Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky futbalu...

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA. Žiar24 vám ich opäť prináša ako prvý.

[size=14][color=#cc0000]­MUŽI III. LIGA VÝCHOD[/color][/si­ze] 7. kolo – 15. septembra o 15.00 hod.

Moldava n. B. – Pohronie A 0:1 (0:0) Gól: 60. Drobňák Zápas v ktorom každý polčas bol rozdielny. V prvom polčase mali prevahu domáci, ale svoje šance nepremenili, pretože brankár Gramblička zneškodnil všetky šance domácich. Po striedaní v mužstve hostí prišlo na ihrisko nové mužstvo a v 54. minúte ušiel po strane Pinka, zacentroval na Drobňáka, ale ten zakončil len do náručia brankára. O dve minúty išla Sepešiho strela tesne vedľa. Gól prišiel až v 60. Minúte, keď keď z voleja do šibenice trafil nádherne Drobňák. Od 70. min. mali hostia tri nájazdy, Pinka, Sekereš a Drobňák však skóre nezmenili. Z víťazstva majú futbalisti Pohronia radosť a už teraz sa tešia na domáci zápas s Lučencom.

[size=14][color=#cc0000]­MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED[/color][/si­ze] 7. kolo – Ne 16. septembra o 15.00 hod. ** B. Štiavnica-Čadca 1:2** (1:2) Góly: Kulík Domáci sa snažili konečne znovu, ale opäť doplatili na nepremenené šance. Hostia ich rozumnou hrou obrali o všetky tri body, i keď remíza by bola spravodlivejšia.

Tisovec – Pohronie B 1:0 (0:0) Hostia vstúpili do zápasu s cieľom odviezť si aspoň jeden bod. Úvod stretnutia však patril domácim hráčom, ktorí už v 2. min. mohli otvoriť skóre, no brankár Lehocký šancu bravúrne zneškodnil. O pár minút neskôr sa vyznamenal opäť Lehocký, keď zlikvidoval “tutovku“ hostí. V 22. min. vystrašil priamy kop Dobrotu domáceho gólmana, no skóre sa nemenilo. Od 41. min. hrali hráči Tisovca oslabení o jedného hráča, keď po druhej žltej išiel predčasne pod sprchy Valaštek. V druhom polčase sa striedali akcie na oboch stranách, až prišla 84. min., keď sa domácim, po individuálnej akcii podarilo streliť víťazný gól 1:0. Najlepším hráčom hostí na ihrisku bol jednoznačne brankár Lehocký, ktorý ešte na jar obliekal dorastenecký dres. ** D. Tížina-MFK N. Baňa 2:2** (1:1) Góly: Švec 2 V úvod zápasu mali prevahu domáci. Postupom času sa hra vyrovnala a hostia sa ujali vedenia 0:1. Hostia si vypracovali ďalšie šance, ale nedokázali ich premeniť a domáci to ihneď potrestali a vyrovnali na 1:1. V druhom polčase mali loptu na svojich kopačkách hostia opäť sa ujali vedenia a po tomto momente sa odohral podobný scenár z prvého polčasu. Hostia mali šance, nepremenili a domáci potrestali hostí v 86. minúte z nariadeného pokutového kopu.

Pohronie B – Brusno 1:0 /1:0/ Gól: 14. Neuschl Rozhodoval : Hrmo, 120 divákov Pohronie B: Rapčan – Rozenberg, Janúch, Dobrota, R.Urgela, Cvejkuš /67.Kukučka/, Debnár, Neuschl /65.Hudec/, J.Urgela, Glab /83. Žňava/, Bodor

Po derby zápase s Banskou Štiavnicou čakal domácich futbalistov ďalší kvalitný súper z popredia ligovej tabuľky, tím FK-34 Brusno – Ondrej.

Diváci mali opäť možnosť vidieť výborný zápas, keď najmä v prvom polčase to boli hráči Pohronia, ktorí udávali tempo hry. V 14. minúte po peknej kombinačnej akcii Janúcha a Rada Urgelu zakončoval Neuschl 1:0. V 31. minúte mal ten istý hráč po Debnárovej prihrávke na kopačkách ďalší gól, no ponúknutú šancu nevyužil. O sedem minút neskôr nahrával Rado Urgela Jánovi Urgelovi, jeho veľmi peknú strelu však brankár zneškodnil.

Do druhého polčasu nastupovali hostia s cieľom zvrátiť pre nich dovtedy nepriaznivý výsledok, čo sa prejavilo na zvýšení ich hernej aktivity. V 47. minúte zachránila domácich od vyrovnania ľavá žrď Rapčanovej bránky. O dve minúty neskôr kontrovali zase domáci, po nahrávke Rada Urgelu išla Bodorova strela tesne nad. Hráči Brusna sa však nevzdávali a vytvorili si niekoľko šancí, no obrana Pohronia bola pozorná. V závere zápasu sa vyznamenal brankár Rapčan, keď zneškodnil čistú gólovú šancu hostí, a udržal tak jednogólový náskok domácich. Týmto zaslúženým víťazstvom si futbalisti Pohronia pripísali do tabuľky ďalšie tri veľmi dôležité body. S pokojný bol aj tréner Rastislav Urgela, ktorý vyslovil celému mužstvu pochvalu za zodpovedný taktický a kolektívny výkon.

1 Fatran Dolná Tižina 9 5 3 1 14:12 18 2 FK Čadca 9 5 2 2 15:12 17 3 MŠK Žilina B 8 5 1 2 26:6 16 4 ŠK Závažná Poruba 8 5 1 2 16:10 16 5 Tatran Krásno nad Kysucou 9 4 3 2 13:11 15 6 FK 34 Brusno – Ondrej 8 4 2 2 16:9 14 7 KINEX Bytča 9 4 2 3 18:13 14 8 MFK Banská Bystrica 8 4 2 2 13:15 14 9 Družstevník Liptovská Štiavnica 9 4 1 4 20:9 13 10 Baník Kalinovo 8 3 4 1 11:4 13 11 MFK Nová Baňa 8 2 4 2 13:13 10 12 MŠK Kysucké Nové Mesto 9 3 1 5 14:16 10 13 FK Pohronie Žiar n. Hr. / D. Ždaňa B 9 3 1 5 10:17 10 14 Sitno Banská Štiavnica 8 2 0 6 9:18 6 15 CSM Tisovec 9 1 0 8 6:18 3 16 MFK Lokomotíva Zvolen 8 0 1 7 1:32 1 [color=#cc0000] [size=14]IV. LIGA – JUH[/size][/color] 7. kolo – 16. septembra o 15.00 hod.

Tachty-Š. Bane 6:1 (3:0) Góly: Čamaj Hosťom tento zápas nevyšiel. Aj, keď si vytvorili prvú šancu, ktorú nezúžitkovali a potom domáci z dvoch brejkov dali dva góly a do polčasu pridali ešte tretí po chybnej rozohrávke hosťujúcej obrany. Zápas sa zlomil v prvej minúte druhého polčasu, keď domáci pridali štvrtý gól . Potom hostia znížili a mali aj ďalšie šance, ale gól však nedali a domáci to znovu potrestali dvoma gólmi.

Žarnovica-Jesenské 3:0 (1:0) Góly: Laurov, Mikuška 2 Po dvoch vystúpeniach vonku sa nováčik súťaže predstavil na domácom ihrisku. Do zápasu vstúpil veľmi dobre a už v úvodných sekundách mohol otvoriť skóre Mikuška, ale trafil iba do brankára . S pribúdajúcimi minútami sa častejšie dostávali k lopte hosťujúci hráči, ale bránu domácich ohrozovali len z diaľky . V 18. minúte sa mohli radovať domáci, peknú kombinačnú akciu zakončoval strelou v páde Laurov. Zhruba po polhodine hry hráči Žarnovice rozbehli najkrajšiu akciu v prvom polčase, keď sa za obranu Jesenského dostal L. Štefanka, hráč hostí, ktorí bol na ihrisku sotva dve minúty ho však fauloval začo uvidel červenu kartu. Z následného trestného kopu otvoril skóre Laurov . Prvom dejstve sa dohrávalo na polovici hostí . Po piatich minútach hry v druhom polčase mohol upokojiť domácich divákov Mikuška, ale opäť trestuhodne šancu spálil. Hostia vycítili svoju možnosť a pripravili domácim horúce chvíľky . Obrovskú možnosť na vyrovnanie im však zmaril brankár Herold v 60. Minúte. V 73. minúte sa Vuong ocitol zoči voči brankárovi hostí, ktorému nasadil klučku, ale trafil iba žrď. V závere zápasu sa presadil Mikuška. “Tekvičiari“ však hlavne v druhom polčase nehrali podľa predstáv prítomných divákov.

1 Družstevník Tachty 7 5 1 1 23:8 16 2 ŠK Badín 7 4 3 0 22:9 15 3 MFK Žarnovica 7 4 0 3 15:8 12 4 FC Slovan Divín 7 3 2 2 11:11 11 5 SKLOTATRAN Poltár 7 3 2 2 8:9 11 6 FTC Fiľakovo 7 3 1 3 15:11 10 7 Prameň Kováčová 7 3 1 3 12:14 10 8 Jednota Málinec 7 3 0 4 17:18 9 9 Baník Veľký Krtíš 7 3 0 4 13:16 9 10 ŠK PARTIZÁN Čierny Balog 7 3 0 4 11:14 9 11 JUPIE Banská Bystrica – Podlavice 7 2 2 3 9:15 8 12 FK Jesenské 7 2 1 4 11:17 7 13 Baník Štiavnické Bane 7 1 3 3 8:13 6 14 MFK Revúca 7 1 2 4 6:18 5 [color=#cc0000]­[size=14] V. LIGA SKUPINA C[/size][/color] 7. kolo – 16. septembra o 15.00 hod.

V. Lehota-Detva 1:2 (1:0) Góly: Mašír Diváci videli zápas veľmi dobrej úrovne. Domáci hráči v prvom polčase prekvapili súpera dobrou hrou a polčas zaslúžene vyhrali. Hosti v druhom polčase prebrali iniciatívu, urobili na súpera tlak a zákonite vyrovnali na 1:1. Hosťujúcim hráčom sa víťazstvo podarilo dosiahnuť vďaka pokutového kopu. Jasenie-Hliník n. Hr. 5:1

1 MFK Detva 7 6 0 1 18:6 18 2 Tatran VLM Pliešovce 7 5 1 1 12:6 16 3 Sokol Medzibrod 7 4 1 2 23:12 13 4 OFK Slovenská Ľupča 7 4 1 2 12:7 13 5 MFK Strojár Krupina 7 4 0 3 8:9 12 6 ŠK Sásová 7 3 2 2 12:9 11 7 OFK 1950 Priechod 7 3 1 3 14:9 10 8 Slovan Dudince 7 3 1 3 12:11 10 9 ŠK Hrochoť 7 2 3 2 9:7 9 10 FK 1928 Jasenie 7 2 1 4 9:18 7 11 FK Šalková 7 2 0 5 14:17 6 12 ŠK Selce 7 2 0 5 13:20 6 13 PS Hliník nad Hronom 7 2 0 5 9:20 6 14 TJ Partizán Veľká Lehota 7 1 1 5 4:18 4

[size=14][color=#cc0000]­I. TRIEDA[/color][/si­ze] 7.kolo –16. septembra o 15.00 hod.

Brehy-Bzenica 1:2 (1:0) Góly: za hostí Krištof, Rybár

Kremnica-Rudno n/Hr. 2:0 (2:0) Góly: Chladný, Ďurica V prvom polčase domáci premenili svoje šance a zaslúžene viedli o dva góly. V druhom dejstve sa obidve mužstva trápili s koncovkou a nedokázali pridať ani jeden gól. Zápas sa tak skončil rozdielom aký bol aj cez polčas.

Slaská-Repište 1:2 (1:2) Góly: Gordulič – Kmeť, Ulbrík Domáci konečne podali bojovnejší výkon ako po iné zápasy . Hostia boli však technickejší, v niektorých prípadoch aj lepší . Hráči hostí lepšie kombinovali a to sa aj odzrkadlilo vo výsledku, keď sa ujali vedenia. Domáci sa však viac snažili o vyrovnanie a to sa im aj podarilo, keď Gordulič preloboval domáceho brankára a bolo 1:1. Nerozhodný stav však dlho netrval, pretože hosťujúci hráči sa opäť dostali do vedenia po chybe domácej obrany. Tento gól sa nakoniec stal aj rozhodujúcim, pretože do konca zápasu už domáci vyrovnať nedokázali. Dobrý výkon podal brankár domácich Silný, ktorý zastupoval vylúčeného Ertla z minulého kola.

Lovčica-Tr.–Hod.-Hámre 0:7 (0:3)

Župkov-Stará Kremnička 6:1

Lovča-Horná Ves 0:2 (0:0) Góly: Bien, Širáň A. Prvý polčas mali prevahu hostia, ktorí ale nedokázali premeniť svoje šance a tak sa polčas skončil remízou. V druhom polčase hostia ešte viac zvýšili aktivitu vypracovali si šance a zákonite išli do vedenia, keď gól strelil bývali hráč Lovče Bien krásnou krížnou strelou. Stav 1:0 pre hostí netrval dlho, pretože rekonvalescent Adam Širáň strelil svoj prvý gól po jeden a pol ročnej prestávke zavinenej zranením. Hostia si do konca zápasu vedenie postrážili a hostí nepustili do vážnej gólovej šance.

8. Rudno 7 3 1 3 10:15 10
9. Lovča 7 2 2 3 13:14 8 10. Bzenica 7 2 1 4 11:16 7 11. Brehy 7 2 0 5 12:17 6 12. Slaská 7 2 0 5 8:16 6 13. St. Kremnička 7 2 0 5 10:24 6 14. Lovčica – Tr. 7 0 1 6 5:23 1

[size=14][color=#cc0000]­II. TRIEDA – SEVER[/color][/si­ze] 7.kolo – 16. septembra o 15.00 hod.

Nevoľné -Šaš. Podhradie 0:5 (0:3)

Jastrabá-Kopernica 2:1 (1:0) Góly: Mališ T., Hric

Hr. Dúbrava-Krahule 4:5 (4:1) Góly: za hostí Netolický 2, Privalinec, Rusín, Wollner V prvom polčase podali hostia najslabší výkon súťaže a zaslúžene prehrávali 4:1. Do druhého dejstva nastúpili hostia ako vymenení a ukázali bojovnosť a oddanosť pre Krahule. Celý druhý polčas diktovali tempo hry a začali strielať aj góly. Skúsení hráči Krahúľ ukázali súperovi, že zápas nie je nikdy stratený a má sa hrať až do konca.

J. Lehota-Kr. Bane 3:2 (3:0) Góly: za domácich Hrmo, Herínek, Karásek D. Tr. Hora-voľno ** Ihráč-Piteľová 5:0** (3:0) Tabuľka po 5. kole
8. Tr. Hora 4 1 1 2 8:13 4
9. Kopernica 5 1 1 3 7:19 4 10. Hr. Dúbrava 4 0 0 4 8:20 0 11. Nevoľné 4 0 0 4 3:16 0

[color=#cc0000]­[size=14]II. TRIEDA – JUH[/size][/color] 7.kolo – 16. septembra o 15.00 hod.

T. Breznica- B. Štiavnica B 4:0 (2:0) ** Prenčov-L.Vieska 3:2** (1:0) Góly: Chovan 2, Blahút – Ivan, Mišuta Zápas veľmi dobrej úrovne, v ktorom domáci dvakrát viedli no hostia dokázali vždy vyrovnať. O víťazstve rozhodol gól, ktorý padol v 75. minúte a autorom presného zásahu bol Chovan Andrej a domáci tak zaslúžene zvíťazili. Za predvedený výkon si pochvalu zaslúžia obidve mužstvá.

H. Hámre-B. Belá 2:0

Prestavlky-Vyhne 2:2 (0:2) Góly: za hostí Kašiar, Babic O. Grúň mal voľno D. Trnávka – voľno

Tabuľka po 5. kole
1. T. Breznica 4 4 0 0 16:5 12
2. H. Hámre 4 4 0 0 8:2 12 3. Prenčov 4 3 0 1 12:10 9 4. L. Vieska 5 3 0 2 11:9 9
5. O. Grúň 4 2 0 2 14:10 6
6. Pohronie „C“ 4 2 0 2 8:5 6
7. Vyhne 4 1 1 2 9:9 4
8. B. Štiavnica B 5 1 0 4 5:10 3 9. Prestavlky 4 0 1 3 2:14 1 10. B. Belá 4 0 0 4 0:11 0