Martin Károly Basketbal

Muži zatiaľ na treťom mieste v I. lige

Počas víkendu odohrali muži Basketbalového klubu MŠK posledný zápas v prvej časti súťaže. Žiarsky tým cestoval za svojim súperom do Lučenca. Mladší žiaci zas v dvojzápase prehrali s Handlovou.

I. LIGA Muži /VÝCHOD/

Zápasom dvojičiek skončila prvá časť súťaže v 1. LIGE mužov v basketbale v skupinách ( Žiar hral vo východnej skupine).Žiarski basketbalisti cestovali za svojim súperom do Lučenca. Domáci zatiaľ nezaznamenali výhru a tak sa o prvé víťazstvo pokúsili aj v nedeľnom zápase. V 7. minúte ešte viedli 12:8 ale prvú štvrtinu pre seba šnúrou 7-mich bodov rozhodli vo svoj prospech Žiarčania a vyhrali ju nakoniec 15:12.V ďalšom priebehu už mali viac z hry basketbalisti od Hrona, ktorí prevzali kontrolu nad zápasom a zveľaďovali svoje vedenie a postupne sa svojmu súperovi vzďaľovali aj bodovo. Trojka Róberta Jányho na konci tretej štvrtiny motivovalo družstvo pred posledným dejstvom. Posledná štvrtina sa začala doslova kalonádou keď žiarski hráči zaznamenali v rade 6.úspešnych trojkových pokusov a zvýšili svoj náskok až na rozdiel 35. bodov a zápas sa v pokoji dohral. S bilanciou 10. Víťazstiev a 4. prehry si hráči MŠK BK Žiar nad Hronom upevnili postupové postavenie a v januári budú pokračovať v súťaži medzi družstvami hrajúcimi o 1. až 8 miesto v súťaži. ** REAL PLUS LUČENEC : MŠK BK ŽIAR nad HRONOM** 49 : 78 ( 23 : 36 )

Body: Jány 27(4.trojky); Daubner 21(3.trojky); Jonas 9(3.trojky); Majetčak 8; Vája 7; Bulko 6; Schubert 0. T H 12/9; trojky 10; Fauly 12.

Tréner : Tibor Jány

1. TU Košice 13 11 2 279 24
  2. Spiš. N. Ves B 13 9 4 329 22

3. Žiar n/Hr. 13 9 4 46 22 4. Sabinov 13 7 6 –50 20 5. Poprad/Svit 13 6 7 –16 19 6. Rožňava 13 5 8 –9 18 7. Lipt. Mikuláš 13 5 8 –84 18 8. Lučenec 13 0 13 –495 13

Mladší žiaci – OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

Naši mladí basketbalisti odohrali v stredu 14. 12. 2011 ďalšie 2 zápasy. Bola to dohrávka, pretože v riadnom termíne sa nemohli odohrať pre chorobu hráčov.

Od prvej minúty bolo jasné, že to budú vyrovnané zápasy, až na hru pod košom. Tam mala Handlová jasnú prevahu o 2 vysokých hráčov, ktorí pod obidvoma košmi dominovali. A v tejto kategórii je ešte veľmi ťažké ubrániť o hlavu vyšších hráčov, keď sú ešte aj takí pohybliví, ako boli Handlovčania. Pri troške šťastia a lepšom premieňaní protiútokov mohli byť tieto zápasy ešte vyrovnanejšie. Za bojovnosť treba pochváliť všetkých hráčov, kde strelecky vynikli tradičné opory Koňarik, Kádaši a Rajnoha.

Výsledky:

1. zápas: ** MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠBK Handlová 51 : 63** Štvrtiny: 9 : 14, 15 : 13, 13 : 23, 14 : 13 Body: Koňarik 14, Rajnoha 13, Kádaši 12, Ostáš 4, Záhorec 2, Mokroš 2, Holička 2, Šarkozi 2, Kuchár 1

2. zápas: MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠBK Handlová 40 : 45 Štvrtiny: 8 : 11, 7 : 14, 15 : 11, 10 : 9 Body: Kádaši 10, Kuchár 8, Koňarik 8, Rajnoha 8, Ostáš 5, Mokroš 2 Tréner : Miloš Slávik