Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Lovča po famoznej jarnej časti vyhrala titul, na juhu II.triedy sa tešia Horné Hámre

III. LIGA

Dohrávka 25. kola – 10. 6. 2015 o 17:30 h.:

Nová Baňa – Teplička nad Váhom 0:4 (0:3)
Góly: R. Petruš, vlastný gól (M. Tóth), L. Mravec, J. Tomanica

28. kolo – 13. 6. 2015 o 17:00 h.:

Krásno nad Kysucou – Pohronie B 0:0 (0:0)

Na posledný zápas nastúpili Juniori s mladým mužstvom. Tréner dal šancu talentovaným hráčom z dorastu, ktorí nesklamali. Po úvodnom oťukávaní v 21. minúte ohrozil brankára domácich V. Kukučka. V 24. minúte sa ocitol v dobrej šanci R. Henžel, ktorý pálil nad bránu. V 34. minúte domáci zahodili „tutovku“ a v 38. minúte A. Sekereš po individuálnej akcii pálil zo 16-tich metrov tesne vedľa.

V 2. polčase boli aktívnejší domáci, ale prvú šancu si vypracovali hostia, keď v 62. minúte po nezištnej prihrávke R. Henžela spálil čistú šancu A. Širáň. Ten istý hráč v 68. minúte v dobrej šanci zbytočne volil prihrávku, ktorú domáca obrana zblokovala. Potom sa ocitli v dvoch dobrých šanciach domáci hráči, ale brankár R. Tatár ich vychytal. V 79. minúte sa ocitol vo vyloženej šanci V. Kukučka, ktorého strelu z 10-tich metrov brankár domácich vyrazil nohou na roh. V závere sa už nič neudialo a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou. Hráči Pohronia B tak v závere potvrdili svoju stúpajúcu výkonnosť. Za predvedené výkony v jarnej časti si zaslúžia pochvalu a zároveň poďakovanie za vzornú reprezentáciu klubu FK Pohronie a mesta.

Kremnička – Žarnovica 5:1 (2:1)
Góly: M. Sokol 2×, Z. Cimerman, J. Kostúrik, J. Tóth – V. Bobor

Liptovský Hrádok – Nová Baňa 3:0 (kontumácia, hostia nevycestovali)

15 ŽARNOVICA 28 6 2 20 37 : 86 20

Ďalšie výsledky: Rakytovce – Martin (0:1), Kalinovo – Lučenec (1:0), Makov – Námestovo (1:0), Čadca – Teplička n. Váh. (0:2), Bytča – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

26. kolo – 13. 6. 2015 o 17:00 h.:

Hrochoť – Voznica 3:0 (kontumácia, hostia nevycestovali)

Repište – Priechod 0:1 (0:1)
Góly: M. Vajda

Rozlúčka so sezónou domácim nevyšla a s Priechodom prehrali v pomere 0:1. Počas celého zápasu si totiž Repište nedokázalo vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť a tak logicky nemohlo streliť ani gól. Hostia sa ujali vedenia na konci prvého polčasu, keď takmer z polovice ihriska preloboval domáceho brankára M. Vajda. Za účinkovanie v súťaži sa však domáci hanbiť nemusia a 4. miesto je určite úspechom.

Štiavnické Bane – Šalková 3:2 (1:2)
Góly: D. Budinský, M. Blaškovič (11 m), P. Michalek – M. Zimnikoval, J. Štubian

Domáci hrali prvých 20 minút aktívne, vytvorili si 3 dobré gólové šance a jednú z nich premenil D. Budinský aj na úvodný gól zápasu. Hostia však v ďalšom priebehu potrestali nevyužité šance domácich a výsledok otočili vo svoj prospech. V druhom polčase však domáci potvrdili výbornú jarnú formu a aj im sa podarilo výsledok zvrátiť. V závere hrali hostia vabank s cieľom vyrovnať, ale domáci si už tesný náskok postrážili. Štiavnické Bane tak zdolali silnú Šalkovú v pomere 3:2 a sezónu tak po vydarenej jari zakončia na solídnom 5. mieste.

14 VOZNICA 26 4 4 18 30 : 71 16

Ďalšie výsledky: Badín B – Lieskovec (7:3), Bacúch – Sásová (6:2), Pliešovce – Č. Balog (3:0), Medzibrod – S. Ľupča (1:1)

I. TRIEDA

26. kolo – 14. 6. 2015 o 17:00 h.:

Slaská – Horná Ves 4:0 (2:0)
Góly: P. Göth 2× (raz 11 m), T. Silný 2×

Domáci podali bojovný výkon a Hornú Ves zdolali jasným výsledkom v pomere 4:0. Hostia zlyhali predovšetkým v koncovke a šancu na dramatizáciu pochovala aj červená karta pre B. Neuschla v 50. minúte zápasu. Horná Ves tak nezvládla záver sezóny, minuloročný titul neobháji a túto sezónu sa bude musieť uspokojiť so 4. miestom.

Hodruša-Hámre – Stará Kremnička 10:0 (10:0)
Góly: M. Michálik 3×, R. Bocian 2×, M. Frim 2×, A. Smelák, M. Danko, R. Ološtiak

Tekovská Breznica – Banská Štiavnica 4:0 (2:0)
Góly: M. Bicka 2×, J. Petráš, J. Volentier (11 m)

Brehy – Lovča 2:3 (1:1)
Góly: P. Gorbov, P. Binda – M. Rapčan 2× (raz 11 m), D. Beňo

V Brehoch sa odohral veľmi dobrý a dramatický zápas, ktorý rozhodol o konečnom poradí na čele súťažnej tabuľky. Prvý polčas bol zo strany domácich trpezlivý a viac z hry mali hostia, ktorí sa zásluhou M. Rapčana ujali aj vedenia. P. Gorbov však v závere prvého polčasu strelil vyrovnávajúci gól a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:1. V druhom polčase boli mierne lepší domáci a P. Binda zaslúžene zvýšili na 2:1. Lovča sa tak ocitla pod veľkým tlakom, keďže Tekovská Breznica s Banskou Štiavnicou jasne viedla. V 59. minúte však M. Rapčan vyrovnal z pokutového kopu na 2:2 a začínalo sa odznovu. V 64. minúte bol však práve M. Rapčan po druhej žltej karte vylúčený a domáci sa dostali do presily. O víťazný gól sa nakoniec ďalekonosnou strelou postaral D. Beňo a hostia tak mohli aj napriek početnej nevýhode oslavovať titul. Po nevydarenej jesennej časti Lovča odohrala famóznu jar a titul je tak určite v správnych rukách.

Dohrávka 13. kola – 14. 6. 2015 o 17:00 h.:

Hronská Dúbrava – Šašovské Podhradie 0:1 (0:0)
Góly: J. Haluška

V horúcom počasí obidve mužstvá predvádzali opatrný futbal. Nakoniec boli šťastnejší hostia, ktorým sa podarilo streliť jediný gól zápasu, keď sa v samostatnom nájazde na domáceho brankára presadil J. Haluška. Šašovské Podhradie tak v poslednom kole vyhralo v Hronskej Dúbrave najtesnejším rozdielom v pomere 0:1.

Jastrabá – Kopernica 9:1 (5:0)
Góly: J. Janúch 2×, M. Henžel 2×, R. Bajnok 2×, L. Hric, P. Barboriak, J. Rafaelis – J. Ivanič

Góly: J. Lepšík 3× (raz 11 m), R. Škriniar, J. Dobrota, L. Husár, M. Osika

Hostia prišli s ambíciou ukázať, že patria do vyššej súťaže a to sa im aj podarilo. V 1. polčase nastrieľali domácim pol tucet gólov a streleckú kanonádu zastavila aj píšťalka rozhodcu. V 2. polčase síce hostia skórovali iba raz, ale aj napriek tomu boli futbalovejším a útočnejším mužstvom na ihrisku. Domáci mohli na konci zápasu Ladomerskej Vieske len zablahoželať k titulu, o ktorom sa rozhodlo už v predchádzajú­com kole.

Dohrávka 13. kola – 14. 6. 2015 o 11:00 h.:

Sklené Teplice – Rudno nad Hronom 1:3 (1:1)
Góly: J. Kubina – A. Dudek, M. Dudek, J. Búry

Prochot – Prestavlky 8:3 (1:1)
Góly: Z. Kmeť 2×, J. Michalka 3×, T. Rosenberg, P. Rosenberg 2× – M. Bil, J. Kukučka, M. Haring

Vyhne – Dolná Trnávka 4:1 (2:1)
Góly: P. Kašiar, M. Zuberník 3× (raz 11 m) – P. Kopčan (11 m)

Vo Vyhniach sa odohral vyrovnaný zápas a hra sa odvíjala väčšinou v strede ihriska. Domáci vyškolili hostí v efektivite a premenili takmer všetky svoje gólové príležitosti, kým hostia sa presadili len z pokutového kopu. Dolná Trnávka tak prehrala vo Vyhniach v pomere 4:1 a uľahčila Horným Hámrom cestu k titulu.

Prenčov – Ostrý Grúň 2:1 (2:1)
Góly: J. Krajčovič, P. Blahút – S. Šurianský

Horné Hámre – Hronský Beňadik 3:0 (kontumácia, hostia nepricestovali)

Banská Belá – Malá Lehota 2:1 (1:0)
Góly: P. Ivanič, J. Durbák – M. Haspra

1. Horné Hámre 22 18 2 2 93:12 56
2. Dolná Trnávka 22 17 0 5 65:31 51
3. Ostrý Grúň 22 14 0 8 63:26 42