Martin Károly Futbal

Semifinále sa blíži : Pozrite si výsledky Zimnej Nemak ligy

Napínavé posledné kolo prinieslo priamu konfrontáciu o budúco týždňové semifinále. Čierny Peter ostal v rukách Sršnov, do boja o celkového víťaza sa zapoja Wartburgovci.

Ilustračný obrázok k článku Semifinále sa blíži : Pozrite si výsledky Zimnej Nemak ligy

ZIMNÁ NEMAK LIGA

I. LIGA

9. kolo:

Spartakovci – Loptoši 16:5 (7:0)

Góly: Bodor 7, Kliman 3, Čierny 2, Hudec 2, Obertáš, Trvalec – Kapusta 2, Kováč 2, Horváth

Po šnúre zaspatých úvodov nasadili Spartakovci tempo hneď z úvodu a Loptošov technicky prevýšili. Hoci sa po prvom zásahu dokázali Loptoši brániť, v 15 min. sa strhla kanonáda Spartakovcov, ktorá sa cez prestávku zastavila na čísle 7. Po zmene strán sa osmelili aj Loptoši, favorit však víťazstvo z rúk nepustil a udržal si tak teoretickú šancu na postup do semifinále.

Hviezda zápasu: Bodor (Spartakovci)

B. Belá – Perla 7:12 (4:7)

Góly: Buzalka 2, Lakatoš 2, Hankovič 2, Weiss – Hudec 4, Mališ 3, Šebeň, Debnár

Absencia hlavných hviezd Perly priniesla miestami vyrovnaný súboj outsidera ligy s favoritom. Hoci sa do tímu, po zranení vrátil Debnár, na súpiske Perly sa neobjavili hráči zvučných mien. Aj napriek tomuto faktu však favorit ovládol dianie na palubovke, B. Belej, ktorá sa s prvou ligou lúči nedovolil siahnuť ani na bod. Perla v semifinále narazí na Wartburgovcov.

Hviezda zápasu: Hudec (Perla)

Slaská – Galaktikos 4:15 (0:8)

Góly: Hric 2, Gašparík, Gordulič – J. Macejko 2, Abrahám 3, M. Rapčan 5, V. Rapčan, T. Macejko 3

Podpriemerný výkon Slaskej, pohodlné víťazstvo Galaktikosu. Aj tak sa dá charakterizovať hladké víťazstvo obhajcu. V stretnutí si z chuti zastrieľal najmä gólostroj minuloročného víťaza M. Rapčan, ktorý bezmocného Kupčiho prekonal 5 krát.

Hviezda zápasu: M. Rapčan (Galaktikos)

Sršne – Wartburgovci 5:6 (2:2)

Góly: Urgela 3, Páleník, Rakovský – Žiak 3, Bien, Rozenberg, Bajnok

Napínavý zápas od prvej až do poslednej minúty. Vyrovnané stretnutie, ktorému nechýbalo takmer nič skončilo víťazstvom ostrieľaných Wartburgovcov, ktorým postup do semifinále zabezpečil tesne pred záverom, hrdina zápasu, Bajnok.

L. Vieska – Prochoťania 9:4 (3:2)

Góly: Kukučka 5, Koka, Miertuš, Mišuta, Puskajler – Dedík, Leba, Vincenc, T. Rosenberg

L. Vieska mala všetko vo svojich rukách a len víťazstvom by sa posunula do baráže. Prochot sa však v prvej minúte šťastným gólom ujal vedenia 0:1. Prvý polčas bol zo strany Ladomerskej Viesky ustráchaný s dosť veľa nepresnosťami. Druhý polčas však útočníci začali premieňať svoje šance, čím súperovi odskočili a do konca zápasu už len pohodlne strážili výsledok. Hráči L. Viesky si zaslúžia pochvalu za nesmiernu bojovnosť a obetavosť. Vyzdvihnúť treba najmä výkon kanoniera Kukučka, ktorý rozvlnil súperovu sieť až 5 krát.

Hviezda zápasu: Kukučka (L. Vieska)

Sokolíci – FC Sa mi nechce 19:9 (10:4)

Góly: T. Búry 6, Marko 6, J. Búry 4, Luky 3 – Čiliak 4, Pastier st. 3, Sirota, vlastný

Zápas vyrovnaný len do stavu 3:3. Od toho momentu prevzal iniciatívu favorit, ktorý ovládol dianie na palubovke a zaslúžene zvíťazil.

Hviezda zápasu: Marko (Sokolíci)

FC Horúce strely – Driapači 4:37 (0:12)

Góly: L. Rafaelis, A. Króner, Burda, P. Mališ – Budinský 20, Lupták 6, Drexler 6, Košarník 5

Driapači sa pohrali s outsiderom ligy a nastrieľali mu rekordných 37 gólov. Pri streleckej chuti bol hlavne najlepší strelec ligy Budinský, ktorý dal 20 gólov. Horúce strely napriek vysokej prehre podali sympatický výkon a ukázali radosť s futsalu.

Hviezda zápasu: Budinský (Driapači)

Elroz – J. Lehota 7:6 (4:2)

Góly: M. Škriniar 3, Kochoľ, Čamaj, Tulipán, Šouc – Gustinák 2, Šipkovský, Koneracký, P. Karásek, Daniš

Prekvapivo vyrovnaný zápas, defenzíva Janovej Lehoty fungovala na výbornú. Víťazstvom si Elroz zaistil účasť v prvej lige a v zápase o superpohár.

Hviezda zápasu: M. Škriniar (Elroz)

Žiarčanka – S Pub 0:5 kontumačne