Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA, II. TRIEDA SEVER a II. TRIEDA JUH.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ FUTBALOVÝ PREHĽAD: Žarnovica spadla na dno tabuľky, Horná Ves si upevnila 1. miesto!

5 Nové Mesto n. Váh. 29 6 6 17 21 : 44 24
6 Dubnica n. Váh. 29 4 9 16 28 : 54 21(-3)

Ďalšie výsledky: Šamorín – Nové Mesto n. Váh. (1:0), Dubnica n. Váh. – Trnava B (0:0)

III. LIGA

Dohrávka 18. kola – 13. 5. 2015 o 17:30 hod.:

Nová Baňa – Martin 1:1 (1:1)
Góly: R. Chmelo (11 m) – M. Hanek

Domáci nastúpili proti druhému mužstvu ligovej tabuľky a počínali si celkom dobre. Prvý polčas mali miernu prevahu hostia, ktorí z toho vyťažili aj úvodný gól M. Haneka. Domáci však odpovedali už o chvíľu, keď A. Wolfa fauloval v pokutovom území brankár hostí P. Pronaj. Ten uvidel červenú kartu a z nariadenej penalty vyrovnal R. Chmelo. V druhom polčase sa hralo väčšinou medzi 16-kami, aj keď viac šancí skórovať mali hostia. Domácich však podržal brankár U. Krnčan a zápas sa tak skončil remízou 1:1. V závere ešte uvidel červenú kartu aj kapitán Novej Bane M. Rudzan, ale na výsledku to už nič nezmenilo.

Žarnovica – Pohronie B 0:4 (0:1)
Góly: A. Širáň, D. Urgela, P. Hanus, M. Gregáň

Úvod zápasu patril domácim, ktorí si vytvorili územnú prevahu a niekoľko dobrých gólových príležitostí. Gólu sa však dočkali až v 38. minúte, keď skóroval A. Širáň. Domáci mohli v závere polčasu vyrovnať, ale L. Štefanku vychytal brankár hostí T. Lehocký. Druhý polčas začali opäť lepšie hostia, ale neskôr si vytvorili dobré šance aj domáci. Hlavne príležitosti P. Mikušku, L. Štefanku a T. Javorčíka zostali trestuhodne nevyužité. Hostia tak v závere druhého polčasu využili streleckú nemohúcnosť domácich a postupne pridali ďalšie góly. V 79. minúte zvýšil na 0:2 D. Urgela a potom v priebehu jednej minúty skóroval P. Hanus a aj M. Gregáň, ktorý uzavrel skóre zápasu na konečných 0:4.

15 ŽARNOVICA 24 6 2 16 29 : 61 20

Ďalšie výsledky (24. kolo): Rakytovce – Krásno n. Kys. (3:1), L. Hrádok – Lučenec (1:0), Kremnička – Kalinovo (2:1), Teplička n. Váh. – Bytča (-), Martin – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Dohrávka 16. kola – 13. 5. 2015 o 17:30 hod.:

Badín B – Repište 2:1 (1:1)
Góly: M. Jobko, P. Zehnal – M. Pavlík

Štiavnické Bane – Hrochoť 3:0 (kontumácia)

Voznica – Sásová 1:1 (0:1)
Góly: Š. Kliman – M. Smekal

Hostia sa ujali vedenia rýchlym gólom už v 2. minúte zápasu, keď sa presadil M. Smekal. Zvyšok zápasu však patril domácim, ktorí sa usilovali zvrátiť nepriaznivý výsledok. Nakoniec sa im podarilo iba vyrovnať, keď v 84. minúte prekonal brankára hostí Š. Kliman. Zápas sa tak skončil nerozhodným výsledkom v pomere 1:1.

22. kolo – 17. 5. 2015 o 17:00 h.:

Repište – Bacúch 3:0 (1:0)
Góly: P. Ulbrík 2×, M. Slaný

V Repište to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí sa po stredajšej prekvapujúcej prehre s Badínom B opäť ukázali vo výbornej forme. Po pekných góloch P. Ulbríka a M. Slaného zvíťazili rozdielom triedy v pomere 3:0.

Priechod – Voznica 1:1 (1:1)
Góly: M. Chaban (11 m) – J. Arvaj

Štiavnické Bane – Čierny Balog 5:1 (3:0)
Góly: J. Caban, M. Penksa 2×, D. Hudák, D. Budinský – M. Meškan

Domáci odohrali slušný a bojovný zápas a už v 1. polčase si vytvorili hernú prevahu. Tú pretavili do 3 gólov a prakticky stretnutie rozhodli už v prvom dejstve. V druhom polčase však domáci pokračovali vo výbornom výkone. Aj keď po 4. góle mierne poľavili a dovolili súperovi streliť aspoň čestný gól, posledné slovo mali predsa len domáci, keď na konečných 5:1 uzavrel skóre zápasu D. Budinský.

14 VOZNICA 22 4 4 14 28 : 59 16

Ďalšie výsledky (22. kolo): Badín B – Pliešovce (1:3), Šalková – S. Ľupča (4:0), Medzibrod – Sásová (5:2), Hrochoť – Lieskovec (1:1)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Lovča 0:4 (0:2)
Góly: D. Beňo, M. Páleník 2×, F. Páleník

Hodruša-Hámre – Tekovská Breznica 2:0 (1:0)
Góly: R. Bocian, M. Frim

Zápas kola sa hral v Hodruši a lepšie ho zvládli domáci. Tí konečne hrali svoju hru a po sérii nevydarených zápasov bodovali naplno. Súper tiež podal dobrý výkon, ale na výbornú obranu domácich recept nenašiel. Hodruša nepustila hostí takmer do ničoho a svoje šance využila naplno. V 1. polčase skóroval R. Bocian, keď center z pravej strany umiestnil do siete a v druhom polčase pridal poistku po chybe v obrane hostí M. Frim, keď popri brankárovi zvýšil na konečných 2:0.

Brehy – Slaská 3:0 (3:0)
Góly: M. Tužinský, P. Binda, M. Šalka

Bzenica – Stará Kremnička 3:0 (kontumácia)

Veľká Lehota – Horná Ves 0:2 (0:2)
Góly: V. Širáň, D. Karakačanov (11 m)

Kremnica – Banská Štiavnica 3:3 (0:2)
Góly: P. Ďurica (11 m), T. Hric, vlastný gól (T. Šima) – P. Hanzlík, E. Čík, Ľ. Roško

V priemernom 1. polčase domáci v úvode nevyužili 2 dobré šance, za čo ich súper potrestal. Banská Štiavnica po chybách v obrane domácich vyťažila z minima maximum a ujala sa vedenia 0:2. Domácim navyše nevyšiel ani vstup do 2. polčasu, keď hneď v jeho úvode inkasovali aj tretí gól. Potom sa však hostia uspokojili s pohodlným náskokom, čo domáci využili a najskôr P. Ďurica z pokutového kopu znížil na 1:3. Domáci potom ukázali charakter a pokračovali v nápore, z čoho vyťažili aj druhý gól v sieti hostí. Keď sa už zdalo, že Banská Štiavnica to ubráni, v nadstavenom čase si T. Šima strelil vlastný gól, ktorým spečatil remízu 3:3. Hostia tak nakoniec získali v Kremnici iba bod, aj keď plný počet mali na dosah.

Lutila – Hliník nad Hronom 4:1 (2:0)
Góly: R. Kanina 2×, R. Majer, Š. Francz – P. Goral

Domáci začali náporom a v 26. minúte R. Kanina nádhernou strelou do pravého horného rohu otvoril skóre zápasu. O niekoľko minút R. Kanina vymietol aj druhý roh bránky hostí a Lutila viedla 2:0. V druhom polčase Lutila pokračovala v tlaku a v 68. minúte sa po priamom kope presadil R. Majer. Hostia potom z ojedinelého útoku znížili na 3:1, ale konečnú bodu za zápasom dal v 82. minúte Š. Francz, keď ho nezištnou prihrávkou našiel R. Majer.

Góly: O. Janeček, V. Murgaš

Hostia si od začiatku vytvorili územnú prevahu a po nastrelenom brvne v 18. minúte pretavili svoju snahu aj do prvého gólu, keď sa z priameho kopu v 31. minúte trafil O. Janeček. Druhý polčas bol tiež v réžii hostí a na 0:2 zvýšil v 65. minúte V. Murgaš. V 86. minúte hostia ešte opečiatkovali tyčku domácej brány a nakoniec zvíťazili v pomere 0:2.

Ihráč – Jastrabá 2:2 (1:0)
Góly: J. Henžel, D. Kollár (11 m) – vlastný gól (M. Barborík), R. Bajnok

Kremnické Bane – Pitelová 1:2 (1:0)
Góly: R. Knapp (11 m) – L. Urgela (11 m), P. Barát

Na Kremnických Baniach sa hral pomerne vyrovnaný zápas a pekné akcie sa striedali na oboch stranách. Po dvoch premenených penaltách na každej strane šťastnejší hostia v poslednej minúte predĺženia strhli víťazstvo na svoju stranu zásluhou víťazného gólu P. Baráta. Domáci si však za bojovný výkon tiež zaslúžia pochvalu.

Lovčica-Trubín – Ladomerská Vieska 2:3 (0:3)

Sklené Teplice – Horné Hámre 0:14 (0:8)
Góly: L. Štefanka 3×, J. Ježko 3×, T. Šmondrk 2×, D. Nasvetr, J. Chmola, M. Mokrý, M. Herko, T. Sámel (11 m), vlastný gól (T. Beňo)

Hronský Beňadik – Prenčov 0:6 (0:4)
Góly: Š. Beňovic 2×, M. Potančok 2×, R. Blahút 2×

Vyhne – Prochot 2:0 (1:0)
Góly: M. Zuberník, L. Bosák

Banská Belá – Prestavlky 1:0 (0:0)
Góly: P. Ivanič

Zápas bol približne v 86. minúte za stavu 1:0 prerušený. Na ihrisku údajne došlo ku konfliktu, po ktorom hráči hostí opustili ihrisko. Nakoniec sa ponechalo skóre 1:0 v prospech domácich, keď jediný gól zápasu strelil P. Ivanič.

Malá Lehota – Ostrý Grúň 0:3 (0:1)
Góly: M. Žoltický, S. Šurianský 2×

Súper z Ostrého Grúňa vyťažil z minima maximum a v Malej Lehote vyhral v pomere 0:3. Domáci nemali svoj deň a v koncovke sa im vôbec nedarilo. Naopak hostia boli viac ako efektívny a ponúknuté šance využili naplno.

Rudno nad Hronom – Dolná Trnávka 1:4 (0:2)
Góly: J. Melčík – M. Struhár, P. Kopčan 2×, R. Kysel

1. Horné Hámre 18 14 2 2 81:9 44
2. Dolná Trnávka 18 14 0 4 46:25 42
3. Vyhne 18 10 5 3 50:24 35
4. Banská Belá 18 10 4 4 42:22 34
5. Ostrý Grúň 18 11 0 7 47:22 33
6. Prenčov 18 10 2 6 66:32 32