Martin Károly Iné športy

Mladším žiačkam sa so Zvolenom nedarilo

Cez víkend vycestovali mladšie žiačky VK MŚK Žiar nad Hronom na zvolenskú palubovku. V šiestom kole nazbierali ďalšie skúsenosti.

Po týždennej prestávke, vyplnenej doplnkovou súťažou SVF v MIDIMAX volejbale, pokračovala súťaž mladších žiačok VI. kolom. Naše dievčatá sa v ňom stretli so Zvolenom na ich domácej palubovke. Už prvý pohľad na družstvo súpera naznačil priebeh zápasu. Dievčatá zo Zvolena hrávajú v tomto zložení druhý rok a odrazilo sa to hlavne na razancii ich podania. V prvom zápase si naše dievčatá nevedeli s tvrdým podaním súpera poradiť, robili veľa vlastných chýb a prehrali pomerne hladko 3 : 0. Po// „príhovore“ trénerky v prestávke medzi zápasmi nastúpilo do druhého stretnutia akoby vymenené družstvo. Stretnutie skončilo rovnako v náš neprospech, ale dievčatá si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon. Niektoré momenty v zápase pripomínali „veľký" volejbal, dievčatá bojovali zo všetkých síl a iba ich herná neskúsenosť rozhodla celý zápas. Pochvalu si určite zaslúži aj „siedmy hráč//" – lavička za príkladné povzbudzovanie a plnenie pokynov trénerky.

Ak budú dievčatá pokračovať v nastúpenej volejbalovej ceste, určite sa spoločne dočkáme aj víťazných stretnutí. Chce to len veľkú tréningovú a hernú disciplinovanosť hráčok a nesmiernu trpezlivosť trénerov.

Výsledky : TJ Slávia TU Zvolen – MŠK Žiar nad Hronom : 3 : 0 ( 15, 11, 9 )
3 : 0 ( 22, 19, 11 )

Zostava MŠK : Nika Antalová , Domča Kartíková, Vaneska Kazárová, Daška Krčová Baja Kupčiová Aďa Mekíšová , Emča Petlušová , Naty Rusnáková , Lenka Ružičková , Lucka Sedláková , Veva Šestáková , Ivka Zošiaková .

Trénerka : Andrea Kosorinská