Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

12. kolo – 6. 10. o 14.30 h:

Pohronie A – Podbrezová 1:6 (1:3)
Góly: D. Urgela – Š. Gerec 2×, M. Kochan 2×, P. Podio, M. Harvilko

Domáci na prekvapenie už v 3. minúte vyhrávali, keď sa presadil D. Urgela, ale potom roztočili svoj kolotoč Podbrezovčania a do polčasu tromi gólmi rozhodli stretnutie. Od 19. do 31. minúty dali postupne tri góly Š. Gerec, J. Podio a M. Kochan. Domáci futbalisti sa snažili v druhom polčase so stretnutím ešte niečo urobiť, ale keď B. Vaščák obišiel R. Krivjančina a M. Kochan dal do prázdnej brány na 1:4, bolo po zápase. V 71. minúte prestrelil z uhla domáceho brankára J. Grambličku M. Harvilko, ktorý neskôr krásnou prihrávkou našiel Š. Gereca a ten uzavrel skóre zápasu na konečných 1:6. Hostia hrali výborne a určite by potrápili aj prvoligové mužstvá. Súper domácich jasne prevýšil, tí mu totiž mohli čeliť len 100 % výkonom, to sa im však bohužiaľ nepodarilo. Podbrezová sa môže tešiť z gólovej efektivity, ktorú by mohla zúročiť aj v zápase proti silnému Prešovu.

12 Liptovský Mikuláš 12 4 0 4 8 5:19

Ďalšie zápasy: L. Mikuláš – Senec (0:0), R. Sobota – Bardejov (1:1), Dubnica n. Váhom – Michalovce (1:2), Šaľa – Šamorín (2:1), Trnava B – Prešov (3:1)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

10. kolo – 5. 10. o 14.30 h:

Čadca – Nová Baňa 0:0 (0:0)

V Čadci sa hral veľmi opatrný zápas, ktorý sa odohrával prevažne medzi šestnástkami. Prvú obrovskú šancu hostí zahodil M. Marek, ktorého únik skončil len zblokovanou strelou. V 83. minúte mohol o všetkom rozhodnúť M. Kminiak, ktorý sám zoči-voči domácemu brankárovi neuspel a ten ho ukážkovo vychytal. V druhom polčase musel po tvrdom zákroku opustiť ihrisko kapitán hostí J. Wolf a v závere zápasu aj brankár Novej Bane P. Foťko kvôli zrážke s domácim hráčom. Zápas sa nakoniec skončil bez gólov, aj keď hosťom k výhre veľa nechýbalo.

Dolná Tižina – Pohronie B 0:1 (0:0)
Góly: J. Dobrota

Po kolektívnom výkone sa Pohronie B konečne dočkalo víťazstva. V prvom polčase to však vyzeralo opäť ako v predchádzajúcich zápasov, keď hostia nedokázali využiť svoje šance. Rozdiel bol v tom, že súper ich tentokrát nepotrestal. V druhom polčase padol jediný gól zápasu, keď priamy kop M. Pastvu domáci brankár ešte vyrazil, ale na dorážku J. Dobrotu už nemal nárok. Pohronie tak vonku vydrelo tesné víťazstvo, od ktorého by sa do ďalších kôl mohlo odraziť.

16 Tisovec 12 2 1 9 12:21 7

Ďalšie zápasy: Rakytovce – Lučenec (5:1), Makov – Bytča (1:0), L. Štiavnica – K. N. Mesto (1:0), Tisovec – Badín (2:3), Brusno – Kalinovo (0:0), Krásno n. Kysucou – Z. Poruba (0:3)

IV. LIGA JUH

10. kolo – 6. 10. o 14.30 h:

Štiavnické Bane – Žarnovica 4:0 (2:0)
Góly: P. Michalek 2× (raz 11 m), F. Sojka, S. Haboš

V Štiavnických Baniach sa odohral zápas slabšej úrovne. Prvý polčas bol vyrovnaný aj keď domáci si v ňom vypracovali viacej šancí, z ktorých dve aj premenili. V druhom polčase už mali domáci prevahu, z ktorej vyťažili ďalšie 2 góly a tak hladko zdolali Žarnovicu v pomere 4:0.

14 Veľký Krtíš 10 1 3 6 8:17 6

Ďalšie zápasy: Fiľakovo – Kováčová (2:0), Revúca – Detva (2:1), V. Krtíš – Hnúšťa (0:1), Vinica – Poltár (0:0), Málinec – Divín (5:1), Zvolen – voľný žreb, Podbrezová – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Repište – Medzibrod 2:0 (1:0)
Góly: Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík

V Repišti sa odohral vyrovnaný zápas, v ktorom sa útoky prelínali z jednej strany na druhú. Viac šťastia v koncovke mali domáci, ktorý okrem dvoch gólov v podaní Ulbríkovcov nastrelili aj brvno a žrď. Výsledok 2:0 tak môže tešiť všetkých domácich fanúšikov, pretože Repište sa po zaváhaní Šalkovej a Hriňovej vracia na čelo ligovej tabuľky.

14 Dudince 10 1 1 8 7:30 4

Ďalšie zápasy: Pliešovce – Dudince (4:0), Podlavice – S. Ľupča (2:2), Jakub – Hriňová (2:1), Priechod – Č. Balog (0:1), Hrochoť – Šalková (2:1), Krupina – Sásová (0:0)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Hodruša-Hámre 1:6 (0:2)
Góly: M. Vanko – R. Bocian 3×, P. Kapusta, M. Vozár, D. Valenta

Prvý gól v Janovej Lehote strelili hostia peknou strelou z 25 metrov. Do polčasu si hostia vytvorili ešte niekoľko dobrých šancí, z ktorých využili len jednu a zvýšili na 0:2. V druhom polčase sa domáci snažili streliť aspoň kontaktný gól, avšak hostia mali jednoznačnú prevahu a zaslúžene vyhrali v pomere 6:1. Slabý výkon podal rozhodca Forgáč, ktorý z jasného zápasu pre hostí spravil zbytočný nervák.

Horná Ves – Lutila 6:2 (2:1)
Góly: D. Karakačanov 2×, B. Neuschl 2×, V. Širáň, R. Marianik – T. Spodniak, R. Majer

Lutila sa v Hornej Vsi ujala vedenia, keď T. Spodniak hlavou prekonal domáceho brankára. Domáci sa však nezľakli a už o pár minút vyrovnal D. Karakačanov. Neskôr mohli ísť domáci aj do vedenia, ale A. Širáň zahodil pokutový kop. Ani táto situácia však domácich nepoložila a do polčasu sa predsa len ujali vedenia. Druhý polčas bol už v réžii domácich, ktorý si poradili z Lutilou v pomere 6:2 a zostávajú na čele tabuľky.

Veľká Lehota – Lovča 2:2 (0:0)
Góly: A. Víglaský, A. Baranec – M. Rapčan, J. Páleník

Diváci vo Veľkej Lehote videli výborný bojovný zápas z oboch strán. Prvý polčas bol vyrovnaný a góly prišli až v tom druhom. Domáci sa ujali dvojgólového vedenia, ktoré však udržať nedokázali a hostia ich náskok dobehli. Ku koncu si domáci ešte vytvorili tlak s cieľom streliť víťazný gól, ale svoje šance nepremenili a zápas sa tak skončil deľbou bodov.

Slaská – Hliník nad Hronom 5:1 (2:1)
Góly: T. Silný 3×, D. Gašparík, P. Gordulič – P. Ďuriš

V zápase mali domáci jasnú prevahu, z ktorej vyťažili 5 gólov, z toho 3 v podaní kanoniera T. Silného. Hostia hrozili iba z príležitostných brejkov, z ktorých využili iba jeden v podaní P. Ďuriša. Slaská zahodila ešte niekoľko dobrých šancí a tak hostia môžu byť radi, že výsledok nie je hrozivejší.

Voznica – Rudno nad Hronom 3:1 (2:0)
Góly: K. Blaho, M. Sitár, P. Blaho – A. Luky

V derby zápase, v ktorom Voznica hostila Rudno nad Hronom sa domáci ujali vedenia po premenenom priamom kope K. Blaha. Na začiatku druhého polčasu zvýšili na 2:0, keď center našiel M. Sitára a ten sa nemýlil. V 66. minúte sa presadil ešte navrátilec do zostavy domácich P. Blaho a hostia už dokázali v 70. minúte len skorigovať na konečných 3:1.

Tekovská Breznica – Župkov 2:0 (1:0)
Góly: P. Mikuška (11 m), J. Petráš

Prvý gól strelili domáci z pokutového kopu, ktorý rozhodca odpískal po faule brankára Župkova. Hostia sa potom snažili nepriaznivý výsledok zvrátiť, ale domáci brankár B. Pavol bol proti a za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu. Župkov síce mal prevahu, ale domáci hrozili z nebezpečných brejkov, z ktorých na konečných 2:0 upravil J. Petráš.

Brehy – Kremnica 3:1 (2:1)
Góly: P. Gorbov, M. Polc, P. Binda – M. Janúch

Domácim výborne vyšiel začiatok zápasu, keď Tencer našiel Gorbova, ktorý poslal hostí do vedenia. V 31. minúte ale Kremnica v podaní M. Janúcha vyrovnala. Brehy ale opäť išli do vedenia, keď Binda našiel Polcovu hlavu a ten preloboval brankára hostí. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú až do 62. minúty zápasu, kedy Vozár priťukol Bindovi, ktorý upravil na konečných 3:1 pre domácich.

II. TRIEDA SEVER

Ladomerská Vieska – Šašovské Podhradie 2:0 (2:0)
Góly: J. Netolický, vlastný gól (M. Čierny)

V slušnom stretnutí domáci potvrdili úlohu favorita a súpera zo Šašovského Podhradia zdolali v pomere 2:0. K výsledku prispel aj nešťastný vlastný gól M. Čierneho, ktorým domáci hosťom odskočili na rozdiel 2 gólov. O výsledku sa tak rozhodlo už v prvom polčase, kým v tom druhom sa zápas viac-menej dohrával.

Kremnické Bane – Trnava Hora 1:0 (1:0)
Góly: D. Privalinec

V prvom polčase mali väčšiu územnú prevahu domáci, z čoho pramenil gól na 1:0 v podaní D. Privalinca. V druhom polčase mali naopak prevahu hostia, ktorý však svoje šance nevyužili a domáci tak so šťastím vyhrali najtesnejším rozdielom v pomere 1:0.

Krahule – Nevoľné 2:1 (1:1)
Góly: M. Tokár, M. Hirschner – P. Baláž (11 m)

Skóre zápasu na Krahuliach otvoril M. Tokár a poslal tak domácich do vedenia. V 35. minúte zápasu však domáci hráč D. Ivan chytil loptu smerujúcu do brány, za čo mu rozhodca ukázal červenú kartu a nariadil pokutový kop, z ktorého vyrovnal P. Baláž. Domáci však v druhom polčase stiahli víťazstvo na svoju stranu, keď víťazný gól strelil M. Hirschner.

Ihráč – Hronská Dúbrava 3:0 (2:0)
Góly: M. Ivan 2×, D. Kollár (11 m)

Kopernica – Jastrabá 3:20 (0:7)
Góly: R. Kováč, J. Weis 2× – J. Janúch 6×, M. Henžel 3×, P. Mališ 2×, M. Hrmo 2×, L. Hric 2×, P. Mojžiška 2×, A. Mališ, R. Bajnok, P. Barboriak

Pitelová – Stará Kremnička 1:0 (0:0)
Góly: J. Sklenka

Stará Kremnička už v Pitelovej nevyhrala 5 rokov a séria pokračuje ďalej. Domáci začali svižne, súpera pritlačili, ale v prvom polčase gól ešte nedosiahli. V druhom polčase si šance vytvorili aj hostia, ale len 19-ročný brankár Pitelovej J. Forgáč podal výborný výkon. V 76. minúte sa J. Sklenka postaral o víťazný gól zápasu a Stará Kremnička tak zaknihovala prvú prehru v sezóne.

8. kolo – 6. 10. o 14.30 h:

Banská Štiavnica B – Ostrý Grúň 4:0 (4:0)
Góly: M. Čiliak 3×, M. Šoučík

V Banskej Štiavnici sa odohral iba jeden polčas, v ktorom domáci aj tak zrejme rozhodli o svojej výhre. Do druhého dejstva sa nenastúpilo z dôvodu nedostatočného počtu hráčov v poli na strane hostí. Do úvahy sa tak berie prvopolčasový stav v pomere 4:0.

Horné Hámre – Prestavlky 4:0 (2:0)
Góly: J. Ježko 2×, M. Herko, P. Prutkay

Malá Lehota – Dolná Trnávka 3:6 (2:3)
Góly: T. Červenák 2×, P. Pacalaj – M. Kopčan 2×, M. Struhár, R. Kysel, P. Kopčan, M. Kysel

V prvom polčase oslabené mužstvo domácich dokázalo ešte odolávať náporu hostí a aj gólovo to vyzeralo nádejne. V druhom polčase sa však prejavili absencie a kvalita na strane Dolnej Trnávky, ktorá vyhrala v pomere 6:3.

Banská Belá – Bzenica 1:2 (0:0)
Góly: J. Durbák – L. Rybár (11 m), M. Demko

Vyrovnaný prvý polčas pokračoval veľmi nervóznym druhým polčasom, v ktorom sa najskôr vedenia zásluhou J. Durbáka ujali domáci. Potom však rozhodca odpískal diskutabilnú penaltu pre hostí, ktorú premenil L. Rybár a v 76. minúte zápasu rozhodol o víťazstve Bzenice jej najlepší strelec M. Demko.

Prochot – Prenčov 1:2 (1:0)
Góly: J. Michalka – J. Brnák, M. Raučina

Vyhne – Sklené Teplice 6:0 (4:0)
Góly: M. Osika 2×, R. Benča 2×, M. Zuberník, T. Bugár

1. Prenčov 8 8 0 0 30:13 24
2. Vyhne 8 6 2 0 30:7 20
3. Bzenica 8 6 1 1 34:11 19
4. Dolná Trnávka 8 5 1 2 36:18 16