Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Pohronie A v prestrelke zdolalo Trnavu, Lovča ešte boj v I. triede nevzdáva!

5 Nové Mesto n. Váh. 30 7 6 17 24 : 46 27
6 Dubnica n. Váh. 30 4 9 17 29 : 56 21(-6)

Ďalšie výsledky: Dubnica n. Váh. – Šamorín (1:2), Nové Mesto n. Váh. – Bratislava B (3:2)

III. LIGA

25. kolo – 24. 5. 2015 o 17:00 h.:

Pohronie B – Liptovský Hrádok 6:2 (3:1)
Góly: P. Orolín 4×, A. Širáň, R. Henžel – M. Babic, M. Almaský

Do zápasu vstúpili domáci výborne a už v 3. minúte sa predral obranou hostí R. Henžel, prihral P. Orolínovi, ktorý otvoril skóre zápasu. V 7. minúte podržal domácich výborným zákrokom brankár T. Lehocký. V 12. minúte zbehol po pravej strane P. Hanus, na jeho center si nabehol A. Širáň, ktorý zvýšil na 2:0. Chvíľkovú nekoncentrovanosť domácich na vlastnej polovici potrestal v 15. minúte M. Babic, ktorý znížil na 2:1. V 34. minúte unikol po pravej strane P. Orolín, ktorý nedal brankárovi hostí žiadnu šancu a bolo 3:1. Viaceré šance domácich (P. Hanus, A. Širáň) ešte ostali nevyužité.

Nástup do 2. polčasu mali domáci opäť výborný. V 49. minúte vysunul T. Macejko P. Orolína, ktorý opäť nedal žiadnu šancu brankárovi hostí a zvýšil na 4:1. Neskôr sa opäť P. Orolín predral obranou hostí, svoju šancu nevyužil, ale získal loptu, ktorú ideálne prihral pred bránu a R. Henžel pohodlne zvýšil na 5:1. V 58. minúte najlepší hráč zápasu P. Orolín unikol po ľavej strane a krížnou strelou zvýšil na 6:1. V 67. minúte sa po kolmici A. Širáňa P. Hanus rútil na brankára hostí, ten ho však vychytal. O minútu neskôr si svoje úlohy vymenili, no A. Širáň vo vyloženej šanci tiež nedal. Potom domáci poľavili v koncentrácii. V 82. minúte ešte brankár T. Lehocký zlikvidoval nebezpečnú hlavičku hostí, ale v 83. minúte už nestačil na M. Almaského, ktorý sa predral obranou domácich a korigoval skóre zápasu na konečných 6:2. V 87. minúte si domáci vytvorili ešte dve gólové príležitosti, ale postupne A. Širáň a hráč zápasu P. Orolín 7. gól nepridali. Domáci predviedli výborný výkon a potešili ním hŕstku verných fanúšikov.

Nová Baňa – Teplička nad Váhom – zápas bol odložený na 10. 6. 2015

Žarnovica – Makov 2:5 (1:3)
Góly: L. Štefanka, M. Šimun (11 m) – J. Šustek 2×, L. Putorík (11 m), T. Korček, J. Polka

Zápas začal lepšie pre domácich, ktorí sa už v 1. minúte zásluhou L. Štefanku ujali vedenia. Hostia však už v 4. minúte odpovedali vyrovnávajúcim gólom a v 9. minúte sa dostali do vedenia, keď nariadenú penaltu premenil L. Putorík. Domáci mohli neskôr tiež vyrovnať, ale svoju šancu nevyužili. Práve naopak, z následného protiútoku inkasovali aj tretí gól. V druhom polčase sa domáci snažili znížiť náskok hostí, čo sa im aj podarilo, keď v 58. minúte premenil penaltu M. Šimun. Hostia však hneď odpovedali a z protiútoku zvýšili na 2:4. V nadstavenom čase spečatil víťazstvo hostí na konečných 2:5 J. Polka.

15 ŽARNOVICA 24 6 2 16 29:61 20

Ďalšie výsledky: Námestovo – Rakytovce (4:2), Martin – Kremnička (3:0), Bytča – Čadca (2:3), Kalinovo – Krásno n. Kys. (4:2), Lučenec – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

23. kolo – 24. 5. 2015 o 17:00 h.:

Slovenská Ľupča – Štiavnické Bane 3:0 (1:0)
Góly: M. Balík, R. Beňák, M. Mesík

Zápas v Slovenskej Ľupči sa odohral na takmer neregulárnom teréne. Hostia do 10. minúty zahodili 2 dobré gólové šance, z čoho sa domáci poučili a hra sa vyrovnala. Kvôli stavu hracej plochy však viac prevládala bojovnosť ako futbalové umenie. Na konci 1. polčasu sa domácim podarilo streliť pomerne šťastný gól, keď sa presadil M. Balík. Hneď na začiatku druhého polčasu pridal R. Beňák aj druhý presný zásah a vzhľadom na kvalitu ihriska bolo o výsledku rozhodnuté. Navyše v 65. minúte poslal rozhodca hostí do početnej nevýhody a M. Lupták musel po druhej žltej karte opustiť ihrisko. V závere upravil na konečných 3:0 M. Mesík a domáci tak vyhrali v pomere 3:0.

Voznica – Šalková 0:1 (0:0)
Góly: J. Chovanec (11 m)

Hostia hrali od 30. minúty oslabení o vylúčeného obrancu P. Dobríka, ktorý v čistej šanci stiahol domáceho hráča na zem. Nakoniec to však predsa len favorizovaný hostia zvládli, keď v 81. minúte rozhodol z pokutového kopu J. Chovanec. Voznica však odohrala so súperom vyrovnanú partiu a ku bodu jej chýbalo len málo.

14 VOZNICA 23 4 4 15 28:60 16

Ďalšie výsledky: Lieskovec – Medzibrod (3:3), Priechod – Badín B (2:1), Bacúch – Hrochoť (1:2), Sásová – Pliešovce (2:1)

I. TRIEDA

Stará Kremnička – Brehy 1:5 (1:3)
Góly: R. Pobežka – M. Šalka, Š. Vozár 2×, M. Polc, I. Tužinský

Slaská – Tekovská Breznica 1:1 (0:0)
Góly: J. Vanko – J. Petráš

V Slaskej sa odohral veľmi nervózny zápas, v ktorom sa nakoniec zrodila remíza. Po bezgólovom prvom polčase sa všetko podstatné odohralo v druhom dejstve. Okrem gólov na oboch stranách rozhodca rozdal aj 3 červené karty. Najskôr bol vylúčený T. Galbavý z Tekovskej Breznice, ktorý po faule na jeho osobu neudržal nervy a atakoval protihráča. Neskôr sa červenalo aj na domácej strane, keď za protesty musel opustiť hraciu plochu M. Kokeny. V závere sa hráč hostí J. Petráš zrazil v zápale hry s domácim brankárom, za čo si vyslúžil trochu prísnu druhú žltú kartu v zápase a rozhodca tak musel ukázať červenú kartu aj tretí-krát. Z pohľadu hry mali šancu vyhrať obe mužstvá, no nakoniec sa zápas skončil nerozhodne v pomere 1:1.

Banská Štiavnica – Veľká Lehota 2:0 (0:0)
Góly: P. Hanzlík, M. Pastier

Lutila – Hodruša-Hámre 7:2 (3:1)
Góly: R. Kanina, M. Krnčok, M. Poliak, R. Majer 4× – V. Pleško (11 m), L. Listofer

Zápas bol spočiatku vyrovnaný a hostia sa ujali vedenia. Domáci však potom v priebehu 3-ich minút otočili výsledok vo svoj prospech a 3-mi gólmi sa dostali do vedenia 3:1. Navyše v 36. minúte rozhodca vylúčil hráča hostí J. Brodzianskeho a zápas sa dostal pod jasnú kontrolu domácich. Lutila v druhom polčase dominovala a hostí nešetrila. Pridala ďalšie 4 góly a nakoniec vyhrala v pomere 7:2.

Hliník nad Hronom – Janova Lehota 6:0 (2:0)
Góly: P. Mališ, I. Minyu, P. Goral 2×, Š. Krčmárik, M. Brašeň

Lovča – Kremnica 5:1 (1:0)
Góly: M. Páleník, F. Páleník, M. Rapčan 2×, M. Kukučka – T. Moravčík

Horná Ves – Bzenica 1:1 (0:0)
Góly: T. Neuschl – M. Demko

Po bezgólovom 1. polčase sa hostia v druhom polčase dostali do vedenia, keď skóroval M. Demko. Domáci potom zahodili niekoľko dobrých príležitostí a aspoň o remízu sa postaral T. Neuschl. Horná Ves tak stratila cenné body a vo výbornej forme hrajúci súper z Lovče jej začína dýchať na chrbát.

21. kolo – 24. 5. 2015 o 17:00 h.:

Ladomerská Vieska – Kremnické Bane 3:0 (3:0)
Góly: J. Dobrota 2×, M. Janšík

Domáci jednoznačne potvrdili úlohu favorita a svojho súpera zdolali v pomere 3:0. Po výbornom prvom polčase, v ktorom sa 2-krát presadil J. Dobrota a raz M. Janšik bolo prakticky rozhodnuté a druhý polčas sa už len dohrávalo. Viac gólov domáci nestrelili aj z dôvodu dobrého výkonu brankára hostí M. Štrbu.

Lovčica-Trubín – Kopernica 9:0 (5:0)
Góly: M. Fabian 2×, J. Janek, P. Vrtík 2×, M. Vrtík, M. Kováč, I. Bajnok 2×

Pitelová – Krahule 1:4 (0:2)
Góly: R. Török – I. Paučo, B. Grossmann, D. Brünn, M. Tokár (11 m)

Šašovské Podhradie – Ihráč 1:1 (1:1)
Góly: M. Petro – D. Kollár (11 m)

Jastrabá – Nevoľné 3:1 (1:0)
Góly: P. Barboriak, L. Hric 2× – M. Bitala

Hronská Dúbrava – Trnavá Hora 3:0 (0:0)
Góly: S. Baláž, Z. Bezdeda, M. Lacko

Domáci predviedli dobrý výkon a po vyrovnanom 1. polčase v druhom dejstve zvýšili aktivitu. Tá vyústila do 3-och gólov a zaslúženej výhry v pomere 3:0. Treba však povedať, že domácich podržal aj výborný výkon brankára M. Tužinského.

Góly: R. Kysel, P. Kopčan, Ra. Boška

V prvom polčase domáci nepremenili niekoľko gólových šancí a tak sa odchádzalo do šatní za stavu 0:0. V druhom polčase domáci pokračovali tlakom. Prvý gól strelil v 55. minúte R. Kysel, druhý pridal hlavou v 71. minúte P. Kopčan a o tretí zásah v Štrbovej bráne sa postaral nestarnúci Ra. Boška presnou strelou k tyči. Dolná Trnávka tak vyhrala 3:0 a pokračuje v stíhacej jazde za lídrom z Horných Hámrov.

Rudno nad Hronom – Hronský Beňadik 4:3 (0:3)
Góly: J. Kováčik, M. Kupec, M. Beňovský, M. Dudek – T. Mezö 2× (raz 11 m), L. Forgáč

1. polčas domáci podcenili, čo hostia naplno využili a po 3-och brejkových akciách 3-krát skórovali. V 2. polčase však domáci zmenili prístup, vytvorili si tlak a predviedli famózny obrat, ktorý im zaručil víťazstvo v pomere 4:3.

Ostrý Grúň – Banská Belá 5:1 (1:1)
Góly: M. Michalov, M. Miškov 2×, P. Haring, J. Šulva – A. Prokeš

Prestavlky – Sklené Teplice 5:0 (3:0)
Góly: P. Kukučka 3×, R. Štyriak 2×

Horné Hámre – Vyhne 2:1 (1:0)
Góly: D. Nasvetr, S. Truska – P. Hudec

V Horných Hámroch to bola vyrovnaná partia dvoch kombinačne vyspelých mužstiev. V 1. polčase domáci využili miernu prevahu a D. Nasvetr vsietil úvodný gól. Na začiatku 2. polčasu však hostia z rýchleho brejku vyrovnali na 1:1, keď sa presadil P. Hudec. Domáci však o pár minút odpovedali víťazným gólom v podaní S. Trusku. Zápas korektne zvládli aj rozhodcovia a jediným negatívom bolo zranenie domáceho strelca S. Trusku v záverečných minútach.

Prochot – Prenčov 1:1 (0:0)
Góly: P. Rosenberg – R. Blahút

1. Horné Hámre 19 15 2 2 83:10 47
2. Dolná Trnávka 19 15 0 4 49:25 45
3. Ostrý Grúň 19 12 0 7 52:23 36
4. Vyhne 19 10 5 4 51:26 35
5. Banská Belá 19 10 4 5 43:27 34
6. Prenčov 19 10 3 6 67:33 33