Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne výsledky a tabuľky

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne výsledky a tabuľky

II. LIGA ZÁPAD

11. kolo – 5. 10. o 14.30 h:

Pohronie A – Nové Mesto nad Váhom 2:0 (2:0)
Góly: M. Páleník, J. Sekereš (11 m)

Pohronie doma uspelo a posledné Nové Mesto nad Váhom zdolalo v pomere 2:0, aj keď víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko. Domáci skórovali už z prvej vážnej akcie, keď brankárovi hostí A. Chovanovi vypadla lopta z náručia a M. Páleník pohodlne poslal loptu do siete. V 20. minúte po centri D. Urgelu nebezpečne strieľal P. Abrahám a neskôr M. Páleník minul bránku hlavou. V 22. minúte mali hostia ich najväčšiu šancu, keď na päťke P. Miklovič v sklze mieril iba tesne vedľa. V 25. minúte si vymenil P. Šenk loptu s M. Páleníkom a svojou strelou trafil žrď. O minútu obranca hostí fauloval P. Orolína a z nariadeného pokutového kopu zvýšil J. Sekereš na 2:0.

Druhý polčas domácim vôbec nevyšiel. V 62. minúte pálil mimo v dobrej šanci D. Urgela a následne hostia v 65. minúte nastrelili žrď. Záver patril hosťom, ktorí hrozili takmer z každého protiútoku, ale Pohronie to ustálo a svoj náskok si postrážilo. V nedeľu privíta na domácom trávniku tabuľkového suseda zo Šamorína.

12 Nové Mesto n. Váh. 11 0 2 9 5:23 2

Ďalšie výsledky: Šamorín – Dubnica n. Váh. (4:1), Šaľa – Sereď (1:1), Senec – Nitra (2:2), Bratislava B – Skalica (1:2), Trnava B – Žilina B (1:2)

III. LIGA

Dohrávka 7. kola – 1. 10. o 15.00 h:

Žarnovica – Námestovo 0:1 (0:0)
Góly: S. Putorík

V prvom polčase dominovali hostia, ktorí mohli o výsledku rozhodnúť, ale všetky svoje šance zahodili. Treba však pochváliť aj domáceho brankára J. Herolda, ktorý Žarnovicu niekoľkokrát podržal. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ale ich šance väčšinou končili na úrovni 16-tky bez vyložených streleckých príležitostí. V 71. minúte sa hostia dočkali a S. Putorík strelil úvodný gól. Najväčšiu gólovú príležitosť Žarnovice zahodil J. Žiak v 76. minúte, keď ho v čistej šanci vychytal brankár hostí. Potom si už ale Námestovo tesný náskok ustrážilo a domov si odviezlo všetky body.

10. kolo – 5. 10. o 14.30 h:

Liptovský Hrádok – Pohronie B 2:1 (1:1)
Góly: A. Rakučiak, M. Blaščik – M. Jurkovič

Juniori cestovali do Liptovského Hrádku potvrdiť zlepšený výkon z predchádzajúceho stretnutia proti silnému Makovu a už v 17. minúte sa Pohrončania ujali vedenia, keď sa na ľavej strane uvoľnil A. Nemec, ideálne prihral M. Jurkovičovi, ktorý nezaváhal a otvoril skóre zápasu. Hostia sa však dlho z vedenia netešili, keď v 22. minúte vyrovnal po rohovom kope domáci A. Rakučiak. Ešte predtým sa výborným zákrokom zaskvel brankár hostí R. Tatár. Hostia boli stále aktívny, tlačili sa do súperovej brány a vytvárali si šance. V 34. minúte sa „preštrikoval“ stredom domácej obrany A. Nemec, ale sám zoči-voči brankárovi neuspel. V 39. minúte J. Homola ideálne uvoľnil V. Kukučku, ktorého tak isto ako A. Nemca vychytal brankár domácich.

V 2. polčase boli hostia opäť lepším mužstvom. V 51. minúte brankár R. Tatár zneškodnil šancu najlepšiemu strelcovi domácich M. Babicovi. V 58. minúte opäť prešiel stredom obrany aktívny A. Nemec, ale sám pred domácim brankárom opäť neuspel. Streleckú nemohúcnosť hostí potrestali domáci, keď v 73. minúte z priameho kopu vymietol „šibenicu“ M. Blaščík. V samom závere ešte domáci len s námahou odvrátili rohový kop hostí, ktorí opäť vyšli v dobrom zápase naprázdno, keď doplatili už nie prvý krát v tejto sezóne na streleckú mizériu a nepremieňanie vyložených gólových príležitostí. V sobotu 11. októbra o 14:30 hod. privítajú juniori na svojom ihrisku mužstvo z Brusna.

Teplička nad Váhom – Nová Baňa 2:1 (0:0)

16 POHRONIE B 11 2 1 8 7:26 7

Ďalšie výsledky: Rakytovce – Námestovo (0:1), Čadca – Bytča (1:0), Kremnička – Martin (1:1), Brusno – Lučenec (2:0), Krásno n. Kys. – Kalinovo (1:0)

V. LIGA SKUPINA C

Šalková – Voznica 1:1 (0:1)
Góly: L. Palovič – J. Arvaj

Voznica po prvom triumfe v V. lige nad Priechodom získala dôležitý bod aj na horúcej pôde v Šalkovej. Gólový účet otvoril v 27. minúte J. Arvaj, ktorý po rýchlej akcii sám zoči-voči domácemu brankárovi nezaváhal. V druhom polčase domáci dobíjali bránu hostí a dočkali sa v 78. minúte, keď sa presadil L. Palovič. Hostia však domácim viac gólov nepustili a zo Šalkovej si tak odviezli cennú remízu.

Štiavnické Bane – Slovenská Ľupča 2:3 (1:2)
Góly: P. Michalek, M. Blaškovič (11 m) – A. Ľuptovčiak, V. Giertl, J. Urbančok (11 m)

Domáci začali aktívnejšie a hneď v úvode zahodili 2 sľubné šance. Hostia ich následne potrestali gólom v 13. minúte a v 28. minúte sa im podarilo skóre navýšiť na 0:2. O pár minút na to však P. Michalek znížil a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:2. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie a keď v samom závere hrali vabank, hosťom sa vydaril rýchly protiútok a z následnej penalty zvýšili na 1:3. Domáci už v 90. minúte len korigovali na 2:3 z kopačky M. Blaškoviča, keď rozhodca odpískal penaltu aj na druhej strane, ale viac už s výsledkom spraviť nestihli.

Repište – Čierny Balog 1:2 (1:0)
Góly: P. Ulbrík – J. Auxt, M. Meškan

Repište odohralo zápas dvoch polčasov, keď v tom prvom dominovalo, vytvorilo si niekoľko dobrých gólových šancí, z ktorých jednu premenil na gól P. Ulbrík. Ešte predtým však v 8. minúte zápasu zahodil penaltu V. Gašpir, čo domácich mohlo v ďalšom priebehu mrzieť. V druhom polčase totiž hostia domácich predčili vo všetkých herných ukazovateľoch, výsledok otočili a zaslúžene vyhrali.

14 VOZNICA 9 1 1 7 10:30 4

Ďalšie výsledky: Badín B – Priechod (2:1), Pliešovce – Sásová (2:2), Hrochoť – Bacúch (1:0), Medzibrod – Lieskovec (1:1)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Hliník nad Hronom 1:1 (1:1)
Góly: P. Karásek – Š. Krčmárik

Hodruša-Hámre – Lutila 7:1 (4:0)
Góly: M. Frim 4× (raz 11 m), R. Bocian 2×, vlastný gól (J. Vanko) – P. Sedliak

Kremnica – Lovča 1:2 (1:1)
Góly: R. Urgela – M. Rapčan, M. Páleník

V Kremnici sa hral zaujímavý zápas na ťažkom teréne, v ktorom sa viac šťastia priklonilo na stranu hostí. V úvode prvého polčasu boli domáci lepším mužstvom, ale v 22. minúte sa dostali do šance hostia a domáci brankár M. Lachký musel faulovať, za čo si vyslúžil červenú kartu. Domáci sa aj napriek početnej nevýhode ujali vedenia, keď sa v 35. minúte presadil R. Urgela, ale hostia ešte do polčasu stihli vyrovnať. V druhom polčase hrala oslabená Kremnica bojovne, 2-krát nastrelila žrď a najväčšiu šancu zahodil M. Chladný, keď nepremenil penaltu po ruke v pokutovom území. Hostia následne trestali a z protiútoku po chybe v domácej obrane strelili víťazný gól. Domáci už odpovedať nedokázali a tak Lovča si z Kremnice odviezla plný bodový zisk.

Veľká Lehota – Banská Štiavnica 1:5 (0:3)
Góly: M. Kocian – M. Zuberník 2×, R. Kmeť, R. Chmelina 2×

Bzenica – Horná Ves 3:2 (2:1)
Góly: T. Bielik 2×, M. Považan – D. Karakačanov (11 m), V. Širáň

Zápas začali domáci tlakom a po niekoľkých šanciach nakoniec T. Bielik v 9. minúte vsietil úvodný gól. Hosťom sa potom podarilo vyrovnať z pokutového kopu, ale T. Bielik ešte pred koncom prvého dejstva vrátil vedenia opäť na stranu domácich. V druhom polčase sa hostia snažili vyrovnať a vytvorili si aj hernú prevahu, ale bránu nevedeli vážnejšie ohroziť. V 87. minúte Bzenica vystriedala a čerstvý M. Považan hneď po svojom príchode strelil víťazný gól. Hostia ešte v závere korigovali, keď si vlastný gól strelil M. Kliman. Rozhodcovia však gól nakoniec pripísali V. Širáňovi.

Góly: M. Kapšo, vlastný gól (A. Paučo), M. Králik

Na Krahuliach sa hral zápas kola, ktorý lepšie zvládli domáci, keď sa najskôr o prvé dva góly postaral M. Kapšo, pričom druhý gól bol zapísaný ako „vlastenec“ A. Pauča. V 77. minúte pečatil konečný stav bojovného a korektného zápasu M. Králik, ktorý uzavrel skóre na konečných 3:0.

Kopernica – Lovčica-Trubín 0:12 (0:4)
Góly: M. Kováč 4×, M. Vrtík 2× (raz 11 m), J. Vrtík 2×, P. Vrtík, F. Pilník, I. Bajnok, T. Benko

Kremnické Bane – Ladomerská Vieska 1:1 (1:0)
Góly: D. Kostoláni – J. Lepšík

Kremnické Bane aj napriek oklieštenej zostave podali bojovný výkon a v konečnom zúčtovaní s Ladomerskou Vieskou uhrali zaslúženú remízu. Úvodný gól vsietili domáci zásluhou D. Kostolániho, ale hostia v druhom polčase vyrovnali, keď sa trafil J. Lepšík. Potom už viac gólov nepadlo, na čom mal leví podiel aj domáci brankár M. Majda.

Nevoľné – Jastrabá 0:4 (0:1)
Góly: L. Hric, J. Janúch (11 m), M. Henžel 2×

Trnava Hora – Hronská Dúbrava 0:1 (0:1)
Góly: M. Grofik

Hostia sa ujali vedenia už v 5. minúte zápasu, keď sa po dobre rozohranom priamom kope presadil M. Grofik. V ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná a domáci sa usilovali o vyrovnanie. Svoje šance však nevyužili a tak úvodný gól zo začiatku zápasu bol zároveň aj gólom rozhodujúcim.

Sklené Teplice – Prestavlky 0:0 (0:0)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná. V druhom dejstve prevzali iniciatívu domáci, ktorí si vytvorili tlak aj šance, ale jalová koncovka im neumožnila streliť víťazný gól. Zápas sa teda skončil bez gólov a deľbou bodov.

Hronský Beňadik – Rudno nad Hronom 2:1 (2:0)
Góly: M. Lempochner 2× – M. Valko

Malá Lehota – Dolná Trnávka 0:2 (0:1)
Góly: P. Kopčan, R. Kysel

Malá Lehota podala najhorší výkon jesennej časti sezóny a doma zaslúžene podľahla Dolnej Trnávka v pomere 0:2. Domáci odohrali veľmi divný zápas s jalovou koncovkou a hostia si bez väčších problémov odviezli domov všetky body.

Banská Belá – Ostrý Grúň 0:3 (0:2)
Góly: Ľ. Štefanča, S. Šurianský 2×

Vyhne – Horné Hámre 2:4 (2:2)
Góly: M. Barborík, M. Kašiar (11 m) – D. Nasvetr, S. Truska 2× (raz 11 m), A. Šoučík

Prenčov – Prochot 7:2 (5:0)
Góly: R. Blahút 3×, M. Blahút 2×, P. Blahút, J. Dolinský – P. Rosenberg, M. Bugár

Domáci vstúpili do zápasu vo veľkom štýle a do polčasu hosťom nastrieľali 5 gólov. V druhom polčase pokračovali v nastolenom trende, ale po siedmom góle mierne poľavili, čo hostia využili a skorigovali na konečných 7:2.

1. Horné Hámre 6 6 0 0 36:4 18
2. Prenčov 8 5 1 2 40:18 16
3. Ostrý Grúň 8 5 0 3 18:10 15
4. Malá Lehota 7 4 1 2 17:13 13
5. Dolná Trnávka 8 4 0 4 12:14 12
6. Banská Belá 7 3 2 2 22:11 11
7. Vyhne 8 2 5 1 17:15 11
8. Hronský Beňadik 8 3 0 5 11:22 9