Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalu...

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA. Žiar24 vám ich opäť prináša ako prvý.

[size=14][color=#cc0000]­III. LIGA VÝCHOD[/color][/si­ze] Dohrávka 2. kola

FK POHRONIE-1.FC Tatran Prešov jun. 4:0 ( 0:0) Rozhodca:Maršal Diváci:322 Zostava:Gramblič­ka,Krivjančin,Ka­mas,Sekereš,Drob­ňak/78 Líška/,Zvara/87 Abrahám/,Pále­ník,Sepeši,Bla­ho,Sojka,Puliš /83 Varga/

Prvý polčas nám nevyšiel ani ofsajd systém v 22´a Kačala išiel sám na Grambličku, ale brankár vyrazil. V 30´vypálil z 25 metrov Blaho, brankár hostí bol namieste. V 32´zase Kačala sám na Grambličku, zase nedal. V 34´sa krásne uvoľnil Kamas nacentroval, ale Zvara nezakončil. V závere polčasu Kamas uvoľnil Drobňáka, ten však netrafil bránu. Do druhého polčasu nastúpilo naše družstvo s odhodlaním strhnúť víťazstvo na našu stranu. Už v 48´hlavičkoval Sekereš tesne nad. V 50´strieľal Sepeši a jeho tečovaná strela skončila v sieti 1:0.Po góle sme ovládli hru a Kamas s Drobňákom pripravovali akcie po ktorých diváci tlieskali a Drobňák nastrelil žrď. V 77´centroval Kamas na hlavu Páleníka a ten sa nemýlil 2:0. V 84´si nabehol na center Varga a nechytateľne skóroval 3:0.Čerešničku na torte pridal v 89´nechytateľnou strelou Kamas keď jeho ľavačka nemala chybu.Po zápase vypukla pravá futbalová eufória a zrazu sme na čele tabuľky.

6. kolo – 9. septembra o 15.30 hod.

Pohronie A– Vranov n.T. 3:1 (1:0) Góly: Páleník, Sepeši, Páraj Rozhodca:Páchnik Divaci: 350 Pri Hrone sa hral veľmi dobrý zápas a vôbec nezodpovedalo postavenia mužstiev tabuľkovým predpokladom.Už v 8´prudký center Sepešiho zasunul Páleník do siete 1:0. Naiväščí problém bol ale potom keď po zranení Páleníka nám odišiel aj zranený Zvara a hrali sme bez útoku.V 22´hla­vičkoval Sekereš po centri Drobňáka nad brvno.potom prišli minúty hostí pohrozili Adamom,ale najväčšiu šancu mal v v 28´Streňo ale ani na dvakrát neprekonal Grambličku.Druhý polčas sme začali náporom a výsledkom bol gol Sekereša,ktorý poslal prihrávku Sepešiho z voleja do brány a bolo 2:0.Mali sme ďalšie šance ktoré nepremenili Drobňák a Kamas ale mali sme hru v našéj réžiíí.V 63´vyšiel Gramblička ďaleko za svoju zonu a Streňo ho prehodil 2:1.potom až do konca zápasu sme mali réžiu vo svojich rukách a brankár hostí Mako chytil strely Pinku a Kamasa.

V 81´minul na päťke prudkú prihrávku Pinku Líška.Rozhodnutie prišlo pred koncom zápasu keď center Pinku sa dostal po vyhratom súboji z brankárom do siete a Paraj rozhodol 3:1.

ťažký zápas ktorý nás preveril ale ešte ťažší nás čaká v nedeľu v Moldave. Zostava:Gramblič­ka,Krivjančin,Ka­mas,Sekereš,Drob­ňák/75´Paraj/,Zva­ra/36´Pinka/,Pá­leník /11´Líška/,Pu­liš,Sepeši,Bla­ho,Sojka,

1. FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 6 4 1 1 14 : 4 13 2. FC Lokomotíva Košice 6 4 1 1 8 : 4 13 3. FK Dukla Banská Bystrica B 6 3 3 0 7 : 1 12 4. MFK Košice B 6 4 0 2 15 : 13 12 5. FK Poprad 6 3 2 1 8 : 3 11 6. Slavoj Trebišov 6 3 2 1 11 : 10 11 7. ŠK Odeva Lipany 6 3 1 2 10 : 7 10 8. FK Bodva Moldava nad Bodvou 6 3 1 2 7 : 7 10 9. ŠK Kremnička 6 2 2 2 7 : 4 8 10. MŠK Fomat Martin 5 2 2 1 8 : 6 8 11. MŠK Námestovo 6 1 2 3 8 : 10 5 12. FK Spišská Nová Ves 6 1 1 4 7 : 11 4 13. 1. HFC Humenné 6 1 1 4 7 : 13 4 14. 1. FC Tatran Prešov juniori 6 1 1 4 7 : 17 4 15. FK LAFC Lučenec 5 1 0 4 4 : 10 3 16. MFK Vranov nad Topľou 6 0 2 4 2 : 10 2

[size=14][color=#cc0000]­MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED[/color][/si­ze] 6. kolo – So 8. septembra o 15.30 hod.

MFK N. Baňa-Tisovec(Ne 9.9 2012) 2:1 (1:0) Góly: Švec, Uličný

Prvý polčas si domáci vytvorili niekoľko gólových možností, ale podarilo sa im využiť len jednu. V úvode druhého dejstva sa hráčom z Tisovca podarilo vyrovnať a bolo 1:1. V 51. minúte sa domáci hráči znovu dostali do vedenia a od tohto momentu začali brániť najtesnejší výsledok. To hostia využili na veľký tlak z množstvom šancí, ale do konca zápasu vyrovnať nedokázali a tak prehrali o jeden gól.

Pohronie B -B. Štiavnica Pohronie B – B. Štiavnica 3:1 (3:0) Góly: Paraj, Varga (11m), R. Urgela – Lupták

Rozhodoval : Korenčík, 300 divákov Pohronie B: Rapčan – Rozenberg, Gajdoš (90. Debnár), Janúch, Dobrota, R. Urgela, Paraj, Varga (46. J. Urgela), Abrahám, Neuschl (84. Cvejkuš), Bodor B. Štiavnica: Pažout – Čiliak, A. Hanzlík, Macejko (87. Šima), Barák (35. Lupták), Necpal (87. Ferenčík st.), P. Hanzlík, Zuberník, Hanus, Kminiak, Kulík

Začiatok zápasu vyšiel domácim hráčom, keď hneď v prvej minúte, po centri Neuschla zakončil úspešne Paraj 1:0. Ten istý hráč mohol zvýšiť o päť minút neskôr, jeho strela však skončila na ľavej žrdi bránky hostí. V 20. min. mohli hostia vyrovnať, no v poslednej chvíli vykopával loptu z bránkovej čiary obranca Gajdoš. V 22. min. sa vyznamenal brankár hostí Pažout, keď Dobrotovu strelu z 25. metrov vytlačil nad brvno. V 25. min., po faule na Neuschla rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Varga 2: 0. Aktivita domácich hráčov, ktorí si vytvorili niekoľko šancí nepoľavovala, v 35. min. sa po nahrávke Abraháma nemýlil R. Urgela 3:0. Po zmene strán to boli opäť hráči Pohronia, ktorí mohli svoju gólovú bilanciu vylepšiť, no Paraj ani Neuschl svoje gólové šance nevyužili. V 62. min. pohrozili aj hostia, ale brankár Rapčan bol pozorný. Diváci videli v tomto derby zápase zaujímavý, obojstranne útočný futbal. V 90. min. Banskoštiavničania zásluhou Luptáka znížili na konečných 3:1. Po záverečnom hvizde si domáci pripísali prvé jesenné víťazstvo pred domácim publikom.

VOJTECH ŠIMOVIČ

1 Tatran Krásno nad Kysucou 7 4 2 1 11:8 14 2 Fatran Dolná Tižina 7 4 2 1 10:9 14 3 FK 34 Brusno – Ondrej 6 4 1 1 15:7 13 4 MFK Banská Bystrica 6 4 1 1 11:7 13 5 FK Čadca 7 4 1 2 12:10 13 6 Družstevník Liptovská Štiavnica 7 4 0 3 19:6 12 7 MŠK Žilina B 6 3 1 2 10:5 10 8 ŠK Závažná Poruba 6 3 1 2 12:9 10 9 KINEX Bytča 7 3 1 3 11:12 10 10 Baník Kalinovo 6 2 3 1 8:3 9 11 MŠK Kysucké Nové Mesto 7 3 0 4 13:14 9 12 FK Pohronie Žiar n. Hr. / D. Ždaňa B 7 2 1 4 9:16 7 13 MFK Nová Baňa 6 1 3 2 9:11 6 14 Sitno Banská Štiavnica 6 2 0 4 8:14 6 15 MFK Lokomotíva Zvolen 6 0 1 5 1:17 1 16 CSM Tisovec 7 0 0 7 4:15 0 [color=#cc0000] [size=14]IV. LIGA – JUH[/size][/color] 6. kolo – 9. septembra o 15.30 hod.

Kováčová-Žarnovica 2:0 (1:0)

Nováčik súťaže odohral dosť nešťastný zápas, keď počas celého zápasu diktoval tempo hry. Domáce mužstvo sa sústredilo len na obranu z ktorej vychádzali do brejkových situácii. V 25. minúte zápasu sa domáci ujali vedenia po “štandartke“. Toto jednogólové vedenie urputne bránili a nedopustili hráčom Žarnovice skórovať, hoci tí mali na to množstvo šancí. Tri minúty pred koncom zápasu strelili domáci hráči poistný gól. Pre hráčov Žarnovice to bol veľmi smolný zápas. ** Š. Bane-V. Krtíš 4:1** (1:0) Góly: Michalek 2, Rapčan, Čamaj

Začiatok zápasu bol opatrný z obidvoch strán. Miernu územnú prevahu mali domáci hráči, ktorí v 21. minúte sa ujali vedenia. V úvode druhého polčasu urobila domáca obrana chybu a tú hostia okamžite potrestali a vyrovnali na 1:1 . Po tomto momente domáci hráči zapli na vyššie obrátky a v priebehu dvoch minút strelil dva góly. Do konca zápasu mali aj naďalej prevahu domáci, vypracovali si aj šance, ale premenili len jednu a upravili na 4:1. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.

1 Družstevník Tachty 6 4 1 1 17:7 13 2 ŠK Badín 6 3 3 0 15:7 12 3 FTC Fiľakovo 6 3 1 2 15:8 10 4 Prameň Kováčová 6 3 1 2 10:7 10 5 FC Slovan Divín 6 3 1 2 10:10 10 6 SKLOTATRAN Poltár 6 3 1 2 7:8 10 7 MFK Žarnovica 6 3 0 3 12:8 9 8 Baník Veľký Krtíš 6 3 0 3 12:13 9 9 Baník Štiavnické Bane 6 1 3 2 7:7 6 10 ŠK PARTIZÁN Čierny Balog 5 2 0 3 7:10 6 11 Jednota Málinec 6 2 0 4 14:18 6 12 JUPIE Banská Bystrica – Podlavice 6 1 2 3 6:14 5 13 MFK Revúca 6 1 2 3 5:15 5 14 FK Jesenské 5 1 1 3 8:13 4

[size=14][color=#cc0000]­V. LIGA SKUPINA C[/color][/size] 6. kolo – 9. septembra o 15.30 hod.

Hliník n. Hr.-Priechod 3:1 (2:0) Góly: Minyu 2, Kopčan

V prvom polčase mali navrch domáci hráči, ktorí za svoju bojovnosť zaslúžene viedli 2:0. Druhom polčase sa hra vyrovnala, šance sa striedali na obidvoch stranách a každé mužstvo využilo po jednej. Super výkon podal strelec dvoch gólov Minyu.

S. Ľupča-V. Lehota 3:0 (1:0)

Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu mali prevahu domáci. V prvom dejstve dokázali hostia zo súperom držať krok, ale v druhom polčase sa prejavila kvalita hráčov z Ľupče, ktorí pridali dva góly a vyhrali rozdielom triedy.

1 MFK Detva 6 5 0 1 16:5 15 2 Tatran VLM Pliešovce 6 4 1 1 10:6 13 3 MFK Strojár Krupina 6 4 0 2 8:7 12 4 OFK 1950 Priechod 5 3 1 1 12:4 10 5 Sokol Medzibrod 6 3 1 2 18:12 10 6 OFK Slovenská Ľupča 6 3 1 2 10:6 10 7 Slovan Dudince 6 3 0 3 11:10 9 8 ŠK Hrochoť 6 2 2 2 8:6 8 9 ŠK Sásová 6 2 2 2 8:8 8 10 FK Šalková 6 2 0 4 14:12 6 11 ŠK Selce 6 2 0 4 12:16 6 12 FK 1928 Jasenie 6 1 1 4 4:17 4 13 TJ Partizán Veľká Lehota 6 1 1 4 3:16 4 14 PS Hliník nad Hronom 5 1 0 4 5:14 3

[color=#cc0000]­[size=14]I. TRIEDA[/size][/co­lor] 6.kolo- 9. septembrao 15.30 hod.

Bzenica-Lutila 4:1 (3:0) Góly: Erhardt, Demko, Kačák, Kicko – Golha

Hostia svojím výkonom sklamali, pretože počas celého zápasu si nevytvorili výraznejšiu gólovú šancu. Domáci využili zo šiestich gólových šancí štyri a preto zaslúžene vyhrali.

Voznica-Lovča 3:1 (3:1) Góly: Nemec 2,Blaho M. – Kováč

Horná Ves-Župkov 6:0 (3:0) Góly: Marianik 2, Neuschl B. 2, Kubík, Bien

Celozápasová prevaha hostí, ktorí si zo súperom hravo poradili. Už v 18. minúte bolo 3:0 a postupne sa výsledok zvyšoval. Hostia mali šance len po chybách domáceho brankára, ktorí už za rozhodnutého stavu sa viac zapájal do hry. Prvý gól v novom klube zaznamenal Bien.

Stará Kremnička-Lovčica-Tr. 3:1 (2:0) Góly: Gulička S. 2, Paller – Bajnok

Domáci si boli vedomí, že v zápase potrebujú získať tri body, začali nátlakovou hrou na súpera a v 3 min Stano Gulička otvoril skóre pre domácich na 1:0. Po tomto góle neprestali domáci tlačiť na súpera a ten istý hráč v 22 min zvýšil na 2:0. Pred koncom polčasu Pobežka po individuálnej akcii nastrelil žrď súperovej brány. Hostia chceli v druhom polčase zvrátiť výsledok, ale boli to opäť domáci, ktorí pekným gólom Pallera v 67 min zvýšili na 3:0. Hosťom sa podarilo skorigovať v 87 min, keď osamotený Bajnok zníži hlavičkou po rohovom kope na 3:1. Zápas sledovalo 120 divákov.

14. Lovčica-Tr. 6 0 1 5 5:16 1

[size=14][color=#cc0000]­II. TRIEDA – SEVER[/color][/si­ze] 6.kolo – 9. septembra o 15.30 hod. Šaš. Podhradie – Ihráč (10.00 hod.) 3:1 (1:0) Góly: za domácich Danko J., Danko M., Záhorec

Piteľová-Tr. Hora 2:1 (1:1) Góly: Paučo, Miklo – Tončo

Domáci pod vedením nového trénera Františka Packu vyhrali zaslúžene 2:1. Skvelým výkonom sa predviedol domáci brankár Baran Ján, ktorí za stavu 1:0 zneškodnil pokutový kop. Zápas sa hral v peknom počasí za prítomnosti množstva divákov.

Kr. Bane -Hr. Dúbrava 3:0 (2:0) Góly: Sekereš, Gavorník, Dobias

Krahule -Jastrabá (9.30 hod.) 3:1 (3:1) Góly: Brünn, Urgela, Hirschner – Mališ A.

Úvod zápasu zvládli lepšie domáci, ktorí sa už v prvých minútach ujali vedenia. Svoje tempo zvyšovali a pridali aj druhý gól. Od toho momentu domáci poľavili a iniciatívu prebrali hostia, ktorí z pokutového kopu znížili na 1:2. Do konca polčasu bola hra vyrovnaná šance sa striedali na obidvoch stranách. Domáci stihli do konca prvého dejstva ešte vsietiť jeden gól a do šatní šli s dvojgólovým náskokom. V druhom polčase bola hra naďalej vyrovnaná a po chybe domáceho brankára mohli hostia znížiť, ale vzápätí chcel brankár svoju chybu napraviť a to sa mu podarilo len za cenu faulovania a hlavný rozhodca bez váhania vytiahol červenú kartu. Do brány sa musel postavil útočník domácich Urgela a ten bravúrne zlikvidoval druhý pokutový kop hostí. Do konca zápasu sa okrem striedania na obidvoch stranách nič podstatné nestalo.

8. Kopernica 4 1 1 2 6:17 4
9. Ihráč 4 1 0 3 13:12 3 10. Nevoľné 3 0 0 3 3:11 0 11. Hr. Dúbrava 3 0 0 3 4:15 0

[color=#cc0000]­[size=14]II. TRIEDA – JUH[/size][/color] 6.kolo – 9. septembra o 15.30 hod. ** B. Štiavnica B -Prestavlky (8. septembra) 5:0** (4:0) Góly: Číž 2, Baranec, Ferenčík st., Šovčík ** Vyhne- D. Trnávka 3:1** (1:0) Góly: Kašiar 2, Benča – Kysel ** O. Grúň-Prenčov 5:2** (1:1) Góly: Baláž 3, Šulva, Šuriansky – Blahút 2 ** L.Vieska-T. Breznica 1:4** (0:2)

Počas celého zápasu mali navrch hostia, ktorí si už v prvom polčase urobili dvojgólový náskok. V druhom dejstve pridali ďalšie dva góly a tak si z Ladomerskej Viesky odvážajú zaslúžene všetky tri body.

Vladimír Širáň

Komentáre, fotografie alebo výsledky z jednotlivých zápasov posielajte na emailovú adresu: futbal.ziar@global24.sk (futbal.ziar@global24.sk)