Plot okolo žiarskeho cintorína nebude: Vandalov zastaví infra zábrana

Ľudí, ktorí na cintoríne páchajú škody, alebo čerpajú vodu, za ktorú neplatia, mal pôvodne zastaviť plot. Mesto prišlo s novým riešením.

Ilustračný obrázok k článku Plot okolo žiarskeho cintorína nebude: Vandalov zastaví infra zábrana
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Žiarska samospráva prišla s novým riešením, ako chce ochrániť mestský cintorín. Po počiatočných plánoch, že cintorín oplotí, sa mesto rozhodlo investovať radšej do kamerového systému. Ten by mal podľa primátora Petra Antala zároveň slúžiť aj ako infra zábrana.

,,Avizovali sme, že tam bude osadený plot. Neustupujeme od tohto zámeru z toho dôvodu, že sa vzniesla kritika, že chceme oddeľovať rómsku osadu od cintorína," podotkol Antal. Dôvodom je podľa neho fakt, že pre náročnosť terénu tam nie je možné vybudovať plot za „rozumné“ peniaze. ,,Potvrdili nám to viacerí, ktorí to boli obhliadnuť," dodal.

Novým riešením tak má byť kamerový systém, ktorý bude zároveň slúžiť ako infra zábrana. Tá upozorní, ak cez plot niekto prejde. ,,Vidíme to ako najlacnejšie riešenie, aby sme zabránili tomu, že ľudia si tam chodia na vodu, ktorú platíme všetci," dodal Antal. Na tento účel už žiarski poslanci odsúhlasili sumu 20 000 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame