj v oslabení, ale nezvládli posledných päť minút zápasu. V 84. min. prešla lopta do pätky, brankár Plach ju vyrazil, ale po nedorozumení si dali Pohrončania vlastenca – 1:2. V 87. min. po rýchlom brejku išiel sám na Placha jeden z hosťujúcich útočníkov, brankár domácich ho fauloval a rozhodca vylúčil aj jeho. Do brány tak išiel Orolín a z pokutového kopu upravil na konečných 1:3 Varhaník. Futbalisti Pohronia tak nezvládli dôležitý zápas a v nedeľu bez troch hráčov to budú mať veľmi ťažké.

12 Nové Mesto n. Váh. 19 1 3 15 7:35 6

Ďalšie výsledky: Šaľa – Dubnica n. Váh. (1:0), Šamorín – Žilina B (2:0), Nové Mesto n. Váh. – Skalica (1:0), Trnava B – Senec (0:1), Bratislava B – Nitra (0:4)

Štatistiky ligy:

Najlepší útok: Skalica – 36 gólov (2,0 gólu na zápas)
Najlepšia obrana: Skalica – 12 gólov (0,6 gólu na zápas)
Najlepšie skóre: Skalica – 36:12

Najhorší útok: Nové Mesto nad Váhom – 7 gólov (0,3 gólu na zápas)
Najhoršia obrana: Dubnica nad Váhom a Nové Mesto nad Váhom – 36 gólov (1,9 gólu na zápas)
Najhoršie skóre: Nové mesto nad Váhom – 7:35

Líder ligy: Skalica (45 bodov, skóre 36:12)