N-SPORT TREND stratil dôležité body

6. kolom pokračovala prvý októbrový víkend Slovenská hokejbalová extraliga. Žiarsky N-SPORT TREND si v ňom zmeral sily so súperom z východu MŠK Kežmarok. Pozrite si video.

Prvá tretina patrila spočiatku domácim. Obrat nastal po prvom vylúčení žiarskeho hráča. Hostia sa dostali na koňa, prevzali iniciatívu, ktorá bola odmenená strelením gólu na začiatku druhej tretiny. Nedisciplinovanosť domácich, z ktorej vyplynuli často zbytočné vylúčenia hráčov N-SPORT TRENDu, bola potrestaná druhým gólom. V priebehu štyridsiatich sekúnd sa domácim podarilo korigovať Mojžišom. O minútu na to však hostia už opäť viedli rozdielom dvoch gólov. V 9. minúte ušiel do samostatného nájazdu Považanec, pred brankárom bol však faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie. Proti kežmarskému brankárovi sa postavil Ruttkay, ktorý opäť znížil na rozdiel jedného gólu. Bláznivá tretina však pokračovala a v rozmedzí dvoch minút padlo po góle do oboch brán. Gólový účet tretiny nakoniec zavŕšili hostia svojim piatym gólom. Úvod záverečnej časti hry opäť patril domácim, ktorí svoje snaženie pretavili Považancom do štvrtého gólu. Achilovou pätou žiarskeho tímu v tomto zápase však bolo množstvo vylúčení a efektivita Kežmarčanov vo využívaní početnej výhody. V 11. minúte tretej tretiny dali domáci súperovi ďalšiu možnosť presilovej hry a tí šancu využili po tretí krát. V závere zápasu si hráči N-SPORT TRENDu vytvorili ešte niekoľko sľubných šancí, ktoré však už nepremenili a prehrali tak v druhom zápase v rade. Výstrahou pre žiarsky tím je štrnásť inkasovaných gólov v dvoch posledných zápasoch a slabá efektivita pri hre v početnej výhode, resp. v početnej nevýhode. Žiarčania sa svojim spôsobom pripravili o dôležité body, ktorými si mohli upevniť pozíciu na štvrtej resp. piatej priečke tabuľky.

N-SPORT TREND Žiar n/Hr. – MŠK Kežmarok 4:6 (0:0, 3:5, 1:1)

Góly: Mojžiš, Ruttkay, Považanec, Pračka Zostava: Slávik – Pračka, Mojžiš, Gáborík, Kamo, Bobáľ, Heckl – Považanec, Ruttkay, Plandor, Uhrovič, Pastorok, Matuška, Vallo, Takáč, Lukáč, Slušný, Kukla, Nemček Ostatné výsledky: ŠK Profis 32 Bratislava – LG TPS Bratislava 0:3, DT Žirafa Pov. Bystrica – ŠK 98 Pruské 5:2, HBC Žirafa Žilina – Imperial Vitamins Martin 0:5, HBK Nitrianski rytieri Nitra – MHBO Géci Liptovský Mikuláš 5:3, Jokerit Petržalka – HBK Kometa Vrútky 3:2, Reebok Ružinov – voľno, Dohrávka 5.kola -HBK Nitrianski rytieri Nitra – MŠK Kežmarok 5:2 TABUĽKA – sezóna 2011/2012 – zákl. časť

1. Nitrianski Rytieri Nitra 6 6 0 0 0 30:9 18
  2. DT Žirafa P. Bystrica 5 5 0 0 0 22:11 15
  3. Imp. Vitamins Martin 5 3 1 1 0 27:11 12
  4. ŠHBK Ružinov Bratisl. 4 3 0 1 0 17:9 10
  5. LG Bratislava 6 3 0 0 3 20:12 9
  6. MŠK Kežmarok 6 3 0 0 3 22:22 9

7. N-SPORT TREND Ž. n/Hr. 6 2 1 0 3 16:23 8 8. HBK Kometa Vrútky 5 0 3 0 2 19:19 6 9. ŠK 98 Pruské 5 1 0 3 1 13:18 6 10. Jokerit Petržalka 6 1 1 1 3 11:28 6 11. MHbO Géci L. Mikuláš 6 1 0 1 4 17:30 4 12. ŠK Profis 32 Bratislava 5 0 1 0 4 9:16 2 13. HBC Žirafa Žilina 5 0 0 0 5 8:23 0