Martin Károly Iné športy

N-SPORT TREND doma s výhrou

Žiarsky hokejbalisti sa pred domácim publikom predstavili v aktuálnej sezóne po prvý krát až v 4.kole Slovenskej hokejbalovej extraligy.

Ich súperom bol ŠK 32 Profis Bratislava, ktorý doposiaľ ešte nebodoval. Žiarske ihrisko je spomedzi všetkých extraligových ihrísk najväčšie, na čo si ťažšie zvykal súper z Bratislavy.

Úvodné minúty zápasu priniesli niekoľko gólových šancí súpera, ktoré vyplývali zo spočiatku zlého postavenia domácich hráčov v obrannej tretine. Brankár Náter však tieto príležitosti zneškodnil, žiarski hráči sa ukľudnili a postupne začali v zápase preberať iniciatívu. Gólový účet stretnutia otvorili domáci potom, čo Ruttkay v strednom pásme vysunul do brejku Zuzina a ten blafákom prekonal bratislavského brankára. Druhá tretina sa podstatne viac odohrávala na polovici hostí. Na rozdiel dvoch gólov zvýšili svoj náskok hráči N-SPORT TRENDu počas presilovej hry. Strelou od modrej čiary Gáborík tesne minul súperovu bránu, loptička sa však odrazila od zadného mantinelu k voľnému Takáčovi, ktorý zakončoval do prázdnej brány. Sporný moment nastal počas presilovej hry bratislavského tímu. Po zachytení rozohrávky v obrannej tretine sa do samostatného nájazdu dostal Matuška, ten najprv súperovho brankára neprekonal, vzápätí si však loptičku stiahol a zasunul za chrbát gólmana hostí. Súper však u rozhodcov reklamoval zhodenú masku svojho brankára počas zakončenia a tí nakoniec po dlhej konzultácii gól neuznali. Hosťom značne rýchlejšie ubúdali sily a do šancí sa prakticky dostávali už len počas početnej prevahy. Do konca prostrednej časti hry viac gólov nepadlo a domáci išli do záverečnej tretiny s vyhliadkou na zisk troch bodov. Definitíva padla v jej ôsmej minúte, keď Takáč prihral medzi kruhy Ruttkayovi a ten spečatil výsledok na 3:0. Novozložený žiarsky tím sa tak v prvom zápase na domácom ihrisku predstavil víťazstvom.

N-SPORT TREND Žiar n/Hr. – ŠK 32 Profis Bratislava 3:0 (1:0,1:0, 1:0) Góly: Zuzin, Takáč, Ruttkay

Zostava: Náter, Slávik – Pračka, Zuzin, Gáborík, Kamo, Bobáľ, Danko, Hanus – Považanec, Heckl, Vallo, Pastorok, Matuška, Nemček, Mojžiš, Plandor, Ruttkay, Uhrovič, Kukla, Takáč, Pluhár

Ostatné výsledky: ŠK 98 Pruské – Kometa Vrútky 3:4sn, DT Žirafa P. Bystrica – MHBo L. Mikuláš 7:2, Nitriansky rytieri Nitra – LG TPS Bratislava 4:1, Jokerit Bratislava – ŠK Martin 1:8, MŠK Kežmarok – ŠHBK Ružinov – odložené, HBC Žirafa Žilina – voľno

TABUĽKA – sezóna 2011/2012 – zákl. časť

1. Nitrianski Rytieri Nitra 4 4 0 0 0 20:4 12
  2. DT Žirafa P. Bystrica 4 4 0 0 0 17:9 12
  3. ŠKB Izoglobal Martin 3 2 1 0 0 18:6 8

4. N-SPORT TREND Ž. n/Hr. 4 2 1 0 1 12:9 8 5. MŠK Kežmarok 3 2 0 0 1 11:7 6 6. ŠHBK Ružinov Bratisl. 2 1 0 1 0 7:5 4 7. HBK Kometa Vrútky 3 0 2 0 1 12:12 4 8. MHbO Géci L. Mikuláš 4 1 0 1 2 13:21 4 9. LG Bratislava 4 1 0 0 3 9:12 3 10. ŠK 98 Pruské 3 0 0 3 0 8:11 3 11. Jokerit Petržalka 4 0 1 0 3 6:23 2 12. ŠK Profis 32 Bratislava 3 0 0 0 3 6:11 0 13. HBC Žirafa Žilina 3 0 0 0 3 6:15 0