Letný deň v kremnickom múzeu: Sadnite za hrnčiarsky kruh alebo ochutnajte čaj z kvetov

Podtitulom letnej soboty v kremnickom múzeu bude Čaro lásky. Z programu si vyberie každý.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Letný deň v kremnickom múzeu: Sadnite za hrnčiarsky kruh alebo ochutnajte čaj z kvetov
Zdroj: TASR

Múzeum mincí a medailí v Kremnici pripravuje vo svojich expozíciách sériu letných podujatí a prvé z nich sa bude konať na dlhodobej výstave Pôvab kameninových záhrad pod názvom Čaro keramiky, s podtitulom Čaro lásky. Pestrý program čaká na návštevníkov každého veku v sobotu 15. júla 2017 v čase od 9.00 do 17.00 hod.

,,Čaro keramiky je pravidelné podujatie, ktoré pripravujeme pre našich návštevníkov počas prázdnin na dlhodobej výstave Pôvab kameninových záhrad v Meštianskom dome na Štefánikovom námestí 32/38, ktorý sa premenil na rozkvitnutú lúku či záhradu plnú kvetov namaľovaných na výrobkoch z kremnickej kameninovej továrne," priblížila Erika Haas Kianičková z múzea. Sobotný program ponúkne aj aktivity, akými sú prácu s hlinou točením na hrnčiarskom kruhu, modelovanie z hliny, či zdobenie hrnčekov.

Ako pokračovala, Čaro lásky príde opísať nekorunovaná kráľovná slovenskej historickej romance, spisovateľka Jana Pronská. ,,Okrem písania má blízko i k umeniu. Do obrazov vkladá rovnako ako do písania všetky svoje pocity a vášne," vysvetľuje Kianičková. Stretnutie so spisovateľkou spojené s autorským čítaním sa uskutoční o 14.00 hodine v spolupráci s Knižnicou Jána Kollára v Kremnici.

,,Našich návštevníkov čaká aj letné čajové osvieženie. Popri ochutnávke sviežeho čaju z kvetov budeme klebetiť o čare lásky kremnických historických postáv," láka na záver múzeum.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame