Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

11. kolo – 29. 9. o 15.00 h:

Pohronie A – Prešov 0:2 (0:0)
Góly: L. Hruška 2×

Pohronie odohralo proti silnému Prešovu vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách, keď najväčšiu za domácich zahodil Denis Urgela. V 80. minúte zrealizoval Prešov dobré striedanie, keď tréner hostí poslal na ihrisku L. Hrušku, ktorý dvomi gólmi v závere druhého polčasu rozhodol zápas.

12 Liptovský Mikuláš 11 3 0 3 8 5:19

Ďalšie výsledky: Šamorín – Trnava B (2:1), Šaľa – Michalovce (0:0), R. Sobota – Senec (2:1), L. Mikuláš – Podbrezová (1:2), Dubnica – Bardejov (1:1)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

Predohrávka 15. kola – 25. 9. o 15.00 h:

Nová Baňa – Brusno 1:0 (1:0)
Góly: M. Polák

V prvom polčase mali hostia územnú prevahu, ale bez vážnejších gólových šancí. Domáci súpera z Brusna dobre bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov, ktoré však brankár hostí dokázal zneškodniť. V 36. minúte zápasu po priťuknutí N. Baráka a následnej strele M. Poláka do šibenice nemal už brankár Brusna šancu a domáci išli do vedenia. V druhom polčase si hostia opäť vytvorili tlak, ale dostali sa viac-menej len po šestnástku domácich. Následne si vytvoril sľubné šance najlepší strelec Novej Bane M. Kminiak, ale jednu z nich nepremenil a druhá už premenená šanca bola bohužiaľ offsaidová. V 60 min. rozhodca vylúčil domáceho hráča M. Petráša, ale Nová Baňa aj tak svoj tesný náskok ubránila až do konca. Tabuľkové umiestnenie bude súčasťou víkendového prehľadu.

9. kolo – 29. 9. o 15.00 h:

Pohronie B – Čadca 0:2 (0:1)
Góly: J. Kubišta, J. Polka

Domáce Pohronie B už nevyhralo 9-ty zápas v rade a v sobotnom zápase s Čadcou chýbala mužstvu väčšia bojovnosť a túžba po výhre. Prvý gól padol už v 8. minúte, keď J. Kubišta z rohového kopu zakrútil loptu až do domácej bránky. Domáci si potom vytvorili územnú prevahu, ale bez vážnejších šancí, s absenciou ktorých sa zápasy vyhrávajú ťažko. Jalovosť v útoku na strane domácich bola navyše ešte potrestaná aj druhým gólom hostí v 90. minúte, keď sa po vydarenom brejku presadil J. Polka.

Nová Baňa – Lučenec 2:0 (1:0)
Góly: M. Kminiak, E. Jenes (11 m)

Domácu vstúpili do zápasu dobre a už v 11. minúte po peknej akcii otvoril skóre M. Kminiak. Zvyšok prvého polčasu bola hra vyrovnaná a hralo sa väčšinou v strede ihriska. V 40. minúte mohol M. Kminiak pridať aj druhý gól, ale v dobrej šanci minul bránku hostí. V druhom polčase sa domáci prezentovali dobrou obrannou hrou, z ktorej vyrážali do nebezpečných protiútokov, ale šance M. Kminika a Mareka brankár hostí zneškodnil. V 73. minúte sa dobre uvoľnil N. Barák, ktorý bol faulovaný a odpískanú penaltu premenil E. Jenes. Zvyšok zápasu si už domáci výsledok postrážili.

16 Tisovec 11 2 1 8 10:18 7

Ďalšie výsledky: K. N. Mesto – Makov (0:2), Bytča – D. Tížina (2:1), Krásno n. Kys. – Rakytovce (2:1), Z. Poruba – Brusno (0:2), Kalinovo – Tisovec (1:0), Badín – L. Štiavnica (3:2)

IV. LIGA JUH

Poltár – Štiavnické Bane 3:0 (1:0)
Góly: B. Fusek 2×, M. Škalák

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, ale domáci predsa len svojou prvou šancou strelili hosťom gól do šatne. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať, ale Michalek zlyhal v brejku a Čamaj nastrelil iba brvno. Domáci na nevyužité šance hostí opäť odpovedali gólmi a vyškolili ich tak v efektivite.

Žarnovica – Veľký Krtíš 1:0 (0:0)
Góly: T. Šmondrk

Na začiatku prvého polčasu Žarnovica zahodila niekoľko šancí v podaní Mikušku a Hlavačku, v 34. minúte trafil Laurov z priameho kopu iba do žrde a v 40. minúte smerovala do brvna výborná strela Černáka. V druhom polčase si dobrú šancu vypracovali aj hostia, ale Herold dobre zasiahol. V 87. minúte po rohovom kope sa domáci predsa len dočkali a T. Šmondrk strelil víťazný gól zápasu.

14 Veľký Krtíš 9 1 3 5 8:16 6

Ďalšie výsledky: Podbrezová B – Málinec (3:1), Divín – Zvolen (1:0), Hnúšťa – Revúca (3:0), Detva – Kováčová (1:1), Fiľakovo – voľný žreb, Vinica – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Čierny Balog – Repište 1:1 (1:1)
Góly: P. Caban – P. Ulbrík

V Čiernom Balogu sa odohral veľmi zaujímavý zápas plný „čiernych“ okamihov. Repište sa ujalo vedenia už v 5. minúte, keď po peknej akcii P. Ulbrík preloboval domáceho brankára. Domácim sa podarilo vyrovnať po priamom kope, keď loptu usmernil do bránky Caban. Prvým čiernym momentom zápasu bola zrážka domáceho brankára so strelcom gólu P. Ulbríkom, ktorého musela kvôli rozbitej hlave odviesť záchranka. Domáci brankár si v súboji vybil zuby. V 55. minúte sa odohral druhý čierny moment, keď na ihrisko vbehol fanúšik a fyzicky napadol obrancu hostí Ľ. Ulbríka. Jeho spoluhráč M. Kordík ho chcel brániť a dvojicu od seba oddelil, za čo si vyslúžil od rozhodcu žltú kartu. Či to bol správny verdikt necháme na posúdenie kompetentným osobám. Repište tak nevyužilo zaváhanie Šalkovej s Hriňovou a zostáva na 3. mieste.

14 Dudince 9 1 1 7 7:26 4

Ďalšie výsledky: Medzibrod – Jakub (1:3), Šalková – Pliešovce (1:1), Sásová – Hrochoť (2:1), Priechod – Dudince (3:1), Hriňová – S. Ľupča (1:1), Krupina – Podlavice (3:0)

I. TRIEDA

Brehy – Janova Lehota 2:0 (0:0)
Góly: P. Binda, M. Polc

V Brehoch sa odohral veľmi slabý zápas, v ktorom sa diváci dočkali gólov až v druhom polčase. Domácim vyšli v druhom dejstve 2 rohové kopy, keď sa najprv v 70. minúte presadil P. Binda a o desať minút neskôr aj M. Polc. Hostia pôsobili neškodne a zaslúžene prehrali.

Kremnica – Tekovská Breznica 4:0 (1:0)
Góly: P. Ďurica, J. Haluška 3×

Kremnici sa po dlhšie trvajúcej kríze konečne podarilo vyhrať a zrejme aj nájsť strelca J. Halušku, ktorý si v zápase proti Tekovskej Breznici strelil hat-trick a bol kľúčovou postavou domáceho tímu.

Župkov – Voznica 1:0 (0:0)
Góly: M. Tomáš

Rudno nad Hronom – Slaská 1:0 (0:0)
Góly: R. Polc (11 m)

Hostia boli v zápase lepším mužstvom, ale domáce Rudno si bojovným výkonom vydrelo tesné víťazstvo v pomere 1:0, keď jediný gól zápasu strelil R. Polc z pokutového kopu.

Hliník nad Hronom – Veľká Lehota 0:0 (0:0)

Lovča – Horná Ves 1:4 (0:2)
Góly: M. Kukučka – D. Karakačanov 2×, A. Širáň 2×

Zápas kola zvládla lepšie Horná Ves a dostáva sa tak na čelo ligovej tabuľky. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, ale hostia boli efektívnejší a domácim odskočili na rozdiel 2 gólov. V druhom polčase hostia svoj náskok ešte zvýšili, ale M. Kukučka strelil kontaktný gól na 1:3. Potom M. Budinský nepremenil pokutový kop a prišli aj ďalšie zahodené šance Lovče, za čo Horná Ves trestala aj štvrtým gólom na konečných 1:4.

8. kolo – 21. 9. o 15:00 h:

Ladomerská Vieska – Nevoľné 3:0 (kontumácia)

9. Kolo – 29. 9. o 15.00 h:

Stará Kremnička – Kopernica 7:0 (3:0)
Góly: Š. Francz 3×, M. Paller 2×, L. Gulička, R. Pobežka

Hostia nastúpili na zápas iba deviati, ale aj napriek tomu podali sympatický a bojovný výkon a až do konca zápasu sa snažili streliť aspoň čestný gól. Hlavne útočník Kopernice B. Mánik bol aktívny a zamestnával domácu obranu. Domáci začali vlažne a súpera mierne podcenili. V 19. minúte ale strelil prvý gól zápasu najlepší strelec Starej Kremničke R. Pobežka a potom už bolo len otázkou času, kedy prídu aj ďalšie presné zásahy domácich. Nakoniec sa rozdiel medzi lídrom a outsiderom tabuľky prejavil a Stará Kremnička s prehľadom vyhrala v pomere 7:0.

Jastrabá – Ihráč 1:0 (1:0)
Góly: M. Hrmo

Hronská Dúbrava – Krahule 2:4 (1:1)
Góly: Z. Bezdeda, J. Beracko – B. Grossmann, M. Tokár 2×, M. Wollner

Nevoľné – Kremnické Bane 2:1 (0:1)
Góly: D. Lichner, P. Koniar – M. Majda

Vo vyrovnanom prvom polčase mali viac šťastia hostia, ktorý po priamom kope trafili žrď a z dorážky sa im podarilo skórovať. V druhom polčase domáci prestriedali, oživili hru a začali si vytvárať gólové šance, z ktorých 2 premenili a výsledok otočili vo svoj prospech. Tesný náskok si udržali až do konca a závere druhého polčasu nastrelili ešte tyčku.

Trnava Hora – Ladomerská Vieska

Zápas v Trnavej Hore rozhodca prerušil cca. v 80. minúte za stavu 0:1. Dôvodom bola hromadná „strkanica“ medzi hráčmi a údajne aj niektorými fanúšikmi, ktorú rozhodca posúdil ako nešportové správanie. Rozhodnutie o prípadnej kontumácii v prospech jedného zo súperov alebo dohrávaní zápasu od 80. minúty padne na rokovaní Stredoslovenského futbalového zväzu Žiar nad Hronom.

Šašovské Podhradie – Lovčica-Trubín 0:3 (0:0)
Góly: M. Vrtík 2×, M. Martinček

Prvý polčas bol vyrovnaný a obe mužstvá si vytvorili šance, ktoré však nedokázali premeniť. Po zmene strán však Lovčica strelila rýchly gól už v 46. minúte a začala v zápase dominovať. Neskôr prišli aj ďalšie góly v podaní M. Martinčeka a druhý-krát v zápase sa presadil M. Vrtík.

Góly: T. Bugár 2×, M. Kašiar – M. Čiliak, T. Beňadik, R. Kmeť

Vyhne mali katastrofálny vstup do prvého polčasu a už v 20. minúte prehrávali 0:3. Domácich však zlý štart nepoložil a do zápasu sa dokázali vrátiť. Ešte v prvom polčase stihli skorigovať na 2:3 a v druhom dejstve sa im podarilo dokonca vyrovnať. Ten štvrtý zrejme víťazný gól však už napadol ani na jednej strane, čo znamená, že súperi si body podelili.

Sklené Teplice – Prochot 0:4 (0:3)
Góly: J. Rosenberg, T. Rosenberg 2×, M. Rozenberg

Sklené Teplice bohužiaľ nezopakovali sympatický výkon z Banskej Belej (prehre 1:2) a doma hladko podľahli Prochotu v pomere 0:4. Hostia boli jasne lepším mužstvom zápasu a zaslúžene vyhrali.

Prenčov – Banská Belá

V Prenčove sa nehralo, pretože hostia nepricestovali. Či zápas bude kontumovaný v prospech domácich alebo odložený, sa rozhodne na rokovaní Stredoslovenského futbalového zväzu Žiar nad Hronom.

Bzenica – Malá Lehota 9:1 (4:0)
Góly: M. Demko 4×, J. Meliš 2×, M. Kliman 2×, M. Zliechovec – P. Pacalaj

Dolná Trnávka – Horné Hámre 3:0 (1:0)
Góly: M. Struhár (11 m), M. Kysel, R. Kysel

Hostia z Horných Hámrov pôsobili v prvom polčase dobrým dojmom a domácim boli minimálne vyrovnaným súperom. Skóre zápasu otvoril M. Kysel, keď v 43.minúte strelil hosťom gól do šatne. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu a ich snaha vyústila do premenenej penalty M. Struhára, neskôr tretieho gólu R. Kysela a zaslúženého víťazstva v pomere 3:0.

Prestavlky – Ostrý Grúň 1:2 (0:1)
Góly: J. Haring – M. Michalov, S. Šuriansky

V Prestavlkoch sa odohral bojovný a vyrovnaný zápas, ku ktorému by sa viac hodila remíza. Hostia ale mali v zápase zrejme viac šťastia a strelili o jeden gól viac ako domáci.

1. Prenčov 6 6 0 0 25:12 18
2. Vyhne 7 5 2 0 24:7 17
3. Bzenica 7 5 1 1 32:10 16
4. Dolná Trnávka 7 4 1 2 30:15 13
5. Banská Belá 6 4 0 2 21:12 12
6. Banská Štiavnica 7 3 3 1 25:18 12
7. Prochot 7 3 0 4 10:21 9
8. Ostrý Grúň 7 2 1 4 8:15 7