Nový letný týždeň láka von: Čo zažiť v Žiari a okolí?

Ďalší týždeň začal odsýpať. Doprajte si oddych po práci a inšpirujte sa tým, čo sa u nás chystá...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Nový letný týždeň láka von: Čo zažiť v Žiari a okolí?
Zdroj: TASR

Učený z neba nikto nespadol

utorok o 18:00 hod., MsKS Kremnica
Literárno – dramatický odbor ZUŠ J. L. Bellu a DDS Zrkadlo srdečne pozývajú na premiéru hry „Učený z neba nikto nespadol“, podľa knihy Vincenta Šikulu – Prázdniny so strýcom Rafaelom.

KINOTIP: Pobrežná hliadka

štvrtok o 19:00 hod., Kino Hron, Žiar nad Hronom
Pobrežná hliadka sa stala fenoménom a jedným z najúspešnejších seriálov v televíznej histórii. Nová Pobrežná hliadka sa ale tej starej veľmi nepodobá. Je to priama akčná komédia, v ktorej nie sú svätí ani utopenci.

Medzinárodný festival Petra Michalicu – Hudba pod diamantovou klenbou

piatok o 19:00 hod., Kremnica
Séria koncertov nesúca meno známeho kremnického virtuóza bude prebiehať v júni aj júli. V júni to budú celkom tri koncerty, pričom na prvom (16.6) sa predstaví SilBand.

Večer pod hviezdnou oblohou

piatok o 20:00 hod., Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella, Žiar nad Hronom
Multimediálny program nás oboznámi s vývojom vesmíru od kozmologických mierok po slnečnú sústavu, počnúc veľkým treskom, cez vznik a vývoj galaxií, formovanie prvých hviezd a ich sústav až po utváranie planét a bezprostredného okolia nášho domova. Poskytne tiež pohľad na našu nočnú oblohu, predstaví najznámejšie súhvezdia a vysvetlí povahu niektorých úkazov ako sú meteory či zatmenia.

Kremnická JAZZDA 2017 – dobrá hudba v uliciach starobylého mestečka

sobota od 12:00 hod., Kremnica
V uliciach Kremnice bude počas jedného letného dňa znieť muzika, ktorú bežne z rádia nepočujeme. Kremnická jazzda, hoci to má v názve, nebude iba džezovým festivalom. Sľubuje swing, blues, etno, či dokonca elektronickú hudbu. Okrem toho sú pripravené výtvarné workshopy, burza, aj niečo pre kulinárov.

SCHEMNITIENSIS 2017

sobota o 17:00 hod., Kaštieľ a múzeum vo Svätom Antone
6. Medzinárodný hudobný festival Hudobnej a umeleckej akadémie Jána Albrechta. Festival sa koná pod záštitou sestier Milky a Magdy Vášáryových.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame