Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

Tak ako anglická Premier League, aj Zimná Nemak liga pokračuje cez vianočné sviatky v nahustenom programe zápasov. V 6. kole pútal pozornosť najmä zápas o prvé miesto I. ligy medzi Galaktikosom a Spartakovcami.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

ZIMNÁ NEMAK LIGA

I. LIGA

6. kolo:

Loptoši – Slaská 8:12 (2:8)

Góly: Vrtík 3, J. Janek, L. Janek, Kováč, Tinák, Rečlo – Hric 3, Bahno 2, Čarnoký 2, Vanko 2, Masarovič, Lalo, Gašparík

Od úvodu sa Slašťania zahryzli do Loptošov, čoho obrazom bolo vedenia 0:3. Keďže hráči Slaskej v tempe pokračovali, svoje vedenie do prestávky zvýšili na 2:8. Po zmene strán sa Slaská uspokojila s výhrou, čo Loptoši využili na zníženie skóre.

Hviezda zápasu: Hric (Slaská)

Sršne – B. Belá 15:0 (7:0)

Góly: Rakovský 3, Kováč 2, Ľ. Urgela 6, Cvejkuš 4

O priebehu zápasu hovorí výsledok. Jasná dominancia Sršnov, ktorí si z Banskej Belej spravili doslova trhací kalendár. O vysokej výhre Sršnov rozhodla aj lepšia fyzická pripravenosť, keďže Banská Belá nastúpila bez náhradníka. Tešiť Sršne môže aj fakt, že sa po zranení do zostavy vrátil kapitán Marek Rakovský, ktorý svojimi tromi zásahmi dopomohol k pohodlnému víťazstvu svojho celku.

Hviezda zápasu: Rakovský (Sršne)

Wartburgovci – Nesia IC 8:5 (3:2)

Góly: Žiak, Golha 2, Kollár, Bien 2, Páleník, Miškov – Budinský, N. Barák, D. Hudák 3

Nesia zaskočila Wartborgovcov hneď na začiatku stretnutia, keď prakticky od úvodu viedla 0:2. Následne sa však Wartburgovci dokázali prebrať, po „jedovke“ Golhu znížiť a do prestávky aj otočiť 3:2. Po zmene pokračoval výborný zápas hraný vo vysokom tempe, po bojovnom výkone a skvelých zákrokoch gólmana Číža si dôležité tri body pripísali Wartburgovci.

Hviezda zápasu: Číž (Wartburgovci)

Galaktikos – Spartakovci 8:8 (5:3)

Góly: M. Rapčan 6, T. Macejko 2 – Neuschl 3, Bodor, Gábor, Hrmo, Trvalec R. Hudec

Zápas o prvú pozíciu tabuľky otvoril raketovým nástupom Galaktikos, keď po dvoch zásahoch M. Rapčana a jednom Macejka viedol už 3:0. Spartakovci sa však napriek inkasovaným gólom nevzdávali, do stretnutia ich za 5 minút dostali Hrmo s Bodorom. Hoci sa úradujúcemu majstrovi podarilo opäť prinavrátiť trojgólové vedenie, veci sa začali diať až po zmene strán. Päť minút pred záverečným hvizdom vyhrával Galaktikos už 8:5, ľahkovážnym prístupom v obrane sa však pripravil o dva body. Strojcom úspechu sa stal Róbert Neuchl, ktorý po odpykaní si trestu skóroval trikrát, pričom vyrovnávajúci gól zaznamenal 30 sekúnd pred záverečným hvizdom. Okrem straty bodov v záverečných sekundách môže Galaktikos mrzieť aj nepríjemné zranenie Šályho, ktorého zlomený prst vyradí na mesiac.

Hviezda zápasu: Neuschl (Spartakovci)

Perla – Blomquist 11:3 (6:1)

Góly: Mališ, Urgela, Jo. Túri 2, Ju. Túri 2, Vuong 2, Štrba 2 – Petruš, Paller (11m), Osvald

Povinné víťazstvo zaznamenala aj Perla, ktorá si poľahky poradila s posledným Blomquistom. Od prvej minúty na palubovke dominovala, prekonať brankára Lehockého dovolila len trikrát, pričom Mezeiovu sieť rozvlnila až pri jedenástich šanciach.

Prochoťania – Žiarčanka 10:9 (2:5)

Góly: Dedík 5, Vincenc, P. Rosenberg, Rečlo, Bugár, J. Rosenberg – Holos 4, Osika 2, Hrmo 2, Lupták

To čo mali možnosť vidieť diváci v úvodnom stretnutí 6. kola druhej ligy sa len tak ľahko nevidí. Navonok jasné víťazstvo dokázala Žiarčanka stratiť napriek tomu, že pred koncom vyhrávala už 5:9. Skvelú päťgólovú šnúru však v závere predviedli Prochoťania a po konečnom hvizde sa tešili z neuveriteľného obratu.

Hviezda zápasu: Dedík (Prochoťania)

Sokolíci – FC Horúce strely 28:2 (13:1)

Góly: T. Búry 10, Bartoš 4, Marko 8, Ľ. Búry 5, Matiašovic – Korbeľ, Mesík

Opäť zdrvujúca prehra Horúcich Striel, ktorá sa tento krát zrodila proti mužstvu ašpirujúcemu na postup do prvej ligy. Skvelú gólovú kanonádu predviedol v stretnutí, s chuťou hrajúci, Tomáš Búry.

Hviezda zápasu: T. Búry (Sokolíci)

FC Sa mi nechce – Elroz 4:12 (1:6)

Góly: Kujan 2, Prokaj 2 – Čamaj 3, Tulipán 2, Kochoľ 2, Šimko 2, M. Škriniar, R. Škriniar, Netolický

Elroz jednoznačne prevýšil súpera a už za 9 minút viedol 0:4. Hoci následne mierne poľavil v kombinácii, do prestávky viedol 1:6. Druhý polčas hráči Elrozu vedomí si vysokého náskoku hrali s prehľadom, hoci zahodili niekoľko vyložených šancí, v závere potiahli šnúru štyroch pekných gólov a pohodlne zvíťazili.

Hviezda zápasu: M. Škriniar (Elroz)

S Pub – L. Vieska 5:15 (1:6)

Góly: Mekíš ml. 4, Danko – Kukučka 6, Ferko 3, Miertuš 3, Koka 2, Urblík

Hráči L. Viesky podali najlepší výkon v tohtoročnej edícii Zimnej ligy, keď všetci hrali dobre dopredu aj dozadu. Za odvedený výkon im patrí pochvala.

Hviezda zápasu: Kukučka (L. Vieska)

Driapači – J. Lehota 8:4 (0:4)

Góly: Budinský 4, Ferenčík 3,Cibula – Gustinák 2, Koneracký, Šípkovský

Prvý polčas Janova Lehota dobre bránila, dokázala využiť svoje brejky, a tak viedla 0:4. Druhé dejstvo však vôbec nezvládla, Driapači ju prevýšili po všetkých stránkach a zaslúžene stretnutie otočili.

Hviezda zápasu: Budinský (Driapači)

1. Elroz 6 6 0 0 95:27 18
2. Sokolíci 6 5 0 1 83:35 15
3. Driapači 6 5 0 1 67:33 15
4. J. Lehota 6 4 0 2 60:41 12
5. Prochoťania 6 3 0 3 52:67 9
6. L. Vieska 6 2 1 3 56:51 7
7. FC Sa mi nechce 6 2 0 4 38:56 6