Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku Ako dopadol víkendový futbal? KOMPLETNÝ PREHĽAD s aktuálnymi výsledkami + tabuľky!

II. LIGA ZÁPAD

13. kolo – 19. 10. o 14.00 h:

Pohronie A – Dubnica nad Váhom 2:1 (1:1)
Góly: M. Páleník, vlastný gól (M. Šupák) – M. Sečány

Hostia sa hneď zo svojej prvej akcie ujali vedenia, keď z uhla strelil pomerne šťastný gól M. Sečány. Potom sa začal festival zahodených šancí v podaní domácich. V 9. minúte A. Nemec krásne zacentroval a M. Páleník sám pred brankárom hlavičkoval vedľa. V 17. minúte posunul P. Abrahám hlavou loptu M. Páleníkovi, ktorý sa v samostatnom nájazde nepomýlil a strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. V 19. minúte P. Abrahám vysunul A. Nemca, ktorý išiel sám na brankára, ale druhý gól domácich nepridal. O chvíľu nato si to A. Nemec zopakoval a neskôr ho napodobnil aj J. Sojka. V 44. minúte P. Abrahám našiel v päťke M. Páleníka, ale ani ten meter pred prázdnou bránou nedokázal loptu upratať do siete. Neskôr ho napodobnil aj D. Urgela, ktorý zo šiestich metrov vyslal len slabú strelu do náručia brankára Dubnice.

V 50. minúte D. Urgela našiel P. Šenka, ten centrom našiel P. Abraháma, ktorý však nespracoval loptu na päťke. V 54. minúte išiel P. Abrahám sám na brankára, ale loptu poslal iba do neho. V 67. minúte centroval L. Pelegrini, M. Páleník posunul hlavou na päťku a hosťujúci M. Šupák s prehľadom a na šťastie domácich prekonal svojho brankára. V 70. minúte mohol svoj prvý dotyk s loptou premeniť na gól L. Garaj, ale aj ten v koncovke zlyhal. Potom sa prestriedalo a domáci sa začali obávať o výsledok. Nakoniec to však zvládli a zaknihovali veľmi dôležité víťazstvo. V nedeľu o 10:30 hod. cestujú do hlavného mesta, kde si zmerajú sily proti jeho B-výberu.

12 Nové Mesto n. Váh. 13 0 2 11 5:25 2

Ďalšie výsledky: Šamorín – Bratislava B (1:2), Nové Mesto n. Váh. – Trnava B (0:1), Skalica – Šaľa (3:0), Žilina B – Senec (1:0), Sereď – Nitra (1:2)

III. LIGA

12. kolo – 19. 10. o 14.00 h:

Kremnička – Pohronie B 5:1 ()
Góly: L. Laksik 2×, J. Herich, M. Tužinský, R. Ďurič – vlastný gól (M. Bíreš)

Mladí Juniori nastúpili proti vyspelému a skúsenému mužstvu. Hrubé chyby v defenzíve ich stáli lepší výsledok, keď prvé štyri góly padli po štandardných situáciách, t. j. po autovom vhadzovaní a 3-krát z rohového kopu. Až piaty gól domácich padol z hry, keď si stredom zbehol R. Ďurič a sám zoči-voči brankárovi vedel, ako s ponúknutou šancou naložiť. Domácich navyše môže mrzieť, že v závere zápasu sa zranil J. Homola. V stredu 22.10. o 14:00 hod. odohrá Pohronie na domácom ihrisku dohrávku 7.kola s lídrom tabuľky Tepličkou nad Váhom a v sobotu 25.10. o 14:00 hod. ukončí jesennú časť súťaže tiež na domácom ihrisku s Krásnom nad Kysucou.

Makov – Nová Baňa 4:0 (3:0)
Góly: E. Le Giang, T. Kucej 2×, R. Planeta

Brusno – Žarnovica 1:2 (0:1)
Góly: Š. Púchy – R. Černák, L. Blaščik

V prvom polčase boli aktívnejší a lepší hostia, ale do vedenia mohli ísť v 40. minúte domáci. Brankár hostí J. Herold fauloval útočiaceho hráča a rozhodca odpískal penaltu, ktorú však P. Belko nepremenil. Hostia hneď nato mohli domácich potrestať, ale L. Blaščik v dobrej šanci trafil iba brvno. V 45. minúte však J. Žiak našiel R. Černáka a ten poslal hostí do vedenia. V druhom polčase sa domáci usilovali o vyrovnanie, ale gól padol do opačnej brány, keď sa po rohovom kope J. Žiaka presadil L. Blačšik. Domáci ihneď odpovedali a Š. Púchy znížil na 1:2. Strelec gólu bol však následne po druhej žltej karte vylúčený a domácim sa situácia skomplikovala. V 88. minúte zahodil ešte veľkú šancu L. Blaščik, keď v dobrej šanci neprekonal domáceho brankára, ale potom si už hostia v početnej výhode výsledok postrážili a v Brusne tak získali všetky 3 body.

16 POHRONIE B 13 2 1 10 9:34 7

Ďalšie výsledky: Rakytovce – Teplička n. Váh (0:3), Čadca – Námestovo (2:2), L. Hrádok – Bytča (2:0), Krásno n. Kys. – Lučenec (0:4), Kalinovo – Martin (1:1)

V. LIGA SKUPINA C

Štiavnické Bane – Priechod 1:2 (0:1)
Góly: M. Blaškovič (11 m) – P. Penov, P. Šulaj

V prvom polčase sa domáci aj hostia trápili a predvádzali futbal bez vážnejších šancí. Až v 43. minúte zachytil P. Penov „malú domov“ domácemu brankárovi a Priechod viedol 0:1. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie a hostia hrozili hlavne z brejkových situácií. Všetko podstatné sa ale odohralo až v závere zápasu. V 85. minúte hráč hostí V. Kmeť zabránil rukou gólu, za čo si vyslúžil červenú kartu a z nariadenej penalty M. Blaškovič vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, tak hostia z poslednej šance v 96. minúte zápasu po rohovom kope zásluhou P. Šulaja strhli víťazstvo na svoju stranu a Štiavnické Bane tak ostali bodovo naprázdno.

Repište – Voznica 1:0 (0:0)
Góly: P. Ulbrík

V Repišti sa hralo regionálne derby pred peknou diváckou kulisou, ktoré tesne vyhrali domáci. Tí mali počas celého zápasu územnú prevahu a vytvárali si množstvo šancí, ale ani jednu z nich nedokázali premeniť na gól. Lopta sa dostala za chrbát brankára Voznice až v 70. minúte, keď P. Ulbrík ďalekonosnou strelou rozhodol o víťazstve domáceho celku.

14 VOZNICA 12 2 1 9 16:35 7

Ďalšie výsledky: Badín – Šalková (0:3), Pliešovce – Bacúch (3:1), Hrochoť – S. Ľupča (3:2), Medzibrod – Č. Balog (7:1), Sásová – Lieskovec (3:2)

Góly: R. Urgela 2×, M. Schmidt

V Kremnici sa odohral priemerný zápas, v ktorom boli úspešnejší domáci. Tým akoby uškodilo rýchle vedenie, pretože po ňom sa hra vyrovnala. Ešte predtým zahodili domáci 2 dobré šance, ale potom musel vytiahnuť 2 dobré zákroky aj brankár Kremnice. V druhom polčase sa pokračovalo v nastolenom trende z prvého polčasu a aj napriek snahe hostí o vyrovnanie, domáci pridali aj druhý gól z kopačky M. Schmidta. Neskôr zvýšil peknou strelou na 3:0 R. Urgela a svojím druhým gólom v zápase tak poistil víťazstvo Kremnice v pomere 3:0.

Veľká Lehota – Hliník nad Hronom 3:2 (1:1)
Góly: A. Víglaský (11 m), T. Víglaský, P. Kocian (11 m) – J. Mališ, P. Mališ

Bzenica – Lovča 2:2 (0:1)
Góly: M. Kliman, L. Rybár – R. Neuschl (11 m), M. Páleník

Domáci začali veľmi vlažne a hostia boli lepším mužstvom. Zaslúžene sa aj ujali vedenia 0:2, keď sa z penalty presadil R. Neuschl a druhý gól pridal M. Páleník. Skóre mohol R. Neuschl ešte vylepšiť, ale svoju druhý penaltu v zápase nepremenil. Domáci vyrovnali až v posledných minútach druhého polčasu, keď gólmi M. Klimana a L. Rybára uzavreli skóre zápasu na konečných 2:2.

Brehy – Banská Štiavnica 3:3 (1:1)
Góly: M. Polc 2× (2× 11 m), I. Tužinský – M. Zuberník 2× (raz 11 m), R. Chmelina

V Brehoch sa hral divoký zápas, v ktorom prvé 3 góly padli z penalty. Tú úvodnú premenil M. Polc v 18. minúte zápasu, ale už o 2 minúty vyrovnal z bieleho bodu M. Zuberník. V druhom polčase v 47. minúte po ruke v pokutovom území M. Polc premenil aj svoju druhú penaltu, ale hostia opäť odpovedali, keď sa tento-krát už z hry presadil R. Chmelina. V 67. minúte I. Tužinský poslal 3-krát v zápase domácich do vedenia, ale hostia aj 3-krát vyrovnali, keď druhým gólom v zápase spečatil v 88. minúte remízu 3:3 M. Zuberník.

Kremnické Bane – Kopernica 6:2 (3:1)
Góly: M. Kocka 2×, R. Lupták, M. Gavorník, M. Hlaváč, M. Majda – M. Kováč, J. Daubner

Domáce mužstvo vyhralo zaslúžene a do tabuľky si pripísalo ďalšie 3 body. Kto si však na začiatku myslel, že to bude voľná jazda a jasné víťazstvo domácich, bol na veľkom omyle. Hostia podali bojovný výkon a očakávaná voľná jazda tak bola napokon povinnou jazdou s konečným skóre 6:2.

Nevoľné – Pitelová 3:3 (1:3)
Góly: J. Stoličný, M. Kapusta, L. Novodomec – M. Henžel 2×, F. Ponický

Hostia prišli na Nevoľné s víťaznými ambíciami, ktoré sa im zo začiatku aj darilo napĺňať. V priebehu prvého polčasu si vytvorili pohodlný náskok 0:3, ale v závere sa Nevoľnému podarilo skorigovať. V druhom polčase domáci bojovným výkonom vyrovnali na 3:3. Hostia mohli ešte prikloniť misky váh na svoju stranu, ale ich najväčšia šanca skončila iba v brvne domácej brány. Nevoľné tak uhralo s Pitelovou cennú remízu.

Trnava Hora – Šašovské Podhradie 1:2 (0:0)
Góly: L. Struhár – M. Petro 2×

Prvý polčas bol bezgólový s hernou prevahou domácich, ktorí zahodili minimálne 5 dobrých šancí. V druhom polčase ich hostia vyškolili v efektivite a 2 rýchlymi gólmi z brejkov sa ujali vedenia 0:2. Domáci už v závere len korigovali na konečných 1:2.

Hronská Dúbrava – Jastrabá 1:2 (1:1)
Góly: J. Cibula – L. Hric, M. Henžel

Vo vyrovnanom zápase, ktorému by viac svedčila remíza Jastrabá zdolala Hronskú Dúbravu v pomere 2:1. Zápas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami, šancí bolo málo a hostia vyťažili z minima maximum, keďže strelili o jeden gól viac ako domáci.

Dohrávka 1. kola – 19. 10. o 14.00 h:

Sklené Teplice – Dolná Trnávka 1:3 (0:2)
Góly: T. Beňo – P. Kopčan, Ro. Boška 2×

Malá Lehota – Hronský Beňadik 4:3 (2:2)
Góly: A. Tisovský 2×, Dáv. Tisovský, Z. Pavlík (11 m) – T. Mezö, F. Mlinka, L. Forgáč

Banská Belá – Rudno nad Hronom 1:0 (0:0)
Góly: J. Durbák (11 m)

Vyhne – Ostrý Grúň 2:1 (2:0)
Góly: P. Hudec, M. Barborík – S. Šurianský

Prenčov – Prestavlky 6:0 (3:0)
Góly: J. Báťo, Š. Beňovic, M. Chovan, M. Blahút 2×, R. Blahút

Domáci sa rozbiehali pomalšie, no v druhej polovici prvého polčasu sa im po štandardných situáciách podarilo streliť 3 góly. V druhom polčase už potom viac-menej kontrolovali hru a pridali aj ďalšie góly hlavne po štandardných situáciách, ktoré im v tomto zápase na rozdiel od tých predošlých mimoriadne vychádzali.

Prochot – Horné Hámre 2:2 (1:1)
Góly: L. Vicenc, Z. Kmeť – D. Nasvetr, T. Šmondrk

Hostia boli síce technickejší a futbalovejší, ale domáci svojou bojovnosťou ukázali, že sa proti nim dá hrať a keď na úvodný gól L. Vicenca odpovedal ešte v prvom polčase D. Nasvetr a v druhom poslal hostí do vedenia T. Šmondrk, nevzdali sa a v 80. minúte Z. Kmeť vyrovnal na konečných 2:2. Horné Hámre tak prišli o vôbec prvé body v tejto sezóne a Prochoť tak vybojoval veľmi cennú remízu.

1. Horné Hámre 8 7 1 0 43:6 22
2. Prenčov 10 6 1 3 46:23 19
3. Ostrý Grúň 10 6 0 4 22:12 18
4. Dolná Trnávka 10 6 0 4 20:17 18
5. Vyhne 10 4 5 1 24:17 17
6. Malá Lehota 9 5 1 3 23:19 16
7. Banská Belá 9 4 2 3 25:16 14
8. Prochot 10 2 3 5 16:25 9