Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA., II TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

16 FK LAFC Lučenec 26 9 1 16 24:48 28

Ďalšie výsledky: Lipany – Spišská Nová Ves (1:1), Poprad – Vranou nad Topľou (3:1), Trebišov – Moldava nad Bodvou (0:2), Lokomotíva Košice – Lučenec (1:0), Kremnička – Námestovo (2:0), Prešov – Martin (1:1), FUTURA – Dukla B. Bystrica (3:0)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

24. kolo

Pohronie B – Nová Baňa 1:1 (0:1)
Góly: Abrahám – Uličný

Prvý gól zápasu strelili hostia, keď sa v 16 min. presadil Uličný. Domáci vyrovnali na začiatku druhého polčasu v 49 min. zásluhou Abraháma. Nová Baňa tak neprehrala už piaty zápas v rade, kým domáci zaznamenali druhú jarnú remízu a z výhry sa na jar tešili len raz, keď doma zdolali Kysucké Nové Mesto.

Bytča – Banská Štiavnica 5:2 (1:2)
Góly: Martinka, Tomáš 4× – Šovčík 2×

Po prvom polčase viedla B. Štiavnica, keď na gól Martinku v 15 min. 2-krát odpovedal Šovčík. V druhom polčase však odohral životný zápas striedajúci hráč Tomáš z Bytče, ktorý prišiel na ihrisko v 53 min., nastrieľal 4 góly a rozhodol zápas v prospech domácich.

16 MFK Lokomotíva Zvolen 23 3 1 19 10:69 10

Ďalšie výsledky: MFK B. Bystrica – Krásno nad Kysucou (0:1), Kysucké Nové Mesto – Žilina B (0:6), Čadca – Dolná Tížina (1:1), Lokomotíva Zvolen – Tisovec (2:1), L. Štiavnica – Z. Poruba (2:2), Brusno – Kalinovo (2:0)

IV. LIGA JUH

22. kolo

Štiavnické Bane – Čierny Balog 0:3 (0:1)

14 FK Jesenské 21 6 3 12 29:50 21

Ďalšie výsledky: Badín – V. Krtíš (1:0), Kováčová – Divín (4:2), Poltár – Tachty (0:0), JUPIE BB – Máliniec (2:0), Revúca – Jesenské (2:0)

V. LIGA SKUPINA C

22. kolo

Selce – Veľká Lehota 5:1 (1:1)
Góly: Smatana, Rusko 2× (raz 11 m), Rakyta, Číž – Vozár

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, čoho dôkazom je aj stav po prvej 45-minútovke. V druhom polčase dostal Víglaský z Veľkej Lehoty červenú kartu a následne hostia inkasovali gól na 2:1 z priameho kopu. O 2 min. rozhodca odpískal penaltu, ktorú domáci Rusko premenil a zvýšil už na 3:1. Potom už Selce kontrolovali zápas až do konca a pridali ešte ďalšie 2 góly.

Slovenská Ľupča – Hliník nad Hronom – Nehralo sa, pretože hostia nepricestovali z dôvodu nedostatku hráčov. Zápas bude zrejme riešený kontumáciou v prospech domácich.

14 TJ Partizán Veľká Lehota 20 2 3 15 17:50 9

Ďalšie výsledky: Šalková – Krupina (2:2), Medzibrod – Sásová (4:0), Hrochoť – Priechod (2:1), Detva – Jasenie (1:0)

I. TRIEDA

22. kolo

Bzenica – Kremnica 1:4 (0:1)
Góly: Zliechovec – Chladný 3×, Brunn

Brehy – Slaská 5:1 (3:0)
Góly: Vanko J. (za hostí)

Rudno nad Hronom – Lovčica-Trubín 2:0 (0:0)
Góly: Budinský (11 m), Matej M.

Prvý polčas bol vyrovnaný a hralo sa hlavne medzi šestnástkami. V druhom polčase domáci zlepšili hru, z čoho pramenila aj penalta, ktorú v 54 min. premenil Budinský. Domáci potom už kontrolovali zápas až do konca, keď sa ešte v 90 min. presadil Matej.

Repište – Župkov 4:0 (3:0)
Góly: Karvaš M., Kmeť E., vlastný gól, Kordík

Hodruša-Hámre – Lovča 4:1 (4:0)
Góly: Gulaša 3×, Laurov – Beňo

Zápas v Hodruši sa rozhodol už v prvom polčase, keď domáci strelili 2 rýchle góly v 1 a 4 min. zápasu. To ich naštartovalo a do konca polčasu pridali ešte ďalšie 2 góly. V druhom polčase Hodruša prestriedala a dala priestor aj hráčom z ľavičky, ktorý sa už ale nepresadili. Výsledok upravil už len Beňo z Lovče.

Stará Kremnička – Lutila 0:4 (0:2)
Góly: Kanina 2×, Majer, Chromík (11 m)

Horná Ves – Voznica 2:0 (1:0)
Góly: A. Širáň, B. Neuschl

O prvý gól sa postarali bratia Širáňovci, keď Vladimír našiel kolmicou Adama a ten peknou strelou rozvlnil sieť bránky hostí. V 10 min. sa ocitol v dobrej šanci B. Neuschl, ale brankár hostí dobre vybehol a šancu zneškodnil. V 13 min. opäť úradovala spolupráca Širáňovcov, ale tentokrát Adamovu strelu brankár Voznice vyrazil nad bránu. V 22 min. mol ďalšiu dobrú šancu B. Neuschl, ktorú sa vzápätí snažil doraziť aj Kubík. V 27 min. to skúšali aj hostia, ale ich strely podobne ako táto končili väčšinou v rukách domáceho brankára Číža. V 38 min. to opäť skúšal A. Širáň, ale mieril iba vysoko nad bránu a na konci prvého polčasu to podobne skúšal aj Hric.

V druhom polčase sa do prvej vážnejšej šance dostal B. Neuschl, keď ho opäť výbornou prihrávkou našiel V. Širáň, ale dopadlo to rovnako ako v prvom polčase. B. Neuschl sa ale dočkal a v 59 min., keď strelou k ľavej žrdi strelil druhý gól za domácich. V 63 min. to skúšal peknou individuálnou akciou A. Širáň, ale tesne minul bránu. V 70 min. si zachytal aj Číž, keď vyrazil na roh strelu z uhla. V 76 min. opäť A. Širáň skúšal zvýšiť náskok domácich strelou z otočky po centri Kaszu, ale bránku opäť netrafil. V 78 min. mali hostia asi najväčšiu šancu v zápase, ale Číž vytiahol výborný brankársky zákrok. V 85 min. A. Širáň hlavičkoval vedľa brány a v 88 min. zahrával ešte Kasza priamy kop, po ktorom brankárovi hostí vypadla lopta z rúk, ale do bránky ju nikto nedorazil. Zápas tak skončil zaslúženou výhrou Hornej Vsi, ktorá si počas zápasu vytvorila viac gólových príležitostí a 2 z nich dokázala aj premeniť.

Banská Štiavnica B – Prenčov 2:2 (1:1)
Góly: Šovčík, Čík – Chovan K., Chovan M.

Hostia z Prenčova boli oveľa futbalovejší ako domáci a pri troche šťastia mohli aj vyhrať. Nakoniec sa ale v zápase zrodila remíza, o ktorú sa postarali Šovčík z Číkom za domácich a Chovanovci za hostí. Banská Štiavnica po výbornom vstupe do jari už nevyhrala tretí zápas v rade, ale na jar stále prehrala iba raz s Tekovskou Breznicou. Prenčov mal presne naopak zlý vstup do jari, ale v posledných zápasoch podáva sympatické výkony, čoho dôkazom je aj jednoznačná výhra v 19. kole s lídrom ligy.

Ladomerská Vieska – Horné Hámre 3:1 (2:1)
Góly: Mojžiška 2×, Mišuta – Ziman (11 m)

Ladomerská Vieska sa dočkala víťazstva až v 6-tom jarnom ligovom zápase. Horné Hámre sa na jar ďalej trápia nielen v obrane, ktorá bola na jeseň vzorom pre ostatné kluby, ale aj v útoku, ktorý nastrieľal na jar len 3 góly. Tentokrát sa dokázal presadiť iba Ziman, ktorý z pokutového kopu v 14 min. zápasu na 2-krát vyrovnával na 1:1. Za domácich sa dvakrát presadil Mojžiška a raz Mišuta.

Góly: Čierny, Sedliak, Kazar

Jastrabá hrala v Šašovskom Podhradí nátlakový futbal, ale góly dávali domáci, keď boli efektívni najmä vo využívaní brejkov. Prvý gól domácich strelil v 27 min. Čierny, ktorý využil dobre zahraný rohový kop. V druhom polčase zvýšil na 2:0 pre domácich v 58 min. Sedliak, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou. A definitívne spečatil víťazstvo Podhradia Kazar, ktorý v 85 min. aj po tretí-krát prekonal brankára hostí.

Nevoľné – Hronská Dúbrava 2:1 (0:0)
Góly: Koniar P., Kapusta M. (11 m) – Janeček (11 m)

Kopernica – Janova Lehota 3:3 (1:1)
Góly: Weis 2×, Kádaši – Bugár 2×, Koneracký

Krahule – Trnava Hora 1:1 (0:0)
Góly: Urgela P. – Beňo

Góly padali až v druhom polčase. Skóre zápasu otvoril v 55 min. Urgela P., keď ho po autovom vhadzovaní našiel Nepelický. Krahule potom nevyužili viacero gólových príležitostí, čo sa im v úplnom závere zápasu vypomstilo a v 89 min. vyrovnal nepriaznivý stav z pohľadu hostí po rohovom kope Beňo.

Kremnické Bane – Ihráč 0:1 (0:1)
Góly: Henžel J.

1. J. Lehota 16 13 3 0 66:14 42
2. Ihráč 16 10 2 4 46:25 32
3. Piteľová 16 8 4 4 36:34 28
4. Krahule 17 8 3 6 44:30 27
5. Tr. Hora 16 7 5 4 33:36 26
6. Jastrabá 16 7 3 6 29:31 24