Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

10. kolo – 22. 9. o 10:30 h:

Trnava B – Pohronie A 3:1 (1:1)
Góly: I. Schranz, R. Richnák, D. Peševski – Z. Kamas

Pohronie A odohralo v slovenskom Ríme dobrý zápas, ktorý by možno dopadol lepšie, keby ich rozhodcovia doslova „nezarezali“. Už v 4. minúte zápasu ušiel Bobor a napálil loptu do brvna. O pár minút po nebezpečnej strele Trnavy v podaní Reháka zachránil na bránkovej čiare Sojka. V 21. minúte si zbehol na časovanú prihrávku Schranz a domáci viedli 1:0. Už o 3 minúty ale hostia vyrovnali, keď opäť ušiel Bobor, našiel Kamasa a ten skóroval. V 32. minúte rozhodca príliš prísne vylúčil Pavla Blaha za držanie súpera a na konci prvého polčasu v 42 minúte ešte Ometák hlavou nastrelil druhé brvno hostí. V 48. minúte po dlhom centri nepokryl Sedliak Richnáka a ten poslal domácich opäť do vedenia. Následne rozhodca vylúčil hosťom aj Jozefa Sekereša za udretie súpera a bolo po zápase. Domácim sa v presilovke o dvoch hráčov ešte podarilo zvýšiť Peševskim na konečných 3:1. V 88. minúte mohlo Pohronie po rýchlom brejku znížiť, keď Matuškovič preloboval domáceho brankára, ale obranca loptu smerujúcu do bránky vykopol. Dnes hosťom chýbali viaceré opory (Paraj, Pinka, Krivjančin, Abrahám), ale aj tak zanechali v Trnave dobrý dojem.

12 Liptovský Mikuláš 10 3 0 3 7 4:17

Ďalšie výsledky: Senec – Dubnica (0:0), Prešov – L. Mikuláš (4:1), Podbrezová – R. Sobota (2:0), Bardejov – Šaľa (1:0), Michalovce – Šamorín (3:0)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

8. kolo – 21. 9. o 15:00 h:

Rakytovce – Nová Baňa 2:1 (1:0)
Góly: R. Greško, M. Fojtík – M. Marek

Hostia v 10. minúte urobili chybu, po ktorej domáci strelili úvodný gól zápasu. Do polčasovej prestávky si však Nová Baňa vypracovala niekoľko dobrých šancí, z ktorých najväčšie zahodili M. Kminiak a M. Marek. Napriek snahe hostí do druhého polčasu lepšie vstúpili domáci, keď v 47. minúte zvyšovali na 2:0. V 62. minúte to konečne padlo aj hosťom a kontaktný gól strelil M. Marek. Potom hostia začali tlačiť so snahou vyrovnať. Čisté gólové príležitosti nedokázali zužitkovať N. Barák ani M. Kminiak a v samom závere zápasu M. Marek nastrelil brvno. Hostia podali v Rakytovciach výborný výkon, za ktorý by si zaslúžili minimálne bod.

Lučenec – Pohronie B 4:0 (2:0)
Góly: E. Lavrík 2×, P. Husaník, J. Imrovič

Pohronie pricestovalo do Lučenca v oklieštenej zostave, ktorú tvorili aj mladí neskúsení hráči. A práve neskúsenosť v zostave a hrubé chyby znamenali 4 góly domácich a ich hladké víťazstvo.

16 Badín 10 2 1 7 15:25 7

Ďalšie výsledky: Čadca – Bytča (3:2), D. Tížina – K. N. Mesto (5:2), Makov – Badín (4:2), L. Štiavnica – Kalinovo (1:2), Tisovec – Z. Poruba (0:2), Brusno – Krásno n. Kus. (7:0)

IV. LIGA JUH

8. kolo – 22. 9. o 15:00 h:

Revúca – Žarnovica 1:2 (0:1)
Góly: D. Bystrán – vlastný gól (L. Čellár), P. Mikuška

V úvodných minútach mali domáci 2 veľké gólové šance, ktoré ale brankár Žarnovice Herold vychytal. V 23. minúte zápasu si domáci po centri Roška strelili vlastný gól a vedenia sa tak ujali hostia. Tesne pred odchodom do šatní ešte domáci nastrelili brvno, ale stav sa už nemenil. V 55. minúte už ale domáci mierili presnejšie a Bystrán vyrovnal. O 3 minúty mohla Revúca vyhrávať, ale nastrelila opäť iba brvno, za čo neskôr pykala. V 73. minúte totiž Černák výbornou prihrávkou našiel Mikušku a ten strelil víťazný gól v prospech Žarnovice.

14 Hnúšťa 8 1 1 6 4:22 4

Ďalšie výsledky: Zvolen – Podbrezová B (3:1), Fiľakovo – Detva (2:0), Kováčová – Hnúšťa (5:0), V. Krtíš – Poltár (1:3), Vinica – Divín (2:0), Štiavnické Bane – voľný žreb, Málinec – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Repište – Dudince 6:0 (3:0)
Góly: P. Ulbrík 2×, Ľ. Ulbrík 2×, M. Slaný, M. Karvaš

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorý vo všetkých herných ukazovateľoch predčili súpera z Dudiniec a zaslúžene zvíťazili v pomere 6:0.

14 Dudince 8 1 1 6 6:23 4

Ďalšie výsledky: Pliešovce – Sásová (1:0), Podlavice – Hriňová (0:3), S. Ľupča – Medzibrod (5:0), Jakub – Č. Balog (3:1), Priechod – Šalková (2:3), Hrochoť – Krupina (1:1)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Lutila 0:1 (0:1)
Góly: R. Kanina

V Janovej Lehote sa hralo prevažne v strede ihriska, aj keď menšiu územnú prevahu mali hostia. Tí si vypracovali aj niekoľko gólových príležitostí, z ktorých gólom skončila len jedna v 37. minúte zápasu v podaní Radoslava Kaninu. Ku koncu zápasu sa domáci snažili vyrovnať a vytvorili si menší tlak, ktorý však vyrovnávajúci gól nepriniesol.

Hodruša-Hámre – Lovča 1:2 (1:0)
Góly: R. Bocian – M. Budinský (11 m), M. Rapčan

Domáci sa ujali vedenia už v 2. minúte zápasu, keď sa trafil R. Bocian. V druhom polčase však hostia disciplinovaným výkonom dokázali výsledok otočiť vo svoj prospech a stať sa tak novým lídrom súťaže.

Horná Ves – Hliník nad Hronom 8:0 (5:0)
Góly: A. Širáň 4×, D. Karakačanov 2× (raz 11 m), V. Širáň, M. Mecele

Hostia mali v zápase jednu vyloženú šancu a nastrelili brvno, inak sa hralo na jednu bránku, do ktorej padlo 8 gólov a Horná Ves tak nemala s Hliníkom vážnejšie problémy.

Veľká Lehota – Rudno nad Hronom 5:0 (1:0)
Góly: M. Kocian 3×, A. Baranec, A. Víglaský

Slaská – Župkov 3:1 (1:0)
Góly: T. Silný, J. Vanko, M. Debnár – R. Chrappa

V Slaskej sa odohral výborný zápas z oboch strán, v ktorom ale domáci podali trošku viac bojovnejší výkon, ktorým si zabezpečili plný bodový zisk do tabuľky. Tradične skóroval aj Tomáš Silný, ktorý tak ťahá Slaskú tabuľkou stále vyššie.

Voznica – Kremnica 3:0 (0:0)
Góly: J. Arvaj 2×, A. Valach

Vo Voznici padali góly až v druhom polčase. Prvý z nich padol po peknej akcii, ktorú zakončil lobom ponad brankára hostí J. Arvaj. Druhý gól pridal po individuálnej akcii a chybe v obrane hostí A. Valach a na konečných 3:0 upravil po kolmej prihrávke opäť J. Arvaj.

Tekovská Breznica – Brehy 2:3 (2:2)
Góly: P. Mikuška 2× – M. Polc, P. Binda, Š. Vozár

V Tekovskej Breznici sa hral typický derby zápas, s ktorého viac vyťažili hostia. Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý aj skončil remízou, sa vo vyrovnanej partii pokračovali aj v druhom polčase. Za stavu 2:2 však domáci nepremenili svoje čisté šance, za čo ich hostia potrestali víťazným gólom Štefana Vozára.

Góly: P. Vrtík, F. Pilník – D. Karvaš, M. Urgela

V Lovčici sa odohral kvalitný zápas, v ktorom nielen domáci, ale aj hostia ukázali peknú kombinačnú hru. Prvý gól padol po štandardnej situácii už v 3. minúte zápasu a tešili sa z neho práve hostia. Od tohto momentu však domáci začali tlačiť a v 30. minúte sa im podarilo vyrovnať. Po zmene strán sa hralo prevažne medzi šestnástkami a kľúčové momenty sa odohrali až v samom v závere. Najprv v 90. minúte strelili hostia po hrubej chybe domácej obrany gól na 1:2, lenže v nadstavenom čase domáci vyrovnali, keď brankárovi hostí vypadla lopta z rúk. V zápase sa tak zrodila zaslúžená remíza.

Ladomerská Vieska – Nevoľné

Zápas sa bude pravdepodobne kontumovať v prospech domácich, ale definitívne rozhodnutie budeme vedieť až v stredu po rokovaní Oblastného futbalového zväzu Žiar nad Hronom. Do tej doby budeme tento zápas ignorovať.

Kremnické Bane – Hronská Dúbrava 5:3 (4:2)
Góly: R. Knapp 2× (raz 11 m), D. Privalinec, M. Majda, M. Kocka – O. Janeček, M. Hric, M. Lacko

Úvod zápasu bol jednoznačne v réžii hostí, keďže už v 25. minúte viedli 4:0. Potom však poľavili a v ďalšom priebehu zápasu dovolili hosťom skorigovať na 4:3. Ku koncu zápasu našťastie prišlo vykúpenie, keď rozhodca odpískal pokutový kop, z ktorého R. Knapp strelil ukľudňujúci gól na 5:3.

Krahule – Jastrabá 2:1 (0:1)
Góly: B. Kapusta 2× – L. Hric

Aj keď domáci prehrávali po rýchlom góle Lukáša Hrica od 3. minúty zápasu 0:1, nevzdávali sa a snažili sa aspoň vyrovnať. V druhom polčase však zažil Branislav Kapusta svoje 2 minúty slávy, keď dvomi zlepenými gólmi v 76. a v 77. minúte otočil nepriaznivý výsledok v prospech domácich Krahúl, ktoré tak prekvapivo zobrali Jastrabej všetky 3 body.

Ihráč – Stará Kremnička 1:2 (1:1)
Góly: J. Kubík – R. Pobežka, S. Gulička

Kopernica – Pitelová 2:10 (1:6)
Góly: J. Weis, B. Mánik – T. Ponický 3×, S. Spišiak 2×, A. Paučo 2×, F. Ponický, L. Urgela, J. Fábik

6. kolo – 22. 9. o 15:00 h:

Banská Štiavnica B – Prestavlky 5:0 (3:0)
Góly: M. Ferenčík 2×, M. Šoučík, T. Šíma, M. Čiliak

Ostrý Grúň – Dolná Trnávka 0:1 (0:0)
Góly: vlastný gól (R. Baláž)

V Ostrom Grúni sa odohral vcelku vyrovnaný a na góly chudobný zápas vo svižnom tempe. Viac šťastia mali hostia, ktorý zvíťazili vďaka vlastnému gólu R. Baláža.

Horné Hámre – Bzenica 0:2 (0:0)
Góly: M. Zliechovec, L. Rybár

Malá Lehota – Prenčov 2:3 (2:1)
Góly: Ľ. Petluš, D. Tisovský – M. Raučina, R. Blahút, A. Chovan

Prenčov to nemal v Malej Lehote vôbec ľahké a kľudne mohol aj prehrať. Za stavu 2:2 totiž domáci nepremenili pokutový kop, na čo Prenčov odpovedal víťazným gólom A. Chovana.

Banská Belá – Sklené Teplice 2:1 (0:1)
Góly: M. Lasab, P. Hanzlík – J. Kubina

Banská Belá podala veľmi chabý výkon a s poslednými Sklenými Teplicami vydrela tesné víťazstvo v pomere 2:1. Ako prvý sa vedenia ujali hostia a svoj náskok dokázali ustrážiť celý prvý polčas. V druhom dejstve však hostia zvýšili aktivitu a gólmi Lasaba a Hanzlíka otočili zápas vo svoj prospech.

Prochot – Vyhne 0:4 (0:3)
Góly: R. Benča, M. Barborík, M. Zuberník, L. Bosák

1. Prenčov 6 6 0 0 25:12 18
2. Vyhne 6 5 1 0 21:4 16
3. Bzenica 6 4 1 1 23:9 13
4. Banská Belá 6 4 0 2 21:12 12
5. Banská Štiavnica 6 3 2 1 22:15 11
6. Dolná Trnávka 6 3 1 2 27:15 10