Ľudovít Havra Futbal

Pozrite si výsledok, strelcov, komentár, štatistiky a aktuálnu tabuľku II. ligy západ, v ktorej reprezentuje náš región Pohronie A.

Ilustračný obrázok k článku Pohronie v Šali bojovalo o cenný bod. Tréner Zaťko: Diváci videli kvalitný futbal

II. LIGA ZÁPAD

16. kolo – 8. 11. o 13.30 h:

Šaľa – Pohronie A 1:1 (1:0)
Góly: R. Gešnábel – M. Adam

Domáci začali náporom a v 15. minúte po chybe M. Križana hlavičkoval G. Matič tesne nad bránu hostí. V 20. minúte po faule na R. Paraja, L. Pelegriniho krásny priamy kop z 20-tich metrov vytlačil domáci brankár D. Kolmokov na žrď a následnú dorážku L. Garaja vyrazil nohou. V 26. minúte nastrelil domáci M. Fehervári žrď a pred koncom polčasu pekne vystrelil R. Paraj. V nastavenom čase odskočila po aute J. Sekerešovi lopta, R. Gešnábel nechytateľne trafil ľavačkou a otvoril gólový účet zápasu.

Do druhého polčasu urobil tréner Pohronia dve zmeny a hostia sa útočne naladili. Už v 49. minúte po centri P. Orolína natiahol brankára R. Paraj. V 60. minúte vychytal J. Malec po peknej akcii domácich zakončujúceho R. Gešnábela. V 63. minúte L. Garaj priťukol M. Adamovi, ten prestrelil D. Kolmokova a bolo vyrovnané. O dve minúty L. Garaj tesne obstrelil bránu Šale a neskôr musel J. Sojka vykopávať z brány hostí gólovú strelu R. Gešnábela. Do konca zápasu sa striedali útoky na obidvoch stranách, pretože obidve družstvá chceli body. Diváci ich po zápase za výborný futbal vytlieskali.

Slová trénerov:

Zaťko Štefan (tréner Pohronia): „Diváci videli kvalitný futbal, keď obidve družstvá chceli vyhrať. Bolo to zaujímavé stretnutie, v ktorom domáci produkovali kombinačný futbal a my sme sa snažili presadiť hlavne z brejkov. Bolo by pre nás kruté, keby sme nezískali aspoň bod“.

Molnár Ladislav (tréner Šale): „Bol to atraktívny zápas pre divákov, v ktorom sa nám nepodarilo nahradiť 3 hráčov základnej zostavy. Súper hral odvážny futbal a preto si bod zaslúži. Škoda našich nepremenených šancí a samozrejme nás mrzí strata 2 bodov“.

12 Nové Mesto n. Váh. 16 0 3 13 5:28 3

Ďalšie výsledky: Senec – Šamorín (2:0), Dubnica n. Váh. – Žilina B (2:2), Nitra – Nové Mesto n. Váh. (2:0), Trnava B – Bratislava B (2:0), Sereď – Skalica (0:2)