Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Žarnovica v derby jasne vyhrala, Repište sa dočkalo prvého jarného víťazstva!

II. LIGA ZÁPAD

4. kolo nadstavbová časť – 26. 4. 2015 o 16:00 h.:

Pohronie A – Šamorín 2:0 (1:0)
Góly: P. Abrahám, M. Páleník

Pri Hrone sa hral bojovný zápas plný osobných súbojov. V 18. minúte vysunul M. Zuziak peknou prihrávkou P. Abraháma, ktorý na dvakrát prekonal brankára hostí J. Hajdúcha . O minútu mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale v šanci nedal L. Garaj. Do polčasu to bolo z oboch strán všetko. Po prestriedaní v 74. minúte našiel M. Zuziak krásne na jedenástke M. Páleníka, ale jeho strelu k žrdi zlikvidoval J. Hajdúch. V 83. minúte si na center M. Križana nabehol M. Páleník a tentokrát už zvýšil na 2:0. Do konca sa stretnutie už iba dohrávalo.

6 Dubnica n. Váh. 26 3 8 15 26:49 17

Ďalšie výsledky: Nové Mesto n. Váh. – Dubnica n. Váh. (0:0), Bratislava B – Trnava B (1:1)

III. LIGA

21. kolo – 26. 4. 2015 o 16:00 h.:

Pohronie B – Námestovo 2:0 (1:0)
Góly: R. Henžel, P. Blaho

Domáci nastúpili proti 3-tiemu mužstvu tabuľky odhodlaný pokračovať v zlepšených výkonoch. Mali dobrý nástup do stretnutia, keď v 11. minúte P. Hanus vysunul R. Henžela a ten otvoril skóre zápasu. V 22. minúte hosťujúci P. Kapičák neuspel zoči-voči T. Lehockému, ktorý ho vo vyloženej šanci vychytal. T. Lehocký sa zaskvel aj v 44. minúte, keď na bránkovej čiare opäť nedovolil skórovať P. Kapičákovi.

Úvod 2. polčasu začali opäť lepšie domáci. V 48. minúte nepotrestal chybu hosťujúcej obrany R. Ďurovič. V 55. minúte vysunul M. Gregáň opäť R. Ďuroviča, ktorý išiel sám na brankára, ale v rozhodujúcom momente nepochopiteľne zaváhal so zakončením. O minútu neskôr zahrával M. Gregáň rohový kop a najvyššie vyskočil P. Blaho, ktorý zvýšil na 2:0. V 58. minúte ďalekonosná strela P. Blaha skončila tesne nad bránou hostí. Potom začal režírovať hru hostí J. Siman, ale domáci odolávali tlaku najmä po štandardných situáciách. V 72. minúte išiel sám na bránu domácich opäť P. Kapičák, ktorý však vo vyloženej šanci netrafil bránu. Domáci už potom uhájili vedenie a tešili sa zo zisku 3 bodov.

Žarnovica – Nová Baňa 6:1 (3:0)
Góly: V. Bobor 4×, L. Štefanka 2× – M. Kminiak (11 m)

V Žarnovici sa odohral pekný zápas vo vysokom tempe na oboch stranách. Na začiatku boli mierne aktívnejší hostia, ale postupne prebrali iniciatívu domáci. V 33. minúte hlavou skóroval L. Štefanka a v 41. minúte ten istý hráč nekompromisne zvýšil na 2:0. Záver polčase hosťom vôbec nevyšiel a v 43. minúte inkasovali aj tretí-krát, keď sa po chybe v ich obrane presadil V. Bobor. V druhom polčase síce hostia znížili, keď z bieleho bodu korigoval na 3:1 M. Kminiak, ale domácich to nezaskočilo a pokračovali vo výbornom výkone. V 58. minúte začal hráč zápasu V. Bobor svoj gólový koncert, ktorý ukončil v 80. minúte štvrtým streleným gólom, ktorým upravil na konečných 6:1 v prospech Žarnovice.

15 Čadca 18 3 3 12 17:28 12

Ďalšie výsledky: Lučenec – Teplička n. Váh. (0:1), Martin – Čadca (1:0), Bytča – Rakytovce (6:1), Kalinovo – Makov (4:0), Krásno n. Kys. – L. Hrádok (0:4), Kremnička – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

19. kolo – 26. 4. 2015 o 16:00 h.:

Pliešovce – Repište 1:2 (1:1)
Góly: J. Záturecký – E. Kmeť, A. Hurta

Repište v Pliešovciach jednoznačne potvrdilo, že patrí medzi elitu V. ligy. Hostia počas celého zápasu dominovali a konečne si pripísali prvé jarné víťazstvo. Repište mohlo viesť už v 5. minúte, keď ďalekonosnou strelou opečiatkoval brvno domácej brány M. Slaný. Úvodný gól však strelili domáci, keď sa po chybe v obrane hostí presadil J. Záturecký. Hostia vyrovnali po brejkovej situácii, ktorú gólom zakončil E. Kmeť. Rozhodujúci gól strelil v druhom polčase A. Hurta, ktorý po priamom kope M. Pavlíka dorazil loptu do siete. Repište tak vyhralo v pomere 2:1.

Čierny Balog – Voznica 5:0 (4:0)
Góly: M. Mózer, M. Giertl 3× (raz 11 m), D. Pobožný

Sásová – Štiavnické Bane 1:3 (0:2)
Góly: J. Kubina – M. Lupták, P. Michalek, M. Penksa

Štiavnické Bane zápas v Sásovej zvládli a domov si odviezli plný bodový zisk. Hostí nakopol rýchly gól už v 5. minúte zápasu, keď sa presadil M. Lupták. Do konca polčasu sa trafil medzi 3 žrde aj P. Michalek a hostia viedli už 0:2. V druhom polčase hostia kontrolovali hru a v 75. minúte zvýšil na 0:3 M. Penksa. Domáci v závere už len korigovali na konečných 1:3.

14 VOZNICA 18 3 2 13 23:52 11

Ďalšie výsledky: S. Ľupča – Badín B (1:3), Bacúch – Priechod (1:2), Lieskovec – Šalková (2:1), Medzibrod – Hrochoť (1:0)

I. TRIEDA

Stará Kremnička – Janova Lehota 0:1 (0:1)
Góly: M. Čiliak (11 m)

Slaská – Kremnica 0:0 (0:0)

Banská Štiavnica – Hliník nad Hronom 1:1 (1:0)
Góly: R. Chmelina – P. Goral

Lovča – Hodruša-Hámre 3:1 (1:0)
Góly: M. Kukučka 2×, M. Budinský – M. Kramár

Horná Ves – Lutila 2:0 (1:0)
Góly: D. Karakačanov 2× (raz 11 m)

Domáci sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď sa tradične presadil najlepší strelec súťaže D. Karakačanov. Potom sa však domáci trochu uspokojili a hostia si vytvorili niekoľko dobrých gólových príležitosti. Bránka domácich však zostala pre nich začarovaná. V 2. polčase už pridali herne aj domáci, ktorí si vytvorili prevahu a tá vyústila do pokutového kopu, z ktorého D. Karakačanov strelil druhý ukludňujúci gól. Domáci si už potom výsledok postrážili a vyhrali tak v pomere 2:0.

Tekovská Breznica – Veľká Lehota 2:0 (2:0)
Góly: P. Mikuška, J. Forgáč

Brehy – Bzenica 3:0 (2:0)
Góly: M. Tužinský, I. Tužinský, M. Polc

V Brehoch sa hral zápas vo vysokom tempe, ktorý lepšie zvládli domáci. V prvom polčase mali prevahu práve oni a dvomi gólmi si vytvorili pohodlný náskok. V druhom polčase si hostia síce vytvorili tlak, ale bez gólového efektu. Práve naopak, po brejkovej situácii zvýšil na 3:0 M. Polc a upravil tak na konečných 3:0.

Góly: P. Kopčan 2×, M. Struhár (11 m) – M. Blahút, M. Báťo

Celý zápas mali navrch domáci, avšak efektívnejší boli hostia keď ešte v 67.minúte viedli 0:2. Domáci to však nevzdali a svojim kolektívnym výkon v posledných dvadsiatich minútach zápas otočili vo svoj prospech, keď dva góly strelil P. Kopčan a jeden pridal z pokutového kopu M. Struhár.

17. kolo – 26. 4. 2015 o 16:00 h.:

Horné Hámre – Rudno nad Hronom 5:0 (1:0)
Góly: S. Truska (11 m), T. Šmondrk 3×, J. Ježko

V Horných Hámroch to bola jednoznačná záležitosť domácich. V prvom polčase sa však Horné Hámre trápili v koncovke a z množstva šancí dokázali skórovať len z pokutového kopu. V druhom polčase sa už jasne prejavila ich sila a po pekných kombinačných akciách rozhodli o svojom víťazstve v pomere 5:0.

Góly: M. Chovan – J. Durbák, R. Lacko

V Prenčove sa odohral veľmi nervózny derby zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný a obe mužstvá strelili po jednom góle. Vyrovnaný zápas nakoniec rozhodla chyba domáceho brankára, po ktorej R. Lacko strelil víťazný gól zápasu a rozhodol tak o víťazstve Banskej Belej v pomere 1:2.

Vyhne – Sklené Teplice 5:0 (2:0)
Góly: M. Barborík 2×, M. Zuberník 2× (raz 11 m), vlastný gól (T. Beňo)

II. TRIEDA SEVER

Ladomerská Vieska – Trnavá Hora 4:0 (2:0)
Góly: S. Šimko 2×, P. Urblík, J. Dobrota

17. kolo – 26. 4. 2015 o 11:00 h.:

Pitelová – Kopernica 4:1 (2:1)
Góly: M. Henžel 2×, J. Mališ, S. Spišiak – A. Kučera

Domáci hráči podcenili svojho súpera, ktorý to využil a zásluhou A. Kučeru strelil úvodný gól. Neskôr však domáci zvýšili aktivitu a nepriaznivý výsledok otočili na 2:1. Tretí gól mohol v druhom polčase pridať S. Spišiak, ale nariadenú penaltu nepremenil. V 74. a 80. minúte však domáci predsa len pridali ešte 2 góly, ale svojim výkonom vôbec neoslnili.

Šašovské Podhradie – Ladomerská Vieska 0:6 (0:4)
Góly: S. Šimko 3×, L. Husár, J. Dobrota, J. Lepšík

Jastrabá – Lovčica-Trubín 1:2 (0:2)
Góly: M. Hric – M. Vrtík 2×

Na Jastrabej sa odohral pomerne vyrovnaný zápas. V prvom polčase však boli efektívnejší v koncovke hostia a M. Vrtík ich poslal do 2-gólového vedenia. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, ale zmohli sa iba na kontaktný gól v podaní M. Hrica. Lovčica tak získala všetky 3 body, aj keď remíza by bola zrejme spravodlivejšia.

Hronská Dúbrava – Kremnické Bane 1:1 (1:1)
Góly: T. Páleník – J. Weis

Vyrovnaný zápas videli aj diváci v Hronskej Dúbrave, aj keď domácich výrazne podržal brankár M. Tužinský. Na rýchly úvodný gól J. Weisa odpovedal v 28. minúte T. Páleník. V druhom polčase už góly aj zásluhou domáceho brankára nepadli a zápas sa tak skončili nerozhodne v pomere 1:1.

Trnavá Hora – Krahule 1:2 (1:1)
Góly: D. Karvaš – vlastný gól (O. Ianosteac), J. Netolický

Nevoľné – Ihráč 1:3 (1:1)
Góly: A. Króner – D. Kollár, J. Kubík, P. Trenčan

Zápas začali lepšie hostia, keď po priamom kope otvoril gólový účet D. Kollár. Domáci do polčasu vyrovnali vďaka trochu šťastnému gólu, keď sa po tečovanej strele presadil A. Króner. Ihráč ešte v prvom polčase nastrelil brvno, ale do šatní sa odchádzalo za stavu 1:1. Druhé dejstvo opäť začali lepšie hostia a po priamom kope skóroval hlavou M. Kubík. Vyrovnať mohol M. Kapusta, ale v samostatnom brejku ho vychytal brankár hostí M. Kollár. V závere hostia strelili aj tretí poistný gól, keď P. Trenčan upravil na konečných 1:3.

1. Ladomerská Vieska 15 12 2 1 48:5 38
2. Krahule 14 12 0 2 57:10 36
3. Lovčica-Trubín 14 11 0 3 54:12 33
4. Pitelová 14 9 4 1 38:21 31
5. Hronská Dúbrava 14 6 3 5 28:31 21
6. Jastrabá 14 6 1 7 31:32 19
7. Šašovské Podhradie 14 5 3 6 30:31 18
8. Kremnické Bane 13 4 3 6 27:32 15