Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

13. kolo – 11. 10. o 17.30 h:

Senec – Pohronie 1:3 (0:1)
Góly: I. Ležaič – J. Sojka, F. Zvara, R. Paraj

Na klzkom trávniku začali domáci futbalisti aktívnejšie a už v 7. minúte si prvú vážnejšiu šancu vypracoval P. Orolín. Jeho pokus o obstrelenie brankára R. Packa zvnútra šestnástky smeroval však len tesne vedľa pravej žrde. Z protiútoku pohrozili aj hostia, keď prízemný center zľava prešiel celým pokutovým územím a domáci mali šťastie, že sa nedostal k voľnému J. Sojkovi. Potom Senčania zahodili aj ďalšie sľubné príležitosti a zákonite prišiel trest, keď si v 19. minúte centrovanú loptu našiel J. Sojka a M. Matlák bol na jeho hlavičku prikrátky. Snahu o vyrovnanie Senčanom uprieť nemožno, ale v rozhodujúcich okamihoch im chýbal na kopačkách väčší pokoj. L. Pomichalovej strele chýbali centimetre a vyrovnanie nepriniesla ani spolupráca R. Augustína s P. Orolínom.

Po zmene strán domáci opäť pritlačili nováčika na vlastnú polovicu, ale do vyložených šancí sa dostávali len sporadicky. Hostia z Pohronia boli v útoku oveľa nebezpečnejší. Hneď v úvode druhého dejstva M. Matlák zlikvidoval gólovú hlavičku V. Bobora, ale v 52. minúte bol už bezmocný proti dorážke F. Zvaru, ktorému krásne nacentroval práve V. Bobor. Streleckú smolu domáci prelomili o šesť minút neskôr, keď sa I. Držík drzo predral našou obranou a jeho nadýchaný center doplachtil na hlavu I. Ležaića. Domácich gól naštartoval a čoskoro mal na kopačke vyrovnanie aktívny R. Augustín, ktorého pokus však mieril nad bránu a v 75. minúte už diváci dvíhali ruky, ale strela R. Ujčíka skončila na brvne. Onedlho pomohla spojnica bránky aj domácim po strele D. Urgelu z priameho kopu a do tretice sa konštrukcia brány triasla po hlavičkovom zakončení domáceho R. Ujčíka. Senec vo veľkom nápore zabudol na zadné vrátka a R. Paraj v brejku sám zoči-voči M. Matlákovi nezaváhal a strelil gól na konečných 1:3.

Dnes chlapci z Pohronia zabojovali a dali zabudnúť na zápas s Podbrezovou. Vonku sa im podarilo streliť tri góly a to rozhodlo o ich víťazstve. Škoda len, že v zápase sa zranil R. Krivjančin, s čím sa bude musieť mužstvo do ďalšieho zápasu s Bardejovom vysporiadať a favorita potrápiť.

12 Liptovský Mikuláš 13 4 0 4 9 7:24

Ďalšie výsledky: Šaľa – Trnava B (1:2), Šamorín – Dubnica n. Váhom (0:1), Bardejov – L. Mikuláš (5:2), Podbrezová – Prešov (3:0), Michalovce – R. Sobota (3:1)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

11. kolo – 13. 10. o 14.30 h:

Pohronie B – Makov 2:5 (0:1)
Góly: R. Hudec, J. Dobrota – E. Le Giang 2×, P. Putorík 2×, T. Kucej

Nová Baňa – Dolná Tížina 1:0 (0:0)
Góly: M. Petráš (11 m)

Prvý polčas sa hral medzi šestnástkami a gól v ňom nepadol. Do druhého polčasu prišli domáci ako vymenení, vytvárali si šance a gólová odmena prišla v 63. minúte, keď hostia zahrali v pokutovom území rukou a z penalty sa trafil M. Petráš.

16 Tisovec 13 2 1 10 12:22 7

Ďalšie výsledky: Z. Poruba – Rakytovce (1:1), Kalinovo – Krásno n. Kysucou (0:0), Badín – Brusno (0:0), K. N. Mesto – Tisovec (1:0), Bytča – L. Štiavnica (2:0), Lučenec – Čadca (4:0)

IV. LIGA JUH

Žarnovica – Vinica 2:1 (1:1)
Góly: J. Šopa, P. Mikuška – C. Csatlos

V Žarnovici sa odohral zápas dobrej úrovne. V prvom polčase mali viac z hry domáci, ale svoje gólové šance zo začiatku nepremieňali. V 19. minúte sa ale po výbornej prihrávke M. Laurova presadil J. Šopa. V 40. minúte však hostia vyrovnali a do šatní sa odchádzalo za nezhodného stavu. V druhom polčase si domáci vytvorili stupňujúci tlak, ktorý vyústil do víťazného gólu v 70. minúte zápasu, keď najskôr T. Zelinka hlavičkoval do žrde, ale P. Mikuška sa už z dorážky nepomýlil.

Hnúšťa – Štiavnické Bane 1:1 (0:0)
Góly: T. Antal – P. Michalek

V Hnúšti diváci sledovali zápas pomerne slabej úrovne. Hostia nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, čo bolo miestami na ich aj vidieť. Celý zápas bol vyrovnaný a obidva góly padli po chybách v obrane. Zápas sa tak skončil zaslúženou deľbou bodov.

14 Veľký Krtíš 11 1 3 7 8:20 6

Ďalšie výsledky: Podbrezová B – Fiľakovo (1:0), Poltár – Zvolen (2:1), Detva – V. Krtíš (3:0), Kováčová – Revúca (2:0), Divín – voľný žreb, Málinec – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Hriňová – Repište 4:0 (0:0)
Góly: M. Purdek 2×, J. Šulek, J. Gelieň

Po vyrovnanom prvom polčase to hostia v druhom dejstve nezvládli a inkasovali až 4 góly. Prvý gól padol hneď v 1. minúte druhého polčasu, druhý gól domáci strelili z údajného offsaidu a potom v dôsledku riskantnej hry hostí v snahe aspoň skorigovať domácim vyšli 2 brejky a bolo po zápase.

14 Dudince 11 1 2 8 10:33 5

Ďalšie výsledky: Medzibrod – Priechod (6:2), Šalková – Krupina (6:0), Sásová – Podlavice (3:1), Dudince – Hrochoť (3:3), Č. Balog – Pliešovce (6:0), S. Ľupča – Jakub (0:0)

I. TRIEDA

Kremnica – Janova Lehota 3:0 (1:0)
Góly: M. Chladný, T. Hric, M. Palík

Kremnica mala v zápase výraznú prevahu, z ktorej vyťažila na šťastia hostí len 3 góly. Súper podal bezduchý výkon a pôsobil úplne neškodne.

Župkov – Brehy 4:1 (2:0)
Góly: M. Tomáš 2× (raz 11 m), P. Goral, R. Galeta – Rafaj

Rudno nad Hronom – Tekovská Breznica 0:5 (0:3)
Góly: I. Daniš, J. Juristy, M. Bicka, vlastný gól, R. Šabla

Hliník nad Hronom – Voznica 2:5 (2:2)
Góly: B. Vlačuha, D. Bosák – P. Blaho 2×, M. Blaho, J. Arvaj, J. Beňovský

Lovča – Slaská 5:1 (3:1)
Góly: M. Budinský, M. Rapčan 3×, M. Kukučka – vlastný gól (P. Kováč)

V prvom polčase zaujala po niekoľkých šanciach domácich až gólová strela M. Budinského na 1:0. O 2. minúty dostal hráč hostí L. Bahno červenú kartu za faul odzadu a začala sa presilovka domácich. Z následného priameho kopu zvýšil na 2:0 M. Rapčan. V 33. minúte sa hosťom podarilo znížiť, keď si po nedorozumení domácej obrany a brankára strelil P. Kováč vlastný gól. Potom domáci z tlaku a 3 dobrých šancí využili iba jednu, keď sa druhý-krát presadil M. Rapčan. V druhom polčase si 2 dobré šance vytvorili aj hostia. Kontaktným gólom sa však neskončila ani jedna, a tak domáci trestali najskôr tretím presným zásahom M. Rapčana a potom krásnym gólom M. Kukučku.

Lutila – Veľká Lehota 4:0 (4:0)
Góly: R. Kanina 2×, M. Hric, M. Mokroš

Hodruša-Hámre – Horná Ves 0:4 (0:1)
Góly: A. Širáň, V. Širáň, M. Kubík, D. Karakačanov

Domáci absolútne nezvládli zápas o 1. miesto a v domácom prostredí prehrali 0:4. Hostia sa ujali vedenia po chybe domáceho brankára. Domácim sa potom podarilo nastreliť žrď a to bolo viac-menej do polčasu všetko. V druhom polčase hrali hostia veľmi dobrú defenzívnu hru, z ktorej vyrážali do rýchlych a pre Hodrušu smrtiacich brejkov, z ktorých padli ďalšie 3 góly hostí, ktorí si tak utvrdili svoje postavenie na čele tabuľky.

Góly: M. Henžel

Na Jastrabej sa odohral vyrovnaný zápas, v ktorom boli hostia takmer vždy o krok vpred a lepšie kondične pripravení. Zápas rozhodol jeden gól v podaní M. Henžela.

Hronská Dúbrava – Kopernica 10:0 (4:0)
Góly: Z. Bezdeda 3×, M. Marko 4×, O. Janeček 2×, T. Gomory

Domáci mali celý zápas prevahu a súpera nepustili ani cez polovicu. Kopernica však hrala len s deviatimi hráčmi, čo zrejme prispelo k vysokej prehre. Kuriozitou zápasu bolo zranenie hlavného rozhodcu, ktorý musel byť nahradený.

Nevoľné – Ihráč 0:4 (0:2)
Góly: J. Kubík 2×, M. Gajdoš, D. Kollár

Po susedskom derby, na ktoré sa tešia hráči aj diváci, mali viacej dôvodov na radosť hostia, ktorí domácich predčili vo všetkých herných ukazovateloch a zaslúžene vyhrali.

Trnava Hora – Krahule 1:2 (1:1)
Góly: M. Ceplák – B. Kapusta, M. Hirschner

Vyrovnaný zápas sa odohral aj na Trnavej Hore. Prvý polčas sa skončil remízou 1:1, keď na gól M. Cepláka odpovedal B. Kapusta. Navyše v 20 min. dostal domáci S. Birner červenú kartu, čo sa v druhom polčase ukázalo ako kľúčové. Krahule svoju presilovku využili a v 81. minúte rozhodol o tesnej výhre hostí M. Hirschner.

Šašovské Podhradie – Kremnické Bane 0:1 (0:1)
Góly: M. Gavorník

Domáci síce boli herne lepší, ale v zápase nevyužili množstvo šancí. Prvý gól padol už v úvodných minútach, keď M. Gavorník poslal hostí do vedenia. Domáci sa potom usilovali vyrovnať, ale bez efektu, čo im prinieslo už ich deviatu porážku v sezóne a 270 minút bez streleného gólu.

Lovčica-Trubín – Ladomerská Vieska 2:1 (1:0)

9. kolo – 13. 10. o 14.30 h:

Sklené Teplice – Banská Štiavnica B 0:8 (0:2)
Góly: M. Ferenčík 3×, T. Beňadik 2×, M. Čiliak 2×, M. Potančok

Prenčov – Vyhne 0:2 (0:1)
Góly: R. Benča, M. Osika

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorý sa v 16. minúte ujali gólom R. Benču. Keďže domáci svoje šance nevyužili, do šatní odchádzali s jednogólovým mankom. V druhom polčase sa domáci snažili výsledok vyrovnať, ale hostia v 57. minúte zvyšovali na 0:2 v podani M. Osiku. Zaslúžene tak vyhrali a začínajú dýchať domácim na krk. Výborný výkon v zápase podali aj rozhodcovia.

Bzenica – Prochot 5:0 (2:0)
Góly: M. Demko 4×, M. Zliechovec

Dolná Trnávka – Banská Belá 3:0 (kontumácia)

Hostia na zápas nepricestovali z dôvodu nedostatku hráčov. Zápas sa bude s vysokou pravdepodobnosťou kontumovať, aj keď konečné rozhodnutie padne na rokovaní Oblastného futbalového zväzu Žiar nad Hronom.

Prestavlky – Malá Lehota 0:3 (0:0)
Góly: T. Červenák 2×, Ľ. Petľuš

Ostrý Grúň – Horné Hámre 0:3 (0:2)
Góly: T. Lipiansky, V. Majšniar, J. Ježko

Domáci nastúpili na zápas v oklieštenej zostave z dôvodu početných zranení. Hostia boli herne lepší a zaslúžene si domov odviezli plný počet bodov.

1. Prenčov 9 8 0 1 30:15 24
2. Vyhne 9 7 2 0 32:7 23
3. Bzenica 9 7 1 1 39:11 22
4. Dolná Trnávka 9 6 1 2 39:18 19
5. Banská Štiavnica 9 5 3 1 37:18 18
6. Horné Hámre 9 4 0 5 17:14 12
7. Banská Belá 9 4 0 5 22:20 12
8. Malá Lehota 9 3 0 6 20:28 9