Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Toto sú aktuálne nedeľné futbalové výsledky

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Toto sú aktuálne nedeľné futbalové výsledky

II. LIGA

26. kolo – 13. 4. o 15.30 h:

Pohronie – Michalovce 1:3 (0:0)
Góly: P. Orolín – M. Hamuľak 3×

Pohronie podalo doma jeden z najlepších výkonov, ale na kvalitného súpera to aj tak nestačilo. Už v 1. minúte natiahol brankára hostí Rašku M. Adam. Potom pohrozili dvakrát aj hostia, keď najprv v 14. minúte minul M. Hamuľak po centri V. Janočka a o 2 minúty ho napodobnil Gamkrelidze. V 21. minúte prešiel stredom R. Paraj, nahral E. Garajovi, ktorý sám pred bránkou trafil iba Rašku. V 24. minúte chytil ešte J. Malec čistý gol Bayovi.

Druhý polčas začali domáci zle a už z prvého centra otvoril M. Hamuľak hlavou skóre zápasu. V 55. minúte domáci vyrovnali, keď center Zvaru umiestnil hlavou pod brvno P. Orolín. V 59. a 62. minúte pohrozili hostia, ale v 71. minúte stiahol center Pinku M. Adam a z otočky vyslal nebezpečnú strelu, ktorú však Raška zneškodnil. Zákonite prišiel trest pre domácich, keď v 79. minúte prešiel stredom obrany M. Hamuľak a upravil stav na 1:2. V 80. minúte vylúčil rozhodca po 2 žltej karte Z. Kamasa, ale Pohronie aj tak zatlačilo. Výborný brankár Michaloviec Raška hostí opäť zachraňoval po priamom kope M. Adama a z následného brejku zase nekompromisne trestal M. Hamuľak na konečných 1:3.

Slová trénerov:

Anton Šoltís (Michalovce): „Chceli sme odčiniť prehru z domáceho ihriska. Mali sme viac šancí, lebo kvalita bola na našej strane. Ďakujem súperovi za korektný výkon“.

Štefan Zaťko (Pohronie): „Ďakujem chlapcom, ktorí išli až na dno svojich síl. Dnes sme ale na viac nemali“.

12. Pohronie 26 4 4 18 25:53 16

Ďalšie výsledky: R. Sobota – Šaľa (1:1), L. Mikuláš – Šamorín (3:1), Prešov, Bardejov (2:1), Podbrezová – Senec (1:0), Trnava B – Dubnica (1:2)

MAJSTROVSTÁ REGIÓNU STRED

19. kolo – 13. 4. o 15.30 h:

Kysucké Nové Mesto- Pohronie B 2:0 (2:0)
Góly: M. Belaník, M. Kubala

Juniori z Pohronia nenadviazali na domáci zápas s Badínom a sobotný súper ich predčil nasadením, agresivitou aj efektívnejšou koncovkou. Prvý gól strelili domáci priamo z rohového kopu, keď M. Belaník pekne zatočil loptu až do siete. Druhý gól padol z kopačky M. Kubalu po taktickej chybe v obrane hostí. V druhom polčase sa síce hostia snažili so zápasom ešte niečo urobiť, ale zrejme im chýbala väčšia kvalita.

16 Tisovec 19 4 1 14 21:29 13

Ďalšie výsledky: Bytča – Rakytovce (), Kalinovo – Lučenec (3:1), Z. Poruba – Čadca (0:5), Krásno n. Kys. – D. Tížina (5:3), Brusno – Makov (0:1), Tisovec – L. Štiavnica (2:0)

IV. LIGA JUH

Málinec – Štiavnické Bane 2:0 (1:0)

Hostia nastúpili bez 4 hráčov zo základnej zostavy a tak vyzeral aj zápas v Málinci. Domáci sa ujali vedenia v 34. minúte po premenenej penalte. Druhý gól padol v druhom polčase v 65. minúte po neodpískanom útočnom faule domácich. Hostia sa snažili a vytvorili si niekoľko sľubných šancí, no streliť gól a zdramatizovať zápas sa im nepodarilo.

Žarnovica – Fiľakovo 1:0 (0:0)
Góly: L. Štefanka

V Žarnovici sa odohral vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. V prvom polčase mohli viesť hostia, ale v poslednej minúte zahodili čistú gólovú šancu. V druhom polčase zabrali aj domáci, ktorí po dvoch nepremenených šanciach konečne skórovali až v 86. minúte zásluhou L. Štefanku. V dôležitom zápase tak rozhodol jeden gól a Žarnovica tak ostáva v hre o postup.

14 Hnúšťa 16 3 2 11 11:43 11

Ďalšie výsledky: Zvolen – Vinica (2:0), Podbrezová B – Revúca (4:1), Poltár – Hnúšťa (5:0), Divín – Kováčová (0:4), Detva – voľno, V. Krtíš – voľno

V. LIGA SKUPINA C

17. kolo – 13. 4. o 15.30 h:

Hrochoť – Repište 2:0 ()
Góly: J. Poničan, M. Mazuch

Hostia si v Hrochoti nevypracovali žiadnu vyloženú šancu a domáci, ktorí mali väčšiu chuť po víťazstve, tak zaslúžene vyhrali gólmi J. Poničana a M. Mazucha.

14 Dudince 16 1 3 12 13:47 6

Ďalšie výsledky: Pliešovce – Priechod (1:1), Šalková – Hriňová (1:0), Č. Balog – Podlavice (3:0), Dudince – Medzibrod (0:3), Sásová – S. Ľupča (4:2), Krupina – Jakub (3:0)

I. TRIEDA

Hliník nad Hronom – Janova Lehota 5:0 (0:0)
Góly: I. Minyu 2×, P. Ďuriš, M. Úkrop, B. Vlačuha

Hliník zvládol aj ďalší dôležitý zápas v boji o udržanie sa v súťaži a doma jasne zdolal Janovu Lehotu v pomere 5:0. Prvý polčas bol síce bezgólový, ale domáci boli herne lepší. Za zmienku stoja hlavne 3 veľké šance M. Úkropa. V druhom polčase bola snaha domácich odmenená aj gólmi, keď sa okrem spomínaného M. Úkropa presadili aj jeho ďalší spoluhráči. V závere dostal za stranu hostí Š. Karásek červenú kartu za protesty.

Rudno nad Hronom – Lovča 0:6 (0:2)
Góly: M. Rapčan 2×, M. Kukučka 3×, M. Budinský

Lovča v Rudne vôbec nezačala dobre a prvých 15 minút patrilo domácim, ktorí však z hernej prevahy nevyťažili nič a navyše dostali 2 nešťastné góly. V druhom polčase pridala Lovča aj tretí gól, po ktorom domáci rezignovali a hostia si dokráčali sa pohodlným víťazstvom.

Župkov – Lutila 0:3 (0:2)
Góly: R. Kanina 2×, P. Poliak

Kremnica – Hodruša-Hámre 3:2 (1:1)
Góly: M. Ľachký, J. Lupták, M. Chladný – R. Galeta, R. Bocian

V Kremnici sa odohral zápas dobrej úrovne a sympatickou hrou na oboch stranách. Prvý polčas patril domácim, ktorí sa zaslúžene ujali vedenia, ale hosti ešte do polčasu stihli odpovedať a vyrovnali. V druhom polčase mali miernu prevahu hostia, ale domáci ich vyškolili v efektivite a obrali ich o všetky 3 body.

Brehy – Horná Ves 2:6 (1:2)
Góly: M. Polc, I. Tužinský – A. Širáň 2×, D. Karakačanov 2×, M. Kubík, M. Mecele

Domáci síce viedli, ale hostia pomerne rýchlo vyrovnali a do polčasu sa dostali aj do vedenia. V druhom polčase sa Brehy sympaticky snažili vyrovnať, ale hostia ich niekoľkokrát potrestali svojimi rýchlymi brejkmi, ktorými si vystrieľali víťazstvo v pomere 6:2 z pohľadu hostí.

Tekovská Breznica – Veľká Lehota 2:2 (1:0)
Góly: P. Mikuška, I. Šebo – P. Kocian, M. Kocian

V Tekovskej Breznici sa odohral slušný zápas s väčším množstvom gólových šancí na strane domácich. Tí totiž neboli ďaleko od 3-bodového zisku, keďže hostia vyrovnávali na konečných 2:2 až v nadstavenom čase.

Voznica – Slaská 2:1 (0:1)
Góly: Ľ. Laurov 2× – T. Silný

V prvom polčase sa presadili iba hostia, keď peknou strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť T. Silný. V druhom polčase prevzali hernú iniciatívu domáci a v podaní Ľ. Laurova zápas otočili. Na 1:1 vyrovnával Ľ. Laurov z priameho kopu a neskôr po prihrávke M. Blaha krásnym gólom z voleja rozhodol o výhre Voznice.

Góly: E. Gregáň – M. Švihorík, R. Ivan

Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, ale hostia sa dvomi šťastnými gólmi z ojedinelých šancí dostali do dvojgólového náskoku. Druhý polčas sa domáci za drvivého tlaku snažili vyrovnať, ale podarilo sa im iba znížiť na konečných 1:2.

Jastrabá – Šašovské Podhradie 3:0 (2:0)
Góly: M. Janúch 2× (raz 11 m), J. Janúch

Stará Kremnička – Lovčica-Trubín 3:1 (1:1)
Góly: J. Osvald 2×, F. Mezei – I. Bajnok

Domáci ukázali, že vedia hrať aj proti silným súperom ako Lovčica-Trubín, ktorú zdolali v pomere 3:1. Domáci išli do vedenia už v 10. minúte zásluhou J. Osvalda. Od tohto momentu však začali diktovať hru hostia, ktorí si vytvorili tlak a vyrovnali v podaní kapitána I. Bajnoka. V druhom polčase však hrali domáci svoju hru a svoj druhý gól pridal J. Osvald. Neskôr domácich divákov upokojil gólom na konečných 3:1 striedajúci žolík F. Mezei.

Pitelová – Ladomerská Vieska 0:3 (0:0)
Góly: V. Číž (11 m), J. Lepšík, L. Husár

Prvý polčas bol vyrovnaný, čomu zodpovedá aj bezgólový stav. V druhom polčase prišla penalta hostí, ktorú V. Číž premenil a nakopol Ladomerskú Viesku k víťazstvu v pomere 3:0.

Ihráč – Krahule 0:1 (0:1)
Góly: B. Kapusta

Krahule podali na Ihráči bojovný a kolektívny výkon, ktorý im priniesol tesné ale zaslúžené víťazstvo v pomere 1:0. O jediný gól sa postaral B. Kapusta, ale výborný výkon podal aj brankár Krahúl M. Kollár, ktorý zneškodnil niekoľko nebezpečných šancí domáceho Ihráča.

Góly: R. Šimko, M. Meliš, J. Mališ, T. Bielik

Bzenica si pomerne ľahko poradila s Banskou Štiavnicou, ktorej nedovolili takmer nič. Výsledok mohol byť z pohľadu hostí aj hrozivejší, keby L. Rybár premenil penaltu po úmyselnej ruke M. Haláka a ich brankár Kraják nepochytal niekoľko čistých gólových šancí domácich.

Prenčov – Dolná Trnávka 5:0 (2:0)
Góly: M. Blahút 3×, A. Chovan, M. Chovan

V prvom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale domáci svoje šance premenili aj na góly. V podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas, v ktorom domáci strieľali góly a hostia svoje šance zahadzovali. Efektívnejší domáci si tak jasne doma poradili s Dolnou Trnávkou v pomere 5:0.

Sklené Teplice – Prestavlky 0:4 (0:2)
Góly: R. Štyriak 3×, P. Kukučka

V Sklených Tepliciach sa odohral zápas dvoch najslabších celkov súťaže, z ktorého lepšie vyšli hostia. Prestavlky vyťažili zo svojej hernej prevahy maximum, R. Štyriak si strelili hat-trick a zaslúžene si tak domov odviezli všetky 3 body.

Vyhne – Ostrý Grúň 3:0 (2:0)
Góly: M. Kašiar 2×, R. Benča

Hostia prišli do Vyhieň za účelom brániť, ale herná prevaha domácich bola nad ich sily. Vyhniam sa podarilo streliť 3 góly a zápas zaslúžene vyhrali.

Prochot – Horné Hámre 2:4 (1:0)
Góly: L. Vincent, M. Liner – T. Šmondrk 2×, S. Truska 2× (raz 11 m)

Banská Belá – Malá Lehota 5:1 (1:0)
Góly: M. Lasab 2× (raz 11 m), A. Prokeš (11 m), J. Durbák, T. Buzalka – Z. Paulík

V Banskej Belej sa odohral pomerne divoký zápas, v ktorom domáci mali jasnú prevahu a hostia sa viac-menej bránili. Diváci mohli vidieť až 3 penalty na strane domácich, z ktorých 2 v podaní M. Lasaba a A. Prokeša skončili aj gólom a S. Lakatoš svoju penaltu zahodil. Domácim to však nevadilo, pretože po druhom góle M. Lasaba, premenenom priamom kope J. Durbáka a pohotovej dorážke T. Buzalku s prehľadom vyhrali 5:1.

1. Prenčov 13 11 0 2 42:22 33
2. Bzenica 13 10 2 1 64:14 32
3. Vyhne 13 9 3 1 38:11 30
4. Dolná Trnávka 13 8 1 4 54:28 25
5. Banská Štiavnica 13 7 3 3 44:26 24
6. Banská Belá 13 7 0 6 35:26 21
7. Horné Hámre 13 6 0 7 26:22 18
8. Ostrý Grúň 13 4 1 8 16:31 13