Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalu...

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA. Žiar24 vám ich opäť prináša ako prvý.

[color=#cc0000]­[size=14]MAJSTROV­STVÁ REGIÓNU STRED[/size][/co­lor] 4. kolo – 26. augusta o 16.00 hod.

D. Tížina-B. Štiavnica 2:1

MFK N. Baňa-Žilina B 1:1 (1:0) Góly: Farkaš

Zápas vysokej úrovne. Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí si vypracovali gólové šance, ale dokázali premeniť len jednu. Domáci mohli svoj náskok aj zvýšiť, ale “tutovka“ Farkaša bola zneškodnená hosťujúcim brankárom. V druhom polčase prebrali iniciatívu hostia a z rohového kopu vyrovnali na 1:1. Do konca zápasu sa hral vyrovnaný zápas a každé mužstvo si vypracovalo ešte po dve šance, ktoré však ostali nevyužité a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou. ** Pohronie A B -Kalinovo (So 25. augusta) 0:3** (0:1)

Mladý domáci tím išiel do zápasu s cieľom bodovať a najmä zbierať ďalšie cenné skúsenosti. Bohužiaľ chýbalo väčšie chcenie, kvalita a tak si hráči z Kalinova zaslúžene odniesli všetky tri body od Hrona.

V prvom polčase sa hral nezáživný, medzišestnástkový futbal, v ktorom brankári nemali skoro vôbec žiadnu robotu. V domácej defenzíve to poriadne škrípalo a veľmi slabá bola aj rozohrávka smerom dopredu, čo súper využil po chybe na pravej strane obrany domáceho tímu a ujal sa vedenia 0:1. Do druhého polčasu nastúpili hráči Pohronia so snahou otočiť zápas, hostí zatlačili 15 až 20 min. na vlastnú polovicu, nevypracovali si však žiadnu vážnejšiu šancu. Naopak, po strate lopty v strede poľa hráči Kalinova využili nekoncentrovanosť našej obrany a zvýšili na 0:2. Ovládli hru a po ďalšej našej obrovskej chybe Doda Janúcha upravili na konečných 0:3 v ich prospech . O výsledku bolo v tejto fáze stretnutia rozhodnuté. Domáci mohli aspoň skorigovať výsledok po prihrávke Dobrotu na Mekíša, brvno hosťujúcej brány bolo však proti a následnú dorážku R. Urgelu zblokoval hráč hostí na roh. Do konca zápasu sa už nič dôležité neudialo a tak domácich môžu mrzieť tri hrubé chyby, po ktorých zbytočne inkasovali, pretože súper bol v poli hrateľný. Škoda ďalšej domácej straty bodov, lebo toto mužstvo čakajú dva náročné zápasy vonku (K. N. Mesto, MŠK Žilina B)

1 Fatran Dolná Tižina 4 3 1 0 6:3 10 2 MFK Banská Bystrica 3 3 0 0 7:3 9 3 FK Čadca 4 3 0 1 7:5 9 4 Baník Kalinovo 4 2 1 1 6:1 7 5 MŠK Žilina B 4 2 1 1 6:3 7 6 Tatran Krásno nad Kysucou 4 2 1 1 7:6 7 7 Družstevník Liptovská Štiavnica 4 2 0 2 11:4 6 8 FK 34 Brusno – Ondrej 3 2 0 1 8:3 6 9 MŠK Kysucké Nové Mesto 4 2 0 2 9:8 6 10 ŠK Závažná Poruba 3 1 1 1 6:4 4 11 FK Pohronie Žiar n. Hr. / D. Ždaňa B 4 1 1 2 4:9 4 12 KINEX Bytča 4 1 0 3 3:9 3 13 MFK Nová Baňa 3 0 2 1 3:4 2 14 Sitno Banská Štiavnica 2 0 0 2 2:6 0 15 CSM Tisovec 3 0 0 3 1:6 0 16 MFK Lokomotíva Zvolen 3 0 0 3 1:13 0

[color=#cc0000]­[size=14]IV. LIGA – JUH[/size][/color] 4. kolo – 26.augusta o 16.00 hod. ** Žarnovica-Málinec 5:2** (1:2) 2.Góly: Mikuška 3, Listofer, Hudec

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Hosťom sa podarilo dostať v úvode zápasu do vedenia, keď na odkopnutú loptu si nabehol pomedzi stopérov Turic a pohodlne otvoril zápas bohatý na góly. O dve minúty však mohli hráči Žarnovice streliť vyrovnávajúci gól. Na super prihrávku od Mikušku do srdca obrany, M.Laurov netrafil bránu. Domáci sa snažili streliť gól, ale hostia hrali v pokoji a stále ohrozovali domácu bránu.V 25 minúte mali obrovskú šancu po chybnej rozohrávke domácej obrany, ale vyznamenal sa Herold. O pár chvíľ ďalej však rozobrali domácich a po úspešných narážačkách sa dostali do dvojgólového vedenia. Domácich tento gól poriadne zaskočil. Začali vyššie napádať hráčov súpera, ale tí mali v tejto chvíli hru v rukách. V 38 minúte sa však s loptou smerom dopredu vybral stopér Gapa, prihrávkou našiel Mikušku, ktorý sa pohral s obrancom súpera a nechytatelne k žrdi skóroval.„Tek­vičiarov“ tento moment naštartoval a bola škoda pre nich, že hru prerušila polčasová prestávka.

Domáci však druhu polovicu zápasu začali hrať presne tak,ako sa skončilo prvé dejstvo. Dve minúty po prestávke sa skvele uvoľnil L.Štefanka obišiel dokonca brankára, ale na bránkovej čiare zasiahol dobiehajúci defenzívny hráč hostí.S následného rohu sa k hlavičke dostal Listofer a od žrde vyrovnal. Žarnovickí chalani, tak dostali krídla a dobíjali bránu hostí. Gól do vedenia sa podarilo streliť Peťovi Hudecovi z priameho kopu po faule na unikajúceho Bociana. Po hodine hry domáci hráči predviedli divákom krásnu akciu na jeden dotyk, škoda len, že to nemalo gólovú príchuť. O minútu sa opäť presadil Mikuška a hlavou zavesil. Domáci trošku zvoľnili tempo hry a k slovu sa dostali aj hostia. Herold však svoju bránu uzamkol. Veľkým smoliarom v domácom tíme bol však L. Štefanka, ktorý zahodil tri možnosti na strelenie gólu. Gólový účet zápasu uzatvoril strelecky disponovaný Mikuška ,ktorý zakončil do prázdnej brány akciu Peťa Hlavačku. Hráči MFK si po zápase užili potlesku, ktorý im venovali diváci.

Š. Bane-Badín 2:2 (0:1) Góly: Michalek 2

Úvod zápasu bol vyrovnaný a šance sa striedali na obidvoch stranách. Domáci sa snažili streliť úvodný gól, ale to sa podarilo hosťom, ktorí z nenápadnej akcie strelili otvárací gól. V priebehu niekoľkých minút od inkasovaného gólu bol rozhodcom vylúčený Kochol. Po tomto momente ovládli hru hostia pridali na dôraze a vsietili aj druhý gól. V druhom dejstve sa oslabení hostia rozhodli bojovať a to im aj vyšlo, keď sa im podarilo znížiť. Domáci aj naďalej bojovali, aby získali aspoň bod a v 90. min. prenikajúceho Michaleka hostia nedovolene zastavili v pokutovom území a nariadenú penaltu sám faulovaný hráč s prehľadom premenil. Domáci za hru v druhom polčase si bod zaslúžili.

1 FTC Fiľakovo4 3 1 0 13:4 10 2 Družstevník Tachty4 2 1 1 9:6 7 3 Prameň Kováčová4 2 1 1 7:5 7 4 SKLOTATRAN Poltár 4 2 1 1 5:6 7 5 MFK Žarnovica4 2 0 2 11:6 6 6 ŠK Badín 4 1 3 0 10:7 6 7 Baník Veľký Krtíš 4 2 0 2 9:8 6 8 ŠK PARTIZÁN Čierny Balog 4 2 0 2 7:9 6 9 JUPIE Banská Bystrica – Podlavice 4 1 2 1 4:7 5 10 FC Slovan Divín 4 1 1 2 5:8 4 11 FK Jesenské 4 1 1 2 7:11 4 12 Baník Štiavnické Bane 4 0 3 1 3:4 3 13 Jednota Málinec 4 1 0 3 11:15 3 14 MFK Revúca 4 0 2 2 3:8 2 [color=#cc0000] [size=14]V. LIGA SKUPINA C[/size][/color] 4. kolo – 26.augustao 16.00 hod.

Jasenie-V. Lehota 1:0 (1:0)

Zápas slabej úrovne, v ktorom si vypracovali hostia pár gólových šancí, avšak ani jednu nepremenili. Domáci hráči zo svojich šancí premenili jednu a tak vyhrali najtesnejším rozdielom.

Hliník n. Hr.-Dudince 1:0 (1:0) Góly: Galo

Prvý polčas mali miernu prevahu domáci a vyťažili z nej vedúci gól. V druhom polčase mali navrch hostia dostávali sa do šancí, ale domáci si jednogólový náskok ustrážili a všetky body ostali doma.

1 MFK Detva 4 3 0 1 10:5 9 2 MFK Strojár Krupina 4 3 0 1 5:3 9 3 Sokol Medzibrod 4 2 1 1 12:7 7 4 OFK 1950 Priechod 4 2 1 1 8:3 7 5 ŠK Hrochoť 4 2 1 1 7:4 7 6 ŠK Sásová 4 2 1 1 7:5 7 7 OFK Slovenská Ľupča 4 2 1 1 5:3 7 8 Tatran VLM Pliešovce 4 2 1 1 4:4 7 9 Slovan Dudince 4 2 0 2 8:4 6 10 FK 1928 Jasenie 4 1 1 2 2:8 4 11 FK Šalková 4 1 0 3 8:8 3 12 ŠK Selce 4 1 0 3 6:9 3 13 PS Hliník nad Hronom 4 1 0 3 5:13 3 14 TJ Partizán Veľká Lehota 4 0 1 3 2:13 1

[size=14]I. TRIEDA[/size] 4.kolo – 26. augustao 16.00 hod.

Bzenica-Lovča 2:4 (2:0)

Lutila-Župkov 3:2 (2:2)

Voznica-Lovčica-Tr. 1:0 (0:0) Góly: Maslen P. ** Horná Ves-Slaská 2:0** (0:0) Góly: Mecele M., Neuschl T.

V prvom dejstve bola hra vyrovnaná a hralo sa zo zabezpečenej obrany. Domáci hráči nastúpili do druhého polčasu s cieľom streliť aspoň jeden gól a vyhrať. To sa im aj začalo napĺňať, keď v 47. min. sa hlavou presadil Mecele. Po tomto momente domáci zobrali opraty zápasu do svojich rúk pridali ešte jeden gól a zápas dotiahli do víťazného konca. Výborný výkon podal opäť brankár domácich Číž.

Stará Kremnička-Kremnica 3:0 (1:0) Góly: Poliak P., Pobežka, Mezei

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorý sa ujali vedenia gólom, ktorý bol z kategórie šťastných. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, avšak domáci potrestali chyby hostí a pridali ďalšie dva góly a všetky tri body ostali doma. /pozrite si fotky/ ** Hod. Hámre-Brehy 4:1** (2:0) Góly: Galeta, Frim, Gulaša, Búry – vlastný

8. Župkov 4 1 2 1 11:7 5
9. Rudno 4 1 1 2 6:12 4 10. Kremnica 4 1 0 3 6:8 3 11. Slaská 4 1 0 3 4:8 3 12. St. Kremnička 4 1 0 3 5:15 3 13. Bzenica 4 0 1 3 4:12 1 14. Lovčica-Tr. 3 0 0 3 1:9 0

[color=#cc0000]­[size=14]II. TRIEDA – SEVER[/size][/co­lor] 4.kolo – 26. augusta o 16.00 hod.

Šaš. Podhradie-Tr. Hora (10.00 hod.) 2:2 (1:2) Góly: Danko 2 – Švihorík, Bílek M.

Prvý polčas mali miernu domáci a tak vyzeralo aj skóre po prvom polčase. V druhom dejstve domáci zabojovali, aby získali aspoň bod a to sa im aj podarilo. Remíza 2:2 je zaslúžená.

Ihráč-J. Lehota 1:2 (1:1) Góly: za hostí Šipkovský, Greguš ** Piteľová-Hr. Dúbrava 3:2** (2:0) Góly: Miklo, Paučo, Ponický T. – Marko, Gregáň ** Kr. Bane -Nevoľné 3:0** (0:0) ** Krahule – Kopernica (9.30 hod.) 11:1** (3:0) Góly: Privalinec 4, Urgela 3, Brünn 2, Netolický, Kollár – Weiss

Futbalové stretnutie, ktoré bolo od prvej minúty v jasnej réžii domácich sa skončilo vysokou výhrou. Už v prvom polčase si hráči Krahúľ urobili trojgólový náskok. Druhom dejstve domáci postupne skóre zápasu zvyšovali a futbalom sa začali zabávať. Za zmienku stojí aj zásah brankára Krahúľ Kollára, ktorý dal gól priamo z výkopu. Dobrý výkon podal autor 4 gólov Privalinec, strelec hetriku Urgela a aj oslávenec Brünn, ktorý si ako darček dal okrem dvoch gólov aj zaslúžené vysoké víťazstvo.

8. Tr. Hora 2 0 1 1 2:9 1
9. Kopernica 2 0 1 1 2:12 1 10. Nevoľné 1 0 0 1 0:3 0 11. Hr. Dúbrava 2 0 0 2 4:12 0

[size=14][color=#cc0000]­II. TRIEDA – JUH[/color][/size] 4.kolo – 26. augusta o 16.00 hod.

B. Štiavnica B – D. Trnávka (25. augusta) 0:1 (0:0) Góly: Dovec

V zápase, ktorom bola hra vyrovnaná a vyrovnané boli aj šance na obidvoch stranách sa z víťazstva tešili hostia, ktorí strelili gól po chybe v domácej obrane.

Prestavlky-H. Hámre 0:2 Góly:

Vyhne voľno ** B. Belá-T. Breznica 0:3** (0:2) Góly: Žembery, Lauko, Bicka

Hostia vyškolili domácich v efektivite premieňaní šancí a zaslúžene vyhrali.

O. Grúň-L.Vieska 2:3 (2:1) Góly: Baláž J. 2 – Mišuta, Lepšík 2

Domáci boli prvý polčas lepším mužstvom a zaslúžene aj vyhrali. V druhom polčase hráči Ostrého Grúňa doplatili na nepremenené šance a hostia to ihneď potrestali vyrovnávajúcim gólom. Hosťujúci hráči vyťažili z minima maximum a v posledných minútach zápasu rozhodli o tom, že domov si odvezú všetky tri body.

8. O. Grúň 1 0 0 1 2:3 0
9. B. Štiavnica B 1 0 0 1 0:1 0 10. Prestavlky 1 0 0 1 0:2 0 11. B. Belá 2 0 0 2 0:6 0

Vladimír Širáň Foto: Jozef Mecele