Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Derby v III. lige v prospech Novej Bane, prvá prehra Horných Hámrov!

II. LIGA ZÁPAD

Dohrávka 1. kola nadstavbová časť – 15. 4. 2015 o 16:00 h.:

Pohronie A – Nové Mesto nad Váhom 2:0 (0:0)
Góly: M. Gregáň, M. Páleník

Pri Hrone sa predstavil súper, ktorý na jar ešte neprehral. Domáci začali náporom a v 14. minpte zahodil čistú šancu hlavou P. Blaho. V 24. minúte vychytal brankár hostí T. Belic strelu J. Sekereša a v 33. minúte hlavičkoval úplne voľný M. Zuziak na päťke, ale lopta koníčkom od zeme preskočila bránu. V 40. minúte urobil M. Zuziak dvoch hráčov, ale T. Belic jeho strelu k žrdi vyrazil.

Na začiatku druhého polčasu vypálil M. Zuziak, T. Belic loptu iba vyrazil, ale P. Blaho nedokázal loptu zasunúť do brány. V 72. minúte po rohu D. Urgelu nebezpečne hlavičkoval P. Abrahám, no T. Belic opäť čaroval. V 76. minúte však M. Gregáň z voleja prepálil loptu až do siete, keď ho centrom našiel P. Abrahám a bolo 1:0. Pohrončania zvýšili na 2:0 po rohu, keď hlavičkou skóroval M. Páleník. Upraviť skóre na 3:0 mohol v 88. minúte L. Garaj, keď prehodil aj brankára, no obranca hostí loptu vyhlavičkoval na bránkovej čiare. Víťazstvo domácich je zaslúžené, pretože hostia sa nedostali do žiadnej gólovej príležitosti a nad vodou ich držal predovšetkým výborný brankár T. Belic.

6 Dubnica n. Váh. 25 3 7 15 26:49 16

Ďalšie výsledky: Šamorín – Dubnica n. Váh. (0:0), Bratislava B – Nové Mesto n. Váh. (0:1)

III. LIGA

20. kolo – 19. 4. 2015 o 16:00 h.:

Bytča – Žarnovica 2:1 (2:0)
Góly: P. Špánik, T. Šimček (11 m) – V. Bobor

V Bytči sa odohral zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase dominovali domáci, ktorí pritlačili hostí na ich polovicu a presadzovali sa predovšetkým po štandardných situáciách. V 28. minúte strelil P. Špánik po rohovom kope úvodný gól a v 30. minúte po ruke P. Hudeca premenil pokutový kop T. Šimček. V druhom polčase hostia hru vyrovnali, ale nedokázali sa dostatočne strelecky presadiť. Najväčšiu šancu mal M. Ometák, keď jeho strelu len s námahou vyrazil domáci brankár M. Porubčan. Hostia sa dočkali gólu až v 89. minúte, keď sa po rohovom kope presadil hlavou V. Bobor. Na vyrovnanie však čas neostal a tak Žarnovica v Bytči prehrala v pomere 2:1.

Nová Baňa – Pohronie B 3:1 (1:1)
Góly: J. Wolf, M. Kminiak, E. Jenes – M. Bodor

Začiatok vyšiel lepšie domácim, ktorý sa už v 4. minúte po peknej strele J. Wolfa ujali vedenia. Potom však iniciatívu prevzali hostia a v 14. minúte vyrovnal po krížnej strele M. Bodor. Do konca polčasu sa hralo viac-menej medzi šestnástkami a najväčšiu šancu nepremenil R. Horniak, keď hlavou mieril vedľa. V druhom polčase si hostia síce vytvorili územnú prevahu, ale góly strieľali domáci. V 68. minúte sa po prihrávke J. Wolfa presadil z otočky M. Kminiak a o pár minút neskôr M. Kminiak našiel pred prázdnou bránou E. Jenese a ten zvýšil na 3:1. V závere mohli ešte hostia znížiť, ale T. Macejko sám na päťke loptu do siete nedostal. Žarnovica tak v derby III. ligy vyhrala v pomere 3:1.

15 Čadca 17 3 3 11 17:27 12

Ďalšie výsledky: L. Hrádok – Kremnička (0:0), Čadca – Kalinovo (0:0), Teplička n. Váh. – Martin (0:0), Námestovo – Lučenec (1:0), Makov – Krásno n. Kys. (4:0), Rakytovce – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

18. kolo – 19. 4. 2015 o 16:00 h.:

Voznica – Bacúch 3:2 (1:0)
Góly: T. Bielik 2×, P. Brodziansky – P. Palider (11 m), A. Skaloš

Domáci začali lepšie a svoju snahu pretavili aj do prvého gólu, keď po krídle unikol T. Bielik a jeho prihrávku umiestnil do siete P. Brodziansky. V druhom polčase pokračovali domáci v nastolenom trende a pridali ďalšie 2 góly, keď sa 2-krát individuálne presadil T. Bielik. V závere však domáci predsa len dopustili drámu a hosťom dovolili streliť po zbytočných chybách v obrane 2 góly. Nakoniec však 3 body zostali vo Voznici.

Štiavnické Bane – Pliešovce 1:2 (1:0)
Góly: D. Hudák – L. Roziak, J. Záturecký

Zápas bol spočiatku vyrovnaný, ale domáci si postupom času začali vytvárať územnú prevahu. Vôbec sa mi však nedarilo v koncovke, o čom svedčí nastrelená žrď a nepremenená penalta P. Michaleka. V závere prvého polčasu sa domáci predsa len presadili a D. Hudák strelil hosťom „gól do šatne“. V druhom polčase opäť dominovali domáci, ktorí zahodili niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale druhý gól nepridali. Za jalovosť v útoku nakoniec pykali, keď po rýchlom brejku vyrovnal L. Roziak. Domáci sa však nevzdávali a naďalej pokračovali v nátlakovej hre. Svoje šance však opäť nevyužili a v 88. minúte po dlhom autovom vhadzovaní poslal hostí hlavou do vedenia J. Záturecký. Bodku za nevydareným zápasom dal R. Dlhoš, ktorý v 89. minúte po faule v pokutovom území nepremenil ani druhú penaltu domácich.

14 VOZNICA 17 3 2 12 23:47 11

Ďalšie výsledky: Badín B – Hrochoť (3:0), Šalková – Sásová (1:0), Priechod – Lieskovec (1:0), S. Ľupča – Č. Balog (2:2)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Slaská 1:1 (0:1)
Góly: I. Štefanovič – L. Bahno

Prvý polčas bol vyrovnaný a hra sa odvíjala medzi 16-kami. Hostia sa presadili zásluhou L. Bahna po štandardnej situácii. V druhom polčase domáci bojovali, strelili vyrovnávajúci gól a keby využili aj ďalšie šance, mohli sa tešiť z víťazstva. Nakoniec sa zápas skončil remízou v pomere 1:1.

Hodruša-Hámre – Bzenica 1:0 (0:0)
Góly: J. Brodziansky

V Hodruši sa odohral veľmi vyrovnaný zápas s miernou prevahou na strane domácich. O všetkom rozhodol J. Brodziansky, ktorý v 79. minúte takmer z 30 metrov vymietol pavučinu na bránke hostí. Hodruša-Hámre tak tesne zdolala Bzenicu v pomere 1:0.

Veľká Lehota – Brehy 0:4 (0:2)
Góly: P. Gorbov 2×, P. Binda, I. Tužinský

Kremnica – Tekovská Breznica 0:0 (0:0)

Domáci odohrali prvý jarný domáci zápas a ani jedna strana nenašla recept na gól. V prvom polčase sa šance striedali na oboch stranách, ale v sieti neskončila ani jedna. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia, ktorí si vytvorili viac gólových príležitostí, ale domáci bojovnosťou a dobrým výkonom brankára M. Lachkého nakoniec odolali. Tekovská Breznica sa však aj napriek remíze vracia na čelo súťažnej tabuľky.

Lutila – Stará Kremnička 5:0 (4:0)
Góly: R. Majer 2×, Š. Francz, R. Kanina 2× (raz 11 m)

Domáci začali náporom a o svojom víťazstve rozhodli už v prvej polovici prvého polčase. V 16. minúte R. Majer z 30-tich metrov preloboval brankára hostí a strelil úvodný gól zápasu. V 19. minúte po akcii P. Poliaka zvýšili R. Majer už na 2:0. V 20. minúte našiel R. Kanina pred prázdnou bránou Š. Francza a ten upravil na 3:0. V 22. minúte bol Š. Francz faulovaný v pokutovom území a R. Kanina z penalty zvýšil na 4:0. V druhom polčase sa domáci viac sústredili na obranu a na konečných 5:0 upravil v 73. minúte R. Kanina, keď sa presadil hlavou po rohovom kope.

Hliník nad Hronom – Horná Ves 3:2 (1:1)
Góly: P. Goral, L. Deneš, P. Ďuriš – J. Dobias, vlastný gól (P. Ďuriš)

V Hliníku sa odohral nervózny zápas, z ktorého si nakoniec tesnú výhru odniesli domáci. Hosťom vyšli predovšetkým úvody polčasov, keď sa presadili v 3. a 48. minúte. V oboch prípadoch však domáci dokázali odpovedať, pričom v druhom polčase pridali aj tretí rozhodujúci gól.

Góly: P. Kopčan, R. Kysel

Prvý polčas zápasu 16. kola sa hral opatrne a žiadne z mužstiev nechcelo dostať prvý gól. Hostia sa do lepšej šance nedostali a domáci vystrelili na brankára hostí tiež len tri-krát. Domáci cez polčas prestriedali a na ihrisko sa dostal R. Kysel, ktorý v 47. minúte vysunul P. Kopčana. Ten svoj samostatný nájazd od polovice ihriska zakončil prehodením brankára Horných Hámrov T. Sámela a domáci viedli 1:0. Dolná Trnávka si v druhom polčase vytvorila viac gólových šancí ako hostia. Druhá gólová prišla v 66. minúte, keď hostia zle rozohrali loptu od ich brány, tá sa dostala ku R. Kyselovi, ktorý z 20-tich metrov preloboval brankára a uzavrel tak zaslúžené víťazstvo domácich. Domáci tak svojim výborným kolektívnym výkonom porazili doteraz neporazeného lídra súťaže.

Hronský Beňadik – Sklené Teplice 1:1 (1:1)
Góly: P. Kováč – L. Minka

Banská Belá – Vyhne 2:1 (1:0)
Góly: J. Durbák (11 m), P. Ivanič – M. Zuberník (11 m)

V Banskej Belej takmer počas celého zápasu dominovali domáci a hostí držal nad vodou výrobný výkon brankára Ľ. Bosáka. Na penaltu J. Durbáka z konca prvého polčasu odpovedal v 53. minúte M. Zuberník, ktorý sa tiež trafil z penalty. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, P. Ivanič krásnou strelou v 94. minúte rozhodol o víťazstve domácich.

Góly: S. Šimko, L. Husár, R. Škriniar – J. Janúch

V Ladomerskej Vieske sa odohral zápas slušnej úrovne, v ktorom obe mužstvá predvádzali pekný kombinačný futbal. Prvý polčas patril domácim, ktorý si vytvorili 2-gólový náskok. Tretí gól mohol pridať J. Lepšík, ale svoju šancu z pokutového kopu nevyužil. V druhom polčase mali viac z hry hostia, ale domáci ich na základe dobrej obrany držali ďaleko od svojej brány. Oba celky pridali po jednom góle a zápas sa tak skončil 3:1 v prospech domácich.

Krahule – Nevoľné 6:0 (3:0)
Góly: M. Kapšo 3×, D. Brünn 2× (raz 11 m), B. Grossmann

Kopernica – Ihráč 0:7 (0:1)
Góly: J. Kubík 3×, P. Gajdoš 2×, M. Ceplák, D. Kollár

Kremnické Bane – Trnavá Hora 0:0 (0:0)

Na Kremnických Baniach v studenom jarnom počasí sledovalo 50–60 divákov vyrovnaný zápas, v ktorom sa šance striedali na oboch stranách. Góly však neprišli a obe mužstvá si zaslúžene body rozdelili.

Lovčica-Trubín – Hronská Dúbrava 8:0 (4:0)
Góly: J. Janek 2×, M. Fabian, M. Kováč, J. Vrtík, M. Vrtík, L. Janek, P. Karásek

Pitelová – Šašovské Podhradie 1:1 (0:1)
Góly: S. Spišiak – Ľ. Haluška

Hostia prišli do Pitelovej s cieľom vyhrať alebo aspoň potrápiť domácich, čo sa im aj podarilo. V 25. minúte sa ujali zásluhou Ľ. Halušku vedenia a potom odolávali takmer až do konca. Stav 0:1 platil až do 80. minúty, keď sa S. Spišiak postaral o vyrovnanie a upravil na konečných 1:1.

1. Krahule 13 11 0 2 55:9 33
2. Ladomerská Vieska 13 10 2 1 38:5 32
3. Lovčica-Trubín 13 10 0 3 52:11 30
4. Pitelová 13 8 4 1 34:20 28
5. Hronská Dúbrava 13 6 2 5 27:30 20
6. Jastrabá 13 6 1 6 30:30 19
7. Šašovské Podhradie 13 5 3 5 30:25 18
8. Kremnické Bane 12 4 2 6 26:31 14