Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: TAKÉTO sú aktuálne výsledky a tabuľky

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: TAKÉTO sú aktuálne výsledky a tabuľky

II. LIGA

25. kolo – 5. 4. o 15.30 h:

Bardejov – Pohronie 2:1 (2:0)
Góly: L. Zápotoka (11 m), G. Badalyan – M. Adam

Pohronie začalo na pôde Bardejova zle, domáci kopali veľa rohov mali územnú prevahu, ale bez gólovej šance. V 18. minúte vytlačil J. Malec hlavičku Grucu na žrď. Chvíľa hostí prišla v 30. minúte, keď sa preklučkoval po pravej strane R. Paraj, jeho center hlavičkoval na päťke Sojka, ale brankár Bardejova Molčan robinzonádou vytlačil na roh. O 2 minúty pretlačil Zvara loptu stredom na Garaja, ktorý išiel sám na Molčana, ale ten predviedol ďalší bravúrny zákrok. „Nedáš dostaneš“ sa tak potvrdilo, keď v 43. minúte kopal L. Zápotoka priamy kop z 20 m. V múre hostí nepochopytelne zdvihol ruku M. Adam a z nariadenej penalty L. Zápotoka posla domácich do vedenia. V poslednej akcii polčasu ušiel ešte Gruca, ktorý centrom našiel G. Badalyana a ten hlavou zvýšil na 2:0.

Druhý polčas hrali iba hostia. V 51. minúte vypálil pekne P. Orolín a v 52. minúte napálil do žrde P. Abrahám. V 77. minúte center J. Sojku našiel Zvaru a ten zo 6 m namieril len do náručia brankára. Potom po druhom faule rozhodca vylúčil J. Sojku z Pohronia, ktorému sa podarilo v 88. minúte znížiť z priameho kopu po faule na P. Orolína M. Adamom na konečných 2:1. Na viac už hosťom neostal čas.

V nedeľu privíta Pohronie druhé družstvo z Michaloviec, ktoré nečakane prehralo doma s Liptovským Mikulášom. Na tento dôležitý zápas pozývajú všetkých svojich fanúšikov.

12. Pohronie 25 4 4 17 24:50 16

Ďalšie výsledky: Senec – Prešov (1:1), Podbrezová – Trnava B (2:0), Šamorín – R. Sobota (2:0), Šaľa – Dubnica (0:1), Michalovce – L. Mikuláš (0:1)

MAJSTROVSTÁ REGIÓNU STRED

18. kolo – 6. 4. o 15.30 h:

Nová Baňa – Kalinovo 2:0 (2:0)
Góly: E. Jenes, M. Kminiak

Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre a silnému súperovi nedávali žiadny priestor. V 23. minúte rozhodca odpískal faul pred šestnástkou a E. Jenes z priameho kopu vymietol pavučinu. V 30. minúte M. Kminiak vymietol peknou strelou aj druhú pavučinu bránky hostí a poslal domácich do dvojgólového náskoku. Za zmienku stojí ešte pekná strela M. Tótha, ktorá však sieť nerozvlnila. V druhom polčase si domáci strážili výsledok a v nervóznom závere musel rozhodca vylučovať na oboch stranách. Zápas to však výrazne neovplyvnilo a 3 body zostali v Novej Bani.

Pohronie B – Badín 6:1 (2:1)
Góly: M. Matuškovič 2× (raz 11 m), M. Gregáň, J. Dobrota, P. Hanus, R. Hudec – A. Dubovický

Juniori z Pohronia podali po dvoch nevydarených zápasoch veľmi dobrý výkon a na domácom trávniku zdolali Badín hladko v pomere 6:1. Hostia sa ujali vedenia už v 12. minúte zásluhou A. Dubovického. Domácich to však nezaskočilo a pokračovali vo svojej hre. Postupne si vytvorili územnú prevahu, šance a s tým všetkým prišli aj góly. Dôležitý moment zápasu sa odohral v 38. minúte, keď R. Dlhoš z Badína za stavu 1:1 videl červenú kartu a M. Matuškovič premenil pokutový kop, čím dostal domácich do vedenia. Hneď v úvode druhého polčasu v 48. minúte pridal upokojujúci tretí gól J. Dobrota, čo súpera zlomilo a domácich naštartovalo k jasnému víťazstvu.

16 Tisovec 18 3 1 14 19:29 10

Ďalšie výsledky: Rakytovce – L. Štiavnica (1:0), D. Tížina – Brusno (1:1), Čadca – Krásno n. Kys. (1:1), Lučenec – Z. Poruba (2:1), Bytča – K. N. Mesto (0:1), Makov – Tisovec (2:0)

IV. LIGA JUH

Štiavnické Bane – Zvolen 2:3 (1:0)
Góly: Š. Košarník 2× (raz 11 m) – M. Zimnikoval, V. Bobor, R. Kulík

Domáci začali dobre a už v 7. minúte mal čistú šancu Lupták, ktorý sa sám rútil na brankára hostí, ale v koncovke zlyhal. Potom prevzali hernú iniciatívu hostia, ale gól z nej nevyťažili. V 30. minúte sa domáci zásluhou Š. Košarníka ujali vedenia. V druhom polčase si hostia vytvorili tlak, strelili 2 góly, pričom jeden z nich bol vlastný v podaní M. Pastiera, a stav zápasu otočili vo svoj prospech. Domáci však ešte zabojovali a vyrovnali z penalty. O všetkom nakoniec rozhodol priamy kop, ktorý preklopil misky váh na stranu hostí.

Žarnovica – Poltár 6:1 (2:1)
Góly: L. Listofer 3×, M. Dekíš, M. Laurov, J. Žiak (11 m) – J. Segeč

Domáci potvrdili svoje postavenie v tabuľke, keď sa hlavne v druhom polčase prezentovali viacerými peknými akciami končiacimi v sieti hosťujúceho tímu.

14 Hnúšťa 15 3 2 10 11:38 11

Ďalšie výsledky: Fiľakovo – Vinica (4:1), V. Krtíš – Málinec (2:2), Kováčová – Podbrezová B (0:3), Detva – Divín (3:1), Hnúšťa – voľno, Revúca – voľno

V. LIGA SKUPINA C

16. kolo – 6. 4. o 15.30 h:

Repište – Pliešovce 2:0 (1:0)
Góly: E. Kmeť, P. Ulbrík

V Repišti to bola jednoznačná záležitosť domácich, keď po polčase mohli kľudne vyhrávať aj 4:0. Brankár hostí Gnida však podal vynikajúci výkon a za svoj chrbát pustil iba 2 góly.

14 Dudince 15 1 3 11 13:44 6

Ďalšie výsledky: Podlavice – Priechod (0:0), Jakub – Hrochoť (1:2), S. Ľupča – Krupina (2:2), Hriňová – Sásová (3:2), Medzibrod – Šalková (2:2), Č. Balog – Dudince (4:1)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Slaská 2:4 (1:0)
Góly: M. Brzula, D. Karásek – P. Gordulič 2×, T. Silný, P. Hric

Prvý polčas domáci umne bránili a dokonca išli aj do vedenia, keď sa zo štandardnej situácie presadil M. Brzula. V 2. polčase hostia vyrovnali po chybe domácej obrany. Domácich však poslali opäť do vedenia po peknej akcii bratia Dušan a Patrik Karáskovci, keď sa presadil prvý menovaný. Hostia však opäť vyrovnali a neskôr T. Silný krásnym volejom poslal Slaskú do vedenia. V závere hostia svoj náskok ešte zvýšili na konečných 2:4 z pohľadu Janovej Lehoty.

Veľká Lehota – Voznica 2:0 (2:0)
Góly: P. Kocian, M. Kocian

Domáci potvrdili dobrú formu v jarnej časti sezóny a zápas proti Voznici rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Kocianovci. V 2. polčase sa viac-menej dohrávalo a domáci si výsledok postrážili.

Horná Ves – Tekovská Breznica 1:1 (1:1)
Góly: D. Karakačanov (11 m) – I. Šebo

Hostia umnou hrou ubránili remízu, keď sa najskôr z penalty presadil D. Karakačanov, ale I. Šebo ešte do polčasu vyrovnal. Počas celého zápasu sa šance striedali na oboch stranách a remíza je zrejme zaslúžená.

Hodruša-Hámre – Brehy 2:2 (2:1)
Góly: R. Bocian 2× – J. Tužinský 2×

Domáci začínali ťažko, ale nakoniec sa zásluhou R. Bociana dostali do dvojgólového náskoku. Brehy však zápas nevzdali a do polčasu sa im podarilo znížiť v podaní J. Tužinského, ktorý sa v druhom polčase postaral aj o vyrovnávajúci gól a zabezpečil tak hosťom bodový zisk.

Lutila – Kremnica 2:3 (0:2)
Góly: R. Kanina 2× – P. Ďurica, M. Ľahký, M. Kapšo

Lovča – Župkov 4:1 (3:0)
Góly: M. Kukučka, T. Matuška, R. Neuschl 2× (raz 11 m) – M. Hric

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorý strelili dva rýchle góly v 7. a 9. minúte. Hostia hrozili iba z rohov a štandardných situácií, ale gól nestrelili. V závere polčasu zvýšil z penalty R. Neuschl na 3:0 pre domácich. V druhom polčase sa už iba dohrávalo a domáci z viacerých sľubných šancí využili iba jednu, keď druhý gól pridal R. Neuschl.

Hliník nad Hronom – Rudno nad Hronom 4:2 (2:1)
Góly: I. Minyu 2×, P. Ďuriš, B. Vlačuha – J. Búry 2×

Hliník proti Rudnu zabojoval o záchranu a bez väčších problémov zvíťazil v pomere 4:2. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale v druhom domáci hosťom odskočili o 3 góly, čo už Rudno zvrátiť nedokázalo.

Góly: R. Wagner – J. Henžel, R. Kollár

Hostia mali celý prvý polčas prevahu, ktorá vyústila do gólu v 45. minúte v podaní J. Henžela. Cez prestávku bolo v šatni domácich „umývanie hláv“, čo malo vplyv na zlepšený výkon v druhom polčase, keď sa im podarilo v 55. minúte vyrovnať gólom R. Wagnera. O osude zápasu rozhodla 75. minúta, keď Ihráč strhol gólom R. Kollára víťazstvo na svoju stranu.

Lovčica-Trubín- Pitelová 1:2 (0:1)
Góly: M. Fabian – J. Mališ 2×

Šašovské Podhradie- Stará Kremnička 1:8 (0:3)
Góly: J. Danko – R. Pobežka 2×, S. Gulička 2×, F. Mezei, M. Palenčár, M. Paller, J. Osvald

Jednoznačne lepší hostia doslova prevalcovali domácich. Skóre zápasu jasne odzrkadľuje tabuľkové postavenie oboch celkov a kvalitatívny rozdiel medzi špicou a dnom tabuľky bol počas zápasu očividný.

Trnavá Hora- Jastrabá 3:4 (2:2)
Góly: M. Urgela 2×, M. Bílek – J. Janúch 2×, M. Janúch, P. Mojžiška

V Trnavej Hore sa odohral vyrovnaný zápas, v ktorom hostia strhli zápas na svoju stranu až v samom závere zápasu po zbytočných chybách domáceho brankára Čarného.

Nevoľné- Hronská Dúbrava 0:2 (0:0)
Góly: O. Janeček (11 m), E. Gregáň

Prvý polčas bol vcelku vyrovnaný, ale v druhom polčase boli lepším mužstvom hostia, ktorý najskôr z penalty a potom z priameho kopu rozhodli o svojom víťazstve.

Góly: J. Meliš 2×, M. Kačák, A. Kliman, M. Kliman – M. Blahút 2×

V Bzenici sa odohral dôležitý zápas, ktorý lepšie zvládli domáci. Počas celého zápasu mala Bzenica jasnú prevahu a len brankár hostí Bosák sa zaslúžil o to, že Prenčov inkasoval počas zápasu iba 5 gólov.

Prestavlky – Vyhne 0:2 (0:2)
Góly: M. Kašiar, M. Zuberník

Do 20. minúty sa hral pomerne vyrovnaný zápas. Práve v 20. minúte však domáci nepokryli M. Kašiara a ten strelil úvodný gól. Domáci od tohto momentu prestali hrať a hostia po nepriamom kope a dorážke M. Zuberníka zvýšili na 2:0. V druhom polčase už hostia kontrolovali zápas a šetrili sily do ďalších bojov.

Ostrý Grúň – Prochot 2:1 (1:0)
Góly: S. Šuriansky, P. Lalík – J. Michalka

Prvý polčas bol vyrovnaný, ale viedli domáci zásluhou P. Lalíka. V druhom polčase hostia zatlačili a podarilo sa im aj vyrovnať. Zápas však rozhodol v prospech domácich peknou strelou cca. z 30 metrov S. Šuriansky.

Horné Hámre – Banská Belá 1:2 (1:1)
Góly: S. Truska – L. Židík, S. Lakatoš

Banská Štiavnica – Malá Lehota 4:2 (2:1)
Góly: M. Čiliak 2×, M. Meňuš, L. Meňuš – D. Tisovský, M. Šmikniar

Na prvé jarné kolo sa v Banskej Štiavnici odohral slušný zápas, v ktorom domáci pôsobili lepším dojmom a zaslúžene vyhrali, keď sa dvakrát presadil M. Čiliak a po jednom góle pridali bratia Meňušovci.

Dolná Trnávka – Sklené Teplice 9:1 (4:1)
Góly: P. Kopčan 3×, I. Tršo, I. Páchnik, M. Dovec, P. Slušný 2×, R. Boška – J. Benko

V Dolnej Trnávke to bola jednoznačná záležitosť domáceho tímu, ktorým nechýbal ani kanonier M. Struhár momentálne hrajúci v I. triede za Lovču. Domáci počas celého zápasu dominovali a hostí predčili vo všetkých smeroch.

1. Prenčov 12 10 0 2 37:22 30
2. Bzenica 12 9 2 1 60:14 29
3. Vyhne 12 8 3 1 35:11 27
4. Dolná Trnávka 12 8 1 3 54:23 25
5. Banská Štiavnica 12 7 3 2 44:22 24
6. Banská Belá 12 6 0 6 30:25 18
7. Horné Hámre 12 5 0 7 22:20 15
8. Ostrý Grúň 12 4 1 7 16:28 13