Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledky a tabuľky regionálnych futbalových súťaží: III. LIGA VÝCHOD a Majstrovstvá regiónu stred.

Ilustračný obrázok k článku Pohronie si zaručilo postup do II. ligy, v IV. lige bodovala iba Banská Štiavnica

III. LIGA VÝCHOD

Dohrávka 16. kola

Pohronie A – ŠK Kremnička 3:1 (0:1)
Góly: Paraj, Drobňák, Páleník – Palovič

Stretnutie začali domáci vlažne a nohy im spočiatku zväzovala nervozita. Najskôr prudký center Abraháma nenašiel adresáta a potom Sedliakova hlavička smerovala nad bránu. Hostia zahodili za dve minúty v 22 a v 24 min. dve stopercentné šance, ale vynahradili si to v 28 min. Palovičovou strelou k žrdi, vďaka ktorej sa dostali do vedenia. Najväčšia šanca domácich prišla v 37 min., keď Kamasovu strelu zachytil Zvara, ale z päťky minul. Posledný krok býva najťažší a tento fakt robil počas prvého polčasu domácim veľký problém.

Druhý polčas Pohronie zvýšilo pohyb i aktivitu, čo sa odzrkadlilo aj vo výsledku. Takmer celý polčas odohrali domáci na polovici súpera. V 56 min po centri Abraháma a skrumáži pred bránkou hostí všetko prestrelil Paraj a vyrovnal. V 81 min. ušiel po ľavej strane Abrahám, ktorého prudký center v páde usmernil k žrdi Drobňák, čím dostal domácich do vedenia. V závere vymyslel dve pekné prihrávky Kamas. Prvý nájazd Pinka síce ešte nepremenil, ale už o minútu Páleník s prehľadom zvýšil na 3:1 a bolo rozhodnuté.

Pohronie si tak zaručilo postup do II. ligy, v ktorej si môže zahrať napríklad aj so Spartakom Trnava, ktorému hrozí zostup. V nedeľa pripravuje Pohronie na domáci zápas s Humenným oslavy, kde sa chce klub poďakovať hlavne svojím verným fanúšikom za podporu počas celej sezóny a kde zástupcovia SFZ odovzdajú domácim pohár pre víťaza ligy.

Toto povedal Bohumil Glezgo pred sezónou: Bohumil Glezgo: Ak chlapci z Pohronia A postúpia, bude to slovenský unikát!

Dohrávka 17. kola

B. Štiavnica – MFK B. Bystrica 4:1 (1:1)
Góly: Barák, Kminiak, Macejko, Ďurovič – Kaľavský

Z. Poruba – Nová Baňa 1:0 (1:0)
Góly: Droppa

Krásno n. Kysucou – Pohronie B 5:0 (3:0)

16 MFK Lokomotíva Zvolen 24 3 1 20 11:71 10

Ďalšie výsledky: Žilina B – Tisovec (5:2), Kalinovo – D. Tížina (2:1), L. Štiavnica – Čadca (1:2), Brusno – Lok. Zvolen (2:1), K. N. Mesto – Bytča (2:0)