Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Pohronie A zakončilo sezónu víťazstvom, poznáme víťaza II. triedy sever!

II. LIGA ZÁPAD

10. kolo nadstavbová časť – 5. 6. 2015 o 17:00 h.:

Pohronie A – Dubnica nad Váhom 4:2 (3:1)

5 Šamorín 32 7 8 17 28 : 52 29
6 Dubnica n. Váh. 32 4 9 19 31 : 62 21(-6)

Ďalšie výsledky: Nové Mesto n. Váh. – Trnava B (1:2), Bratislava B – Šamorín (3:2)

III. LIGA

27. kolo – 7. 6. 2015 o 17:00 h.:

Nová Baňa – Makov 0:2 (0:0)
Góly: J. Pavlica, J. Polka

V 1. polčase sa hral výborný útočný futbal a domáci do 15. minúty zahodili 4 dobré gólové šance. Potom sa hra vyrovnala a hra sa prelievala zo strany na stranu. Druhý polčas však patril hosťom, ktorí v 77. minúte otvorili gólový účet zásluhou J. Pavlicu. Domáci sa potom snažili o vyrovnanie, ale v 82. minúte dostali z rýchleho brejku aj druhý gól a Makov tak v Novej Bani vyhral v pomere 0:2.

15 ŽARNOVICA 27 6 2 19 36 : 81 20

Ďalšie výsledky: Martin – Kalinovo (4:2), Teplička n. Váh. – Rakytovce (2:2), Námestovo – Čadca (1:0), Bytča – L. Hrádok (4:2), Lučenec – Krásno n. Kys. (1:1), Žarnovica – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

25. kolo – 7. 6. 2015 o 17:00 h.:

Voznica – Repište 2:3 (0:2)
Góly: J. Arvaj 2× – F. Kúš, P. Karvaš, M. Slaný

Hostia sa ujali rýchleho vedenia a už v 1. minúte sa presadil F. Kúš. Prakticky celý prvý polčas bol v réžii hostí, ktorí pridali aj druhý gól a do šatní sa odchádzalo za stavu 0:2. V druhom polčase bol však po druhej žltej karte vylúčený strelec hostí P. Ulbrík a domácim sa vďaka dvom gólom J. Arvaja podarilo vyrovnať. Domáci mohli stav aj zvrátiť, ale svoje šance na tretí gól nevyužili, za čo ich hostia potrestali a v závere zápasu rozhodol o víťazstve Repišta M. Slaný.

Priechod – Štiavnické Bane 0:4 (0:2)
Góly: D. Hudák 3×, D. Budinský

Hostia sa zodpovedne na svojho súpera pripravili a počas celého zápasu mali hernú prevahu. Tú vyjadrili aj gólmi, keď sa 3-krát presadil D. Hudák a jeden gól pridal D. Budinský. Výsledok mohol byť aj vyšší, keby hostia využili viac zo svojich šancí. Nakoniec tak Štiavnické Bane v Priechode vyhrali v pomere 0:4.

14 VOZNICA 25 4 4 17 30 : 68 16

Ďalšie výsledky: Šalková – Badín B (3:1), S. Ľupča – Hrochoť (2:1), Č. Balog – Medzibrod (4:3), Bacúch – Pliešovce (1:2), Lieskovec – Sásová (5:0)

I. TRIEDA

Stará Kremnička – Slaská 0:5 (0:0)
Góly: D. Gašparík 2×, M. Debnár, D. Topoľan, J. Vanko

Banská Štiavnica – Brehy 2:1 (2:0)
Góly: R. Chmelina, M. Pastier – M. Polc (11 m)

Vo veľkej horúčave sa odohral zápas dobrej úrovne, ktorý lepšie zvládli bojovnejší domáci. Tí si v 1. polčase vytvorili 2-gólový náskok, ktorý si v druhom polčase postrážili a za hostí upravil na konečných 2:1 iba M. Polc, keď sa presadil z pokutového kopu.

Janova Lehota – Hodruša-Hámre 2:8 (1:2)
Góly: I. Štefanovič 2× – R. Bocian 3×, P. Kapusta 2×, M. Frim, L. Listofer, R. Ološtiak

Lutila – Kremnica 7:2 (2:0)
Góly: R. Majer 4×, T. Krnčok 2×, R. Kanina – M. Lachký, T. Moravčík

Domáci začali opatrne, ale v 24. minúte sa po chybe brankára hostí presadil R. Majer. V 30. minúte dostal T. Krnčok peknú prihrávku od Š. Francza a v samostatnom nájazde zvýšil na 2:0. Na začiatku 2. polčasu hostia znížili, ale už v 56. minúte odpovedal R. Majer a bolo 3:1. Hneď po rozohrávke však hostia opäť strelili kontaktný gól, keď sa z dorážky presadil T. Moravčík. Zvyšok zápasu však už dominovala Lutila. V 70. minúte skóroval po prihrávke M. Poliaka R. Kanina, v 77. minúte po chybe v obrane hostí zvyšoval na 5:2 T. Krnčok a v 83. minúte po prihrávke Š. Francza zavŕšil hat-trick najlepší hráč zápasu R. Majer, ktorý uzavrel aj na konečných 7:2 v 86. minúte z priameho kopu.

Hliník nad Hronom – Veľká Lehota 5:1 (1:1)
Góly: P. Goral 2×, Š. Krčmárik 2× (raz 11 m), J. Fehérpataky – M. Kocián

Lovča – Bzenica 4:0 (2:0)
Góly: M. Páleník 2×, M. Rapčan 2×

Domáci predviedli jeden z najlepších výkonov v sezóne. Hostí nepustili takmer k ničomu a 4-mi gólmi s prehľadom vyhrali v pomere 4:0. Po zaváhaní Hornej Vsi a Brehov sa tak v poslednom kole rozhodne o víťazovi práve medzi Lovčou a Tekovskou Breznicou.

Dohrávka 12. kola – 7. 6. 2015 o 17:00 h.:

Šašovské Podhradie – Trnavá Hora 1:3 (1:1)
Góly: Z. Záhorec – Drahoš Bílek, M. Švihorík, J. Kollár

Ladomerská Vieska– Ihráč 6:0 (6:0)
Góly: J. Dobrota 3×, P. Ulbrík, J. Lepšík, P. Horváth

Domáci jednoznačne potvrdili úlohu favorita a vykročili správnou nohou k postupu do I. triedy. Po jasnom 1. polčase a 6-tich strelených góloch sa druhý polčas kvôli nedostatočnému počtu hráčov na strane hostí ani nehral. Ladomerská Vieska tam má všetko vo svojich rukách a v poslednom kole na Nevoľnom môže svoj postup potvrdiť.

Kopernica – Kremnické Bane 0:6 (0:3)
Góly: vlastný gól (A. Kučera), J. Weis 3×, J. Mazúr 2×

Lovčica-Trubín – Krahule 3:0 (0:0)
Góly: M. Vrtík 2×, F. Pilník

Priebeh zápasu bol ovplyvnený vylúčením z 11. minúty zápasu, keď D. Ivan z Krahúl stiahol v gólovej šanci domáceho hráča a rozhodca nemal na výber. Od tohto momentu iniciatívu prevzali domáci, ktorí si vytvorili tlak aj šance. Góly však prišli až v druhom polčase. Paradoxne v ňom boli herne lepší hostia, ale góly strieľali iba domáci, keď sa 2-krát presadil M. Vrtík a raz F. Pilník. Hostia však aj napriek početnej nevýhode predviedli pekný futbal. Víťazstvo Lovčice zároveň rozhodlo aj o víťazovi súťaže, ktorým už so stopercentnou pravdepodobnosťou bude Ladomerská Vieska.

Pitelová – Nevoľné 4:0 (3:0)
Góly: M. Henžel 2×, T. Ponický, P. Barát

Domáci hrali svoj zápas a hostí prevýšili vo všetkých herných ukazovateľoch. Čiernou škvrnou bolo nešportové správanie a vzájomné vylúčenie M. Henžela a M. Kapustu v 77. minúte zápasu. Dobrý výkon podal aj domáci brankár J. Forgáč, ktorý výrazne prispel k víťazstvu domácich v pomere 4:0.

Jastrabá – Hronská Dúbrava 4:1 (1:1)
Góly: M. Henžel, M. Hric, J. Janúch, L. Hric – O. Janeček (11 m)

Dohrávka 12. kola – 7. 6. 2015 o 11:00 h.:

Dolná Trnávka – Sklené Teplice 12:2 (8:0)
Góly: M. Struhár 3×, D. Dodok 2×, P. Kopčan 7× – J. Kubina, J. Krahulec

Domáci si schuti zastrieľali a už v 29. minúte bolo 8:0. O 7 presných zásahov sa postaral domáci najlepší strelec Patrik Kopčan. V druhom polčase domáci pridali ďalšie 4 góly a v závere sa 2-krát presadili aj hostia. Dobrý výkon podala aj rozhodcovská trojica. Dolná Trnávka tak ešte stále ostáva v hre o víťazstvo v súťaži.

Hronský Beňadik – Malá Lehota 4:3 (2:0)
Góly: M. Drgoňa, L. Forgáč 2×, P. Kováč – Duš. Tisovský 2×, Dáv. Tisovský

Rudno nad Hronom – Banská Belá 3:0 (kontumácia, hostia neprišli)

Ostrý Grúň – Vyhne 2:0 (1:0)
Góly: M. Žoltický, J. Šulva

Prestavlky – Prenčov 2:2 (2:2)
Góly: M. Bil, J. Kukučka – R. Blahút, Š. Beňovic

Horné Hámre – Prochot 3:0 (kontumácia, hostia neprišli)