Barbara Dallosová Šport

Odvetný zápas proti Petržalke: Strelecký koncert súpera Žiarčanov položil, FOTO

Pokračovanie Slovenského pohára. Žiarski basketbalisti odohrali dva celkom odlišné polčasy.

Ilustračný obrázok k článku Odvetný zápas proti Petržalke: Strelecký koncert súpera Žiarčanov položil, FOTO
7
Zdroj: BK MŠK Žiar n. Hronom

Tretie kolo Slovenského pohára pokračovalo pre Žiarčanov sobotným (10.12.) stretnutím s MŠK ISKRA Petržalka v Bratislave. Tréner Karol Kučera hovorí o hre ako o zápase dvoch odlišných polčasov.

V prvej časti hry boli Žiarčania Petržalke vyrovnaným súperom. Po slabšom začiatku dali do hry srdce a a organizovaným útokom dokázali odohrať výborný prvý polčas. Súper šiel do trojbodového polčasového vedenia až šťastnou trojkou o dosku v posledných sekundách prvého polčasu.

,,Problém sme však opäť mali pod košom, kde sa presadzovali hlavne fyzicky silnejší hráči Petržalky a po neúspešných streleckých pokusoch dosahovali ľahké body, keď sme im umožnili 2–3 opakované strely po útočnom doskoku. Začiatok druhého polčasu nám však absolútne nevyšiel a po troch chybných rozhodnutiach v útoku sme inkasovali 9 bodovú šnúru, Petržalka nám odskočila na 12 –14 bodový rozdiel a o osude zápasu bolo rozhodnuté," opisuje tréner Kučera.

To, čo predviedli Petržalčania, nazval Kučera streleckým koncertom. ,,Trafili snáď každú strelu, či už ťažkú cez našich obrancov, alebo otvorenú, a zápas sa už len dohrával," vysvetľuje Kučera no dodáva, že v prvom polčase podali Žiarčania skvelý výkon 29– bodovú prehru si nezaslúžili.

Výsledky

• MŠK ISKRA Petržalka – MŠK Žiar nad Hronom 104 : 75 (25:20, 26:28, 25:12, 28:15)
  • Body MŠK BK Žiar nad Hronom: Maroš Vrtík 21b., Maroš Minárik 20., Vladimír Kašša 16b., Michal Dolník 8b., Lukáš Tkáč 5b., Jozef Oravec 3b., Peter Kaňa 2b.,
  • Hrali: Maroš Medveď., Filip Osvald