Letný Big Air je unikát: Adrenalínová šou bude zároveň hudobným festivalom

Adrenalínové kúsky na snowboardoch a lyžiach bez snehu. Big Air je akciou na pohľadanie a v letnej verzii sa predstaví ako trojdňovka plná koncertov a vodných atrakcií.

Barbara Dallosová

Prvý augustový víkend (4. – 6.8.) bude v Kremnici patriť freestyle lyžovaniu, snowboardingu a ďalším vodným a suchozemským „boardšportom“. Známa akcia Big Air v meste, ktorá sa koná v zime na historickom centre Kremnice, bude mať tento rok aj letnú verziu. Hoci kúpalisko Katarína tento rok sezónu neodštartovalo, na jeden víkend bude patriť freestylerom z celej Európy.

„Tento rok sme sa prvýkrát pustili do príprav letnej verzie podujatia. Jadrom sú, podobne ako v zime, preteky a šou freeskierov a snowboardistov v disciplíne big air, čiže v skoku na veľkom mostíku s umelým povrchom a dopadom do bazéna. Jazdci zabojujú aj o finančné výhry v celkovej výške 4-tisíc eur,“ prezradil hlavný organizátor Ondrej Horváth.

Na kúpalisku dobrovoľníci z občianskeho združenia FRST Crew postavia lešenie, z ktorého budú jazdci skákať rovno do vody. Túto šou si nenechajte ujsť, pretože okrem adrenalínového športového zážitku bude Letný Big Air v meste aj hudobným festivalom.

V areáli kúpaliska vystúpia kapely Para, Billy Barman, Vec a Škrupo, Strapo, Medial Banana, Saténové ruky, Malalata, ale aj mnoho ďalších. Okrem toho si návštevníci budú môcť užiť sprievodné akcie aj bohatý výber vodných atrakcií. Vyskúšať si môžu napríklad stand-up paddleboarding, skimboarding, slackline, alebo aj zasúťažiť na indo boardoch. Prvýkrát na Slovensku tiež v bazéne uvidia exhibíciu vo wakeboardingu. Pre najmenších bude pripravená aj veľká detská zóna. Ako dodávajú organizátori, obyvatelia Kremnice si budú môcť vychutnať letný Big Air za zvýhodnené vstupné.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame