Martin Károly Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

Už tradične vám náš portál ako jediný prináša výsledky a podrobné komentáre stretnutí žiarskej Zimnej ligy. Tá mala ešte pred skončením roku 2012 na programe 7. kolo.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si výsledky Nemak zimnej ligy

I. LIGA

7. kolo:

Blomquist – Loptoši 6:5 (3:3)

Góly: Francz 2, R. Pobežka 2, Palenčár 2 – Kováč 2, Vrtík, Kapusta, Janek

Blomquist podal svoj najbojovnejší a najzodpovednejší výkon, po vyrovnanom priebehu získal svoje prvé body v sezóne.

Hviezda zápasu: R. Pobežka (Blomquist)

Spartakovci – Perla 5:7 (1:4)

Góly: Balogh 2, A. Kliman, Hrmo, Bodor – M. Kliman 3, Mališ 2, Šebeň, Ju. Túri

V zápase tabuľkových susedov prespali Spartakovci úvod a Perla pohodlne viedla 0:2. Hoci po tvrdej strele Balogha, z polky ihriska korigovali na 1:2, do prestávky už sieť rozvlnili iba hráči Perly 1:4. Hoci si Spartakovci vypracovali niekoľko čistých príležitostí, v bráne doslova čaroval Lehocký. Po zmene strán sa po zvýšenej aktivite podarilo Spartakovcom skóre zrovnať na 5:5, z voleja však vymietol pavučinu Ju. Túri a zabezpečil tak cenný trojbodový zisk svojho mužstva. V závere ešte Spartakovci všetko vsadili na ofenzívu, no vyrovnanie im to už neprinieslo, keď skóre uzatváral M. Kliman 5:7.

Hviezda zápasu: Lehocký (Perla)

Nesia IC – Galaktikos ODLOŽENÉ

B. Belá – Wartburgovci 3:10 (2:3)

Góly: Meňuš, Hankovič, Palasthy – Bien 3, Žiak 2, Golha 2, Rozenberg, M. Páleník 2

Zápas začal prekvapivo vyrovnane, B. Belá videla 1:0 i 2:1. Po úvodnom oťukávaní však prevzal opraty do rúk favorit a bez problémov skóre otočil. Výhra Wartburgovcov mohla byť aj vyššia, tí však zahodili niekoľko šancí a dobre zachytal gólman B. Belej Prokaj.

Hviezda zápasu: Bien (Wartburgovci)

Slaská – Sršne 4:9 (2:3)

Góly: Bahno 3, Vanko – Cvejkuš 5, Ľ. Urgela, Kamas, Rakovský, S. Páleník

Dôležitý zápas o postup do play-off začali lepšie Sršne, keď po troch góloch Cvejkuša pohodlne viedli. Nastúpený trend však Sršne do prestávky udržať nedokázali, keď sa Slaská dokázala vrátiť do stretnutia 2:3. Po zmene strán Sršne zabezpečili defenzívu, po akciách Kamasa a Cvejkuša pridali ďalších šesť gólov a pohodlne zvíťazili. Dôležité tri body si tak do tabuľky pripísali Sršne a udržali si teoretickú šancu na postup do semifinále.

J. Lehota – Prochoťania 5:7 (2:5)

Góly: D. Karásek 2, Šipkovský, Daniš, Koneracký – Dedík 3, Rosenberg, Vincenc, Horváth, Nemec

V kvalitnom stretnutí začali od začiatku lepšie Prochoťania a po polčase zaslúžene viedli. Hoci po zmene strán pridala na dôraze i J. Lehota, Prochoťania však po bojovnom výkone víťazstvo z rúk nepustili. V zápase sa opäť v dobrom svetle ukázal Dedík, ktorý bol pri väčšine gólov svojho celku.

Hviezda zápasu: Dedík (Prochoťania)

L. Vieska – Driapači 7:9 (2:5)

Góly: Ferko, Goral 2, Miertuš 2, Puskajler, Kováč (11 m) – Drexler 3, Košarník 2, Budinský 2, Vician, Ferenčík

Napriek tomu, že L. Vieska nastúpila len s jedným náhradníkom, s favoritom držala krok počas celého stretnutia. Vďaka pozornej defenzíve a dobrých zákrokoch brankára sa dostávala do rýchlych brejkov, z ktorých využila 7 a potrápila adepta na postup do prvej ligy.

Hviezda zápasu: Kováč (L. Vieska)

Elroz – S Pub 12:2 (2:0)

Góly: M. Škriniar 4, R. Škriniar 2, Pažout, Kochoľ, Nesnadný, Šimon, Šimko, Čamaj – Mekíš ml. 2

Zápas začal S Pub s taktikou bránenia a do 10-tej minúty držal bezgólový stav 0:0. Všetko prelomil až v 11. min, muž zápasu, Milan Škriniar 1:0. Vyzdvihnúť treba najmä jeho piaty gól, keď efektne, z voleja, vymietol pavučinu gólmana S Pubu. Hoci po polčase viedol Elroz len o dva góly, po zmene strán sa prejavila väčšia vyspelosť hráčov Elrozu, ktorí zvýšili až na 7:0. Hoci favorit mierne poľavil a Mekíš ml. korigoval na 7:2, záver už patril priebežne prvému celku druhej ligy.

Hviezda zápasu: M. Škriniar (Elroz)

FC Horúce strely – FC Sa mi nechce 6:12 (4:2)

Góly: Mališ 4, J. Rafaelis, L. Rafaelis – Čiliak 3, Halát 3, Prokaj 2, Pastier 2, Zorvan, Herold

Horúce strely podali najlepší výkon v súťaži a najmä vďaka Tomášovi Mališovi, ktorý skóroval štyrikrát, odohrali svoj najvyrovnanejší zápas ligy.

Hviezda zápasu: T. Mališ (Horúce strely)

Žiarčanka – Sokolíci 10:14 (7:8)

Góly: Osika 5, Milčík 2, Gocník 2, Lupták – T. Búry 5, Marko 4, J. Búry 3, L. Búry 2

Žiarčanka od začiatku stretnutia stále vyhrávala, pred koncom polčasu však Sokolíci strhli vedenie na svoju stranu a pripísali si povinné tri body. Hráči Žiarčanky stratili vedenie najmä preto, že v druhom dejstve kondične odišli.

Hviezda zápasu: Osika (Žiarčanka)

1. Elroz 7 7 0 0 107:29 21
2. Sokolíci 7 6 0 1 97:45 18
3. Driapači 7 6 0 1 76:40 18
4. J. Lehota 7 4 0 3 65:48 12
5. Prochoťania 7 4 0 3 59:72 12
6. FC Sa mi nechce 7 3 0 4 50:62 9
7. L. Vieska 7 2 1 4 63:60 7