Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

II. LIGA

15. kolo – 26. 10. o 17.30 h:

Michalovce – Pohronie 6:1 (3:0)
Góly: M. Božok 2× (raz 11 m), M. Hamuľak 2×, V. Janočko (11 m), vlastný gól (J. Sekereš) – M. Páleník

Pohronie na jednom z najkrajších štadiónov II. ligy a možno aj Slovenska pri umelom osvetlení odohralo zápas, ktorý odhalil všetky ich nedostatky a pred prekrásnou návštevou sa úplne herne prepadli. Prvý gól hostia dostali v 15. minúte po strate lopty na šestnástke súpera, keď sa domáci vyrojili, v plnom šprinte hostí prečíslili a M. Božok trafil šibenicu. O 3. minúty si dal po centri V. Janočka vlastný gól hlavou J. Sekereš a to hostí úplne položilo. Polčas uzavrel v 43. minúte najlepší strelec súťaže M. Hamuľák, keď si spracoval loptu na prsia, obranca M. Sedliak ho nepokryl a tak zvýšil na 3:0.

Druhý polčas hostia začali dobre, keď sa najprv M. Páleník nepresadil hlavou a neskôr R. Paraj prešiel cez troch hráčov a loptu napálil do domáceho brankára M. Rašku. V 60. minúte vyšiel domácim rýchly brejk v podaní D. Kunca, ktorého brankár R. Packo fauloval a V. Janočko z penalty pridal ďalší gól na 4:0. V 68. minúte Michalovce rozobrali obranu hostí a M. Hamuľákom zvýšili už na 5:0. V 75. minúte ušiel od polky ihriska M. Páleník a strelil jediný gól hostí. Potom si hostia vypracovali aj ďalšie šance, ale M. Páleník mieril hlavou vedľa a strelu F. Zvaru vyrazil M. Raška. Bodkou za stretnutím bol faul A. Úškrta a ďalšia penalta, z ktorej na konečných 6:1 uzavrel M. Božok. V nedeľu privíta Pohronie Šamorín, proti ktorému si bude chcieť napraviť chuť z nevydareného zápasu v Michalovciach.

12 Liptovský Mikuláš 15 5 0 5 10 8:26

Ďalšie výsledky: Senec – Podbrezová (1:1), Dubnica n. Váhom – Trnava B (2:3), Šaľa – R. Sobota (1:0), Šamorín – L. Mikuláš (1:0), Bardejov – Prešov (1:0)

MAJSTROVSTÁ REGIÓNU STRED

13. kolo – 27. 10. o 14.00 h:

Pohronie B – Tisovec 1:0 (1:0)
Góly: M. Blaškovič

Zápas medzi Pohroním a Tisovcom len potvrdil skutočnosť, že hral posledný s predposledným. Priebeh zápasu mal veľmi nízku úroveň, aj keď domáci celok mal mierne navrch. Napriek tomu sa do poslednej chvíle musel strachovať o výsledok, o ktorom rozhodol jediným gólom ešte v prvom polčase M. Blaškovič. Na konci si hostia ešte vytvorili mierny tlak, ale gól z neho nevyťažili.

Nová Baňa – Liptovská Štiavnica 1:0 (0:0)
Góly: M. Kminiak

V Novej Bani sa hral futbal medzi 16-kami, pričom menšia prevaha bola na strane domácich. V prvom polčase nastrelil M. Kminiak tyčku, dobrú šancu zahodil M. Polák, hlavička E. Jenesa tiež mierila vedľa bránky a ani brejk N. Baráka neskončil gólom. V druhom polčase prišlo vykúpenie, keď sa dobre uvoľnil M. Polák, ktorý našiel M. Kminiaka a ten skóroval. V 82. minúte ešte zahodil veľkú šancu M. Petráš, ale Nová Baňa si už tesnú výhru postrážila.

16 Tisovec 15 3 1 11 17:23 10

Ďalšie výsledky:K. N. Mesto – Krásno n. Kysucou (1:0), Lučenec – Makov (2:2), Čadca – D. Tížina (2:1), Bytča – Brusno (3:2), Kalinovo – Rakytovce (2:1), Badín – Z. Poruba (4:0)

IV. LIGA JUH

Žarnovica – Málinec 4:1 (3:0)
Góly: vlastný gól (M. Segeč), T. Šmondrk, P. Hudec, P. Mikuška – T. Ďurica

Domáca Žarnovica nastúpila do zápasu veľmi dobre a hneď od úvodu si vytvárala tlak. Jej územná prevaha nakoniec vyústila do 3 gólov. V druhom polčase domáci zvýšili na 4:0 a bolo viac-menej po zápase. Hosťom sa podarilo ešte skorigovať gólom T. Ďuricu, ale viac im domáci nedovolili. Výborný výkon podal aj domáci brankár J. Herold.

Kováčová – Štiavnické Bane 1:1 (1:0)
Góly: F. Goga – P. Michalek

Hostia začali lepšie a hneď od úvodu domácich tlačili. Nastolený tlak však nedokázali využiť a v 10. minúte sa tak po chybe v obrane hostí vedenia ujali domáci. V ďalšom priebehu pokračovala prevaha hostí, ale opäť sa im nedarilo skórovať. V druhom polčase sa domácim darilo držať tesný náskok. Hostia hrali ku koncu vabank, ktorý sa im vydaril a v 92. minúte vyrovnali gólom P. Michaleka.

14 Veľký Krtíš 13 2 4 7 13:24 10

Ďalšie výsledky: Hnúšťa – Zvolen (1:2), Detva – Vinica (1:0), Revúca – V. Krtíš (1:1), Divín – Fiľakovo (2:1), Podbrezová B – voľný žreb, Poltár – voľný žreb

V. LIGA SKUPINA C

Jakub – Repište 4:1 (3:0)
Góly: M. Trizna, M. Kubacký, M. Čief, T. Bielik – P. Ulbrík (11 m)

Domáci vyťažili z minima maximum, keď v prvom polčase z 3 šancí 3-krát skórovali. Hostia boli neschopní skórovať a jednoducho dnes im nebolo súdené vyhrať. Aj napriek prehre sú však s jesennou časťou spokojní a zimovať budú na výbornom 3. mieste.

14 Dudince 13 1 2 10 12:40 5

Ďalšie výsledky: Medzibrod – Hrochoť (5:0), Šalková – Podlavice (4:0), Dudince – Sásová (1:3), Č. Balog – Krupina (1:1), Hriňová – Pliešovce (1:0), S. Ľupča – Priechod (1:0)

Góly: M. Páleník, M. Rapčan (11 m), J. Páleník – J. Žembery

Hostia prišli do Lovče brániť, čo sa im darilo a navyše sa v 60. minúte po štandardnej situácii dostali do vedenia. Tento moment však naštartoval domácich a 3 gólmi zápas otočili vo svoj prospech.

Lutila – Voznica 2:1 (1:0)
Góly: R. Kanina 2× (raz 11 m) – J. Arvaj

Hodruša-Hámre – Slaská 3:0 (1:0)
Góly: R. Bocian 2×, R. Ološtiak

Domáci sa dostali do vedenia rýchlim gólom už v 3. minúte zápasu. S výsledkom sa uspokojili a dovolili hosťom nastreliť brvno a zahodiť jednu sľubnú šancu. V druhom polčase však hra patrila domácim, ktorí strelili od 46. do 79. minúty ďalšie 2 góly, niekoľko dobrých šancí zahodili a zaslúžene vyhrali.

Horná Ves – Veľká Lehota 5:0 (2:0)
Góly: A. Širáň 2×, D. Karakačanov 2×, M. Kubík

V Hornej Vsi sa hral dobrý futbal s dobrou návštevnosťou. Domáci len potvrdili úlohu favorita s najlepším útokom a najlepšou obranou v súťaži a hostí z Veľkej Lehoty poľahky zdolali v pomere 5:0. Kľúčom k úspechu nielen v tomto, ale aj v ostatných zápasoch jarnej sezóny bol predovšetkým výborný útok v zložení A. Širáň a D. Karakačanov, ktorý dovedna nastrieľal 32 gólov z celkového počtu 49. A. Širáň ako najlepší strelec súťaže sa presadil 18-krát a D. Karakačanov ako tretí najlepší strelec súťaže sa presadil 14-krát. Horná Ves tak bude s 8-bodovým náskokom zimovať na 1. mieste I. triedy, pričom ako jediná ju zatiaľ dokázala zdolať iba Kremnica.

II. TRIEDA SEVER

Hronská Dúbrava – Stará Kremnička 0:0 (0:0)

V Hronskej Dúbrave sa odohral slušný zápas, v ktorom podali dobrý výkon domáci, hostia aj rozhodcovia. Jediné, čo zápasu chýbalo, boli góly, ktorých sa prítomní diváci nedočkali. V závere zápasu približne v 80. minúte ukázal rozhodca R. Abrahámovi so Starej Kremničky po druhej žltej aj červenú kartu, ale zápas aj tak skončil zaslúženou bezgólovou remízou.

Nevoľné – Pitelová 2:3 (1:3)
Góly: M. Kapusta 2× – A. Paučo, M. Henžel, P. Barát

Domáci hrali celkom dobre, ale góly strieľali hostia. V prvom polčase doslova vyškolili domácich v efektivite a 3 gólmi si vytvorili pohodlný náskok. Domácim sa síce 2 gólmi M. Kapustu podarilo skorigovať na 2:3, ale vyrovnávajúci gól už nepridali. Krahule tak môže mrzieť nevydarený prvý polčas a hlúpe inkasované góly, pretože podali sympatický výkon, za ktorý si zaslúžili aspoň bod.

Trnavá Hora – Kopernica 3:0 (kontumácia)

Hostia na zápas nepricestovali z dôvodu nedostatku hráčov. Zápas sa bude s najvyššou pravdepodobnosťou kontumovať v prospech domácich.

Šašovské Podhradie – Ihráč 2:1 (1:0)
Góly: M. Mekíš, A. Kazár – P. Gajdoš

Na ihrisku v Šašove sa odohral zápas dobrej úrovne. V prvom polčase sa domáci ujali vedenia gólom M. Mekíša. Potom hostia vyrovnali hru, ale kontaktný gól im domáci streliť nedovolili. To sa hosťom podarilo až v 50. minúte druhého polčasu, keď sa presadil P. Gajdoš. Od tohto momentu dostal zápas náboj, šance sa striedali na oboch stranách a tiež obaja brankári podali výborný výkon. Nakoniec sa viacej šťastia priklonilo na stranu domácich, keď v 85. minúte o všetkom rozhodol víťazným gólom A. Kazár.

Lovčica-Trubín – Krahule 3:2 (2:1)
Góly: M. Fabian 2×, O. Žňava – M. Žiarny, B. Grossmann

Domáce mužstvo v poslednom zápase jesene od začiatku tlačilo, avšak z prvého gólu sa tešili hostia, keď samostatný nájazd na brankára Lovčice premenil M. Žiarny. Domáci však od tohto momentu zvýšili aktivitu a o vyrovnanie sa postaral M. Fabian. Navyše pred koncom prvého polčasu poslal domácich do vedenia peknou strelou k žrdi O. Žňava. Druhý polčas sa hral väčšinou medzi 16-kami až do 67. minúty, keď po nedorozumení obrany a brankára Krahúl skóroval druhý-krát M. Fabian. Následne opäť zabrali aj hostia a B. Grossmann strelil kontaktný gól. V závere zápasu mohol M. Fabian skompletizovať svoj hat-trick, ale hlavný rozhodca odpískal po jeho súboji s brankárom nezmyselný faul a vsietený gól tak neplatil.

Ladomerská Vieska – Kremnické Bane 2:0 (1:0)
Góly: R. Škriniar, J. Netolický

V priemernom zápase s množstvom šancí na strane domácich sa len dve z nich skončili gólmi. Hostia síce tiež pár-krát ohrozili bránku L. Viesky, ale gól streliť nedokázali. A tak góly R. Škriniara a J. Netolického stačili domácim na výhru v pomere 2:0.

Góly: M. Blahút, R. Blahút – M. Ferenčík

Podľa slov Jána Dolinského v „El Clásicu“ pod Sitnom rozhodla o víťazstve domácich väčšia túžba a bojovnejšie srdce. Vedenia sa napriek prevahe hostí ujali domáci gólom M. Blahúta, ale B. Štiavnica už o 3. minúty vyrovnala v podaní mladšieho M. Ferenčíka a prvý polčas tak skončil remízou. V druhom polčase sa hra vyrovnala a domácim vyšiel brejk, s ktorého rozhodol svojím gólom R. Blahút. Prenčov tak zvíťazil tesným jednogólovým rozdielom a s určitosťou tak prezimuje na čele tabuľky.

Bzenica – Sklené Teplice 16:1 (8:1)
Góly: M. Demko 5×, M. Kliman 4×, M. Kačák 3×, J. Mališ, M. Meliš, M. Krištof, J. Dekýš – M. Horný (11 m)

Dolná Trnávka – Vyhne 4:1 (3:1)
Góly: M. Struhár, P. Kopčan 2×, R. Kysel – S. Hlinka

Zápas najlepšieho útoku proti najlepšej obrane vyšiel jednoznačne domácim, ktorý od úvodu zápasu boli na ihrisku lepším mužstvom. Domáci viedli už od 4. minúty gólom P. Kopčana. Hostia strelili kontaktný gól v 14.minúte, keď sa z priameho kopu presadil S. Hlinka. Domáci ale pokračovali v dobrom výkone a v 20. minúte sa opäť dostali do vedenia, keď nariadený pokutový kop premenil M. Struhár. O minútu neskôr strelil krásny gól z 20-tich metrov R. Kysel a do konca polčasu brankár hostí P. Bosák ešte niekoľko šancí domácich zneškodnil. V druhom polčase pridal v 51. minúte svoj druhý gól P. Kopčan a zariadil tak prvú jesennú prehru Vyhieň. Poďakovanie za výkon v zápase si zaslúžia všetci domáci hráči aj fanúšikovia.

Prestavlky – Prochot 4:3 (2:2)
Góly: R. Kráľ, R. Štyriak 2×, M. Haring – M. Liner 2×, J. Michalka

Pred peknou diváckou kulisou v Prestavlkoch sa po dlhých rokoch hralo derby, v ktorom diváci mohli sledovať kvalitný futbal s prelievaním útokov a šancami na oboch stranách. Dovedna padlo 7 gólov, pričom o jeden presný zásah viac si pripísali domáci, ktorí zdolali Prochot v pomere 4:3.

Ostrý Grúň – Banská Belá 4:1 (2:1)
Góly: M. Bielik, M. Uram, S. Šuriansky, M. Michalov – R. Lacko

Horné Hámre – Malá Lehota 4:2 (2:2)
Góly: M. Laurov 2×, A. Sitarčík, M. Herko – T. Červenák, M. Hrubý

1. Prenčov 11 10 0 1 35:17 30
2. Bzenica 11 8 2 1 55:12 26
3. Vyhne 11 7 3 1 33:11 24
4. Dolná Trnávka 11 7 1 3 45:22 22