Kremnická radnica rozdeľovala peniaze: Ušlo sa siedmim žiadateľom

Mestskí poslanci na rokovaní odklepli dotácie z rozpočtu mesta. Čítajte, kam všade potečú financie z mestskej kasy.

Ilustračný obrázok k článku Kremnická radnica rozdeľovala peniaze: Ušlo sa siedmim žiadateľom
Zdroj: TASR

Celkom siedmich žiadateľov podporili mestskí poslanci v druhom termíne prerozdeľovania dotácií z rozpočtu mesta Kremnica na rok 2017. O dotáciách v oblasti kultúry vo výške 1 200 eur a v oblasti telesnej kultúry vo výške 1 300 eur rozhodli na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Medzi podporenými žiadateľmi v oblasti kultúry je Kremnický banícky spolok, občianske združenie SOS Kremnica, Združenie rodičov a priateľov školy pri 1. Základnej škole v Kremnici a Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Kremnica.

V oblasti telesnej kultúry pridelili poslanci dve dotácie Telovýchovnej jednote (TJ) Biela stopa Kremnica, volejbalovému oddielu TJ Kremnica a Horskej službe Kremnické vrchy.

Ľuba Ďurčová z kremnického Mestského úradu priblížila, že dotácie sa v meste rozdeľujú v troch termínoch. Prvým termínom na zasielanie žiadostí bol 28. február, druhým 31. máj a tretím termínom je 31. august. V rozpočte mesta na rok 2017 je na dotácie v oblasti kultúry vyčlenených celkom 12 609 eur a na dotácie v oblasti športu 22 645 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame