Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C a I. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

3. kolo – 3. 8. o 16:30 h:

Partizan Bardejov – Pohronie A 1:0 (0:0)
Góly: D. de Azevedo

Prvý polčas hrali domáci technický futbal, vytvárali si tlak a boli aj pohyblivejší, ale bez vážnejšej šance. Hosťom vyšiel v 20. minúte roh, keď Krivjančin hlavičkou síce domáceho brankára prekonal, ale na bránkovej čiare vyhlavičkoval jeden z obrancov loptu do brvna.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, keď sa v 53. minúte po biliardovej akcii presadil Brazílčan Azevedo. V 77. minúte výborne hlavičkoval Páleník, ale brankár domácich loptu smerujúcu k žrdi zázračne vyrazil. V 81. minúte potiahol akciu Sekereš, ale jeho strelecký pokus z 25 metrov iba obtrel brvno. O 2 minúty ho napodobnil domáci Dzúrik, ktorý tiež nastrelil iba žrď. Najväčšiu šancu si hostia vypracovali v 88. minúte, keď nádherne zbehol medzi stopérov Páleník, ocitol sa sám pred brankárom Pavličkom, ale jeho strela bránku tesne minula.

Pohronie tak musí ďalej trpezlivo pracovať a prvé body určite prídu. V nedeľu sa môžu domáci fanúšikovia tešiť na atraktívneho súpera z Michaloviec s trénerom Bubenkom a hráčmi ako Janočko či Bôžik.

12 MFK Dubnica 3 0 0 0 3 1:9

Ďalšie výsledky: Senec – Prešov (2:0), Podbrezová – Trnava B (2:0), Šamorín – R. Sobota (0:0), Šaľa – Dubnica (2:0), Michalovce – L. Mikuláš (1:0)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

1. kolo – 4. 8. o 16.30 h:

Krásno nad Kysucou – Nová Baňa 0:0 (0:0)

Pri vysokých teplotách podali hostia aj domáci dobrý výkon, výsledkom čoho bola zaslúžená remíza. Domáci nastrelili v priebehu zápasu 2 brvná a zo strany hostí mal najväčšiu šancu Michal Marek, ktorý len tesne minul bránku.

Závažná Poruba – Pohronie B 2:3 (1:2)
Góly: M. Droppa, vlastný gól (T. Macejko) – P. Abrahám 2×, D. Urgela

Pohronie predviedlo v Závažnej Porube veľmi dobrý kolektívny výkon, pričom mužom zápasu bol dvoj-gólový Patrik Abrahám. Za stavu 2:2, ku ktorému prispel aj nešťastný vlastný gól kapitána hostí Tomáša Macejka, rozhodol o víťazstve Pohronia v posledných minútach zápasu Denis Urgela.

16 KINEX Bytča 1 0 0 1 0:4 0

Ďalšie výsledky: Makov – Rakytovce (4:1), L. Štiavnica – D. Tížina (3:0), Tisovec – Čadca (1:1), Brusno – Lučenec (4:1), Kalinovo – Bytča (4:0), Badín – K. N. Mesto (1:3)

IV. LIGA JUH

Štiavnické Bane – Fiľakovo 1:1 (0:0)
Góly: V. Pavlík – J. Lipták

Divín – Žarnovica 3:1 (2:0)
Góly: P. Karlík 2×, S. Marko – M. Laurov

Domáce mužstvo bolo bojovnejšie a aj zaslúžene vyhralo. Hostia podali na úvod sezóny veľmi slabý výkon bez svetlých momentov.

15 MFK Detva 0 0 0 0 0:0 0

Ďalšie výsledky: Lok. Zvolen – Revúca (2:1), Podbrezová B – Hnúšťa (4:0), Vinica – V. Krtíš (1:0), Málinec – Kováčová (0:0), Detva – voľno

V. LIGA SKUPINA C

Repište – Jupie Banská Bystrica 3:0 (2:0)
Góly: P. Ulbrík 2×, E. Kmeť

V horúcom počasí mohli diváci sledovať kvalitný zápas, v ktorom domáci vyškolili hostí v efektivite. Hostia totiž v priebehu zápasu zahodili 3 čisté gólové príležitosti, kým naopak domácim vyšli 3 brejky a premiéru v V. lige tak zvládli na výbornú.

14 Slovan Dudince 1 0 0 1 0:5 0

Ďalšie výsledky: Priechod – Jakub (0:2), Pliešovce – S. Ľupča (1:2), Krupina – Medzibrod (2:0), Šálková – Dudince (5:0), Hrochoť – Hríňová (3:2), Sásová – Č. Balog (0:0)

I. TRIEDA

1. kolo – 4. 8. o 15:30 h:

Veľká Lehota – Janova Lehota 0:1 (0:1)
Góly: J. Šipkovský

Domáci mali do 30. minúty zápasu hernú prevahu, ktorú ale nedokázali aj gólovo zužitkovať. A tak prišiel trest v podaní Šipkovského, ktorý lobom strelil jediný gól zápasu. Domáci sa aj naďalej snažili aspoň vyrovnať, ale na prvé góly si budú musieť počkať minimálne do ďalšieho zápasu.

Slaská – Horná Ves 3:4 (1:1)
Góly: T. Silný 2×, J. Vanko – A. Širáň 2×, M. Tichý, vlastný gól (J. Mališ)

V Slaskej sa na úvod sezóny odohral zápas slušnej úrovne, v ktorom oba celky aj napriek vysokým teplotám predviedli svoje futbalové umenie a diváci sa určite nenudili. Zlomovým momentom zápasu bola 77. a 78. minúta, keď hostia otočili zo stavu 3:2 dvomi zlepenými gólmi na 3:4 a mohli sa tešiť z výhry. Navyše rozhodujúci gól v 78. minúte si nešťastne do vlastnej bránky strelil domáci Mališ.

Voznica – Hodruša-Hámre 0:2 (0:2)
Góly: M. Frim, J. Broziansky

Prvý polčas Hodruša premenila svoju prevahu do dvoch gólov. Druhý polčas síce patril domácim, ale bez gólovej príchute. Dôkazom domáceho tlaku je aj 6 rohových kopov v rade, z ktorých ani jeden nedokázali využiť. Najväčšiu šancu Voznice zahodil Nemec, keď z päťky mieril len vedľa bránky hostí.

Tekekovská Breznica – Lutila 4:1 (2:1)
Góly: P. Mikuška 2×, J. Žembery, Ľ. Lauko – R. Majer

Domáci mali v zápase jednoznačnú prevahu a Lutilu zdolali rozdielom triedy. Z veľkého množstva gólových príležitostí našťastie hostí premenili iba štyri, pričom 2-krát sa presadil Mikuška. T. Breznica tak podľa slov fanúšikov len potvrdila neoprávnené vylúčenie z I. triedy spred dvoch rokov.

Brehy – Lovča 1:3 (1:0)
Góly: M. Polc – M. Rapčan, F. Páleník, R. Neuschl

V prvom polčase domáci ešte dokázali držať krok s hosťami a zároveň si ustrážili tesný jednogólový náskok. V druhom polčase však Lovča tromi gólmi otočila nepriaznivý výsledok vo svoj prospech a zaslúžene zvíťazila.

Kremnica – Hliník nad Hronom 3:0 (kontumácia)